اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی باکس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی باکس

با سلام
    من نمیدونستم این سوال رو کجا مطرح کنم شرمنده اینجا میپرسم
    من یه ساب هشت اینچ دارم نسبتا قدیمیه به دنبال مشخصاتش بودم که بتونم بترین باکس رو براش بسازم ولی متاسفانه تنها اطلاعاتی که تونستم ازش پیدا کنم اینه :cry2: :angry:

YD200
    20w
    کسی میتونه کمکم کنه؟
    چه خوش سلیقه است گلچین روزگار...
    خوبان رفتند و ما ماندیم!

پاسخ : طراحی باکس

داداش چه نوع صدایی ازش میخوای ؟؟؟؟
    صدای با کیفیت میخوای باید باکس سیلید 20 لیتر تا 30 لیتر براش بسازی
    حجم صدای بالا برا ویبره یا low bass میخوای باید باکس پرتد با فرکانس تیون 35 به پایین بسازی و حجم باکس زیاد
    حجم صدا برا کیک بیس با بیس های تقه ای میخوای باید باکس پرتد با فرکانس تیون 40 به بالا بسازی
    صدای بلند و کیفیتی میخوای باید پرتد حجم پایین با فرکانس تیون 37 بسازی (بین 35 تا 40)
    برا داخل خونه میخوای یا ماشین؟؟؟
    اگه خونه میخوای نظر من اینه چون بیشتر داخل خونه صدای با کیفیت میپسنده و نمیشه حجم صدای زیاد گرفت ((به خاطر همسایه ها و جهیزیه مامان )) ی باکس پرتد 20 لیتری بساز و خوب عایقش کن و داخلش رو با الیاف پر کن
    اگه برا ماشین و کل کل میخوای ی باکس 40 50 لیتری با فرکانس تیون بالا ((42)) بساز

باید بگی برا کدوم میخوای تا با نرم افزار برات مدل کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N
      حجم صدای بالا برا ویبره یا low bass میخوای باید باکس پرتد با فرکانس تیون 35 به پایین بسازی و حجم باکس زیاد
      حجم صدا برا کیک بیس با بیس های تقه ای میخوای باید باکس پرتد با فرکانس تیون 40 به بالا بسازی
      صدای بلند و کیفیتی میخوای باید پرتد حجم پایین با فرکانس تیون 37 بسازی (بین 35 تا 40)
      اگه خونه میخوای نظر من اینه چون بیشتر داخل خونه صدای با کیفیت میپسنده و نمیشه حجم صدای زیاد گرفت ((به خاطر همسایه ها و جهیزیه مامان )) ی باکس پرتد 20 لیتری بساز و خوب عایقش کن و داخلش رو با الیاف پر کن

برا ماشین میخوام
      کیفیت خیلی برام مهم نیست ولی میخوام راضی کننده باشه
      من بیشتر اهنگ های ابگوشتی گوش میدم
      یعنی کوب برام مهمه
      زیاد هم حجم نگیره
      طرحی داری؟
      خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط oss2
        برا ماشین میخوام
        کیفیت خیلی برام مهم نیست ولی میخوام راضی کننده باشه
        من بیشتر اهنگ های ابگوشتی گوش میدم
        یعنی کوب برام مهمه
        زیاد هم حجم نگیره
        طرحی داری؟
        خب شما بیس تقه ای یا کیک بیس میخوای
        ی باکس باید بسازی پرتد با فرکانس تیون بالا ((42))
        ابعادشو بهت میگم باید برات با نرم افزار مدل کنم
        اگه نیاز داری بگو تا اسم نرم افزار رو بگم ک کلا داشته باشیش

راستی فرکانس رزونانس سابت هم 45 هست یعنی به درد همین صدا میخوره !!!

دیدگاه

مهندس میتونی به من هم کمک کنی
          عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N
            خب شما بیس تقه ای یا کیک بیس میخوای
            ی باکس باید بسازی پرتد با فرکانس تیون بالا ((42))
            ابعادشو بهت میگم باید برات با نرم افزار مدل کنم
            اگه نیاز داری بگو تا اسم نرم افزار رو بگم ک کلا داشته باشیش

راستی فرکانس رزونانس سابت هم 45 هست یعنی به درد همین صدا میخوره !!!
            با این که از باکس و این جور چیزا هیچی حالیم نیست اینو خودم خوب فهمیدم
            حالا اگه میشه اسمشو رو بگشید ممنون میشم
            پس من منتظرم خیلی ممنون
            خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط oss2
              با سلام
              من نمیدونستم این سوال رو کجا مطرح کنم شرمنده اینجا میپرسم
              من یه ساب هشت اینچ دارم نسبتا قدیمیه به دنبال مشخصاتش بودم که بتونم بترین باکس رو براش بسازم ولی متاسفانه تنها اطلاعاتی که تونستم ازش پیدا کنم اینه :cry2: :angry:

YD200
              20w
              کسی میتونه کمکم کنه؟
              سلام

از پاسخ فرکانسی بلندگوت بنظر میرسه که فول رنج باشه.!

و همونجور که تو منوالی که قرار دادید نوشته توان مداومی که بدون دیستورشن صدا میشه بهش داد 20 وات هست که با این توان فک نکنم کار خاصی بشه کرد.یعنی فک نکم صداش اونجوری که انتظار داری راضیت بکنه.(از لحاظ حجم صدا و توانایی تولید فرکانسهای لو و..)

این چیزها رو نگفتم که نا امید بشی یا اینکه اصلا نشه با این بلندگو کاری کرد برای این گفتم شاید به نتیجه دلخواهت نرسی و شاید وقت بزاری و هزینه بکنی تا باکس بسازی ولی به نتیجه دلخواهت نرسی.

و اینکه برای مدل کردن ساب باید T.S Parameters رو داشته باشین ولی شما گفتین تنها چیزی که ازش پیدا کردین همون چیزیه که تو عکس بالا قرار دادید.البته من نمیدونم با کدوم نرم افزار میخواهید مدل کنید ولی احتمالا نرم افزار WinISD باید باشه.

DD Audio & SP Audio

دیدگاه

بله امیر جان نرم افزار winisd هست
                این باند هم فول رنج نیست تا 5 کیلو رو میتونه اجرا کنه
                به نظر من اگه این خوب درایو بشه و 30 واتی بهش بدی میتونه با گزاشتن اون زیر صندلی خیلی خوب رنج فرکانسی رو پر کنه البته در حد خودش

نرم افزار winisd هم ی قسمتی داره فقط یک سری مشخصات محدود رو اگه بهش بدی میتونه خودش بقیه رو به صورت تقریبی حساب کنه و در نتیجه میشه ی باکس حوب در اورد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir mohammad 1376
                  مهندس میتونی به من هم کمک کنی
                  داداش مهندس ک نیستیم ولی کمک میتونم بکنم شما مدل ساب رو بگو ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N
                    بله امیر جان نرم افزار winisd هست
                    این باند هم فول رنج نیست تا 5 کیلو رو میتونه اجرا کنه
                    به نظر من اگه این خوب درایو بشه و 30 واتی بهش بدی میتونه با گزاشتن اون زیر صندلی خیلی خوب رنج فرکانسی رو پر کنه البته در حد خودش

نرم افزار winisd هم ی قسمتی داره فقط یک سری مشخصات محدود رو اگه بهش بدی میتونه خودش بقیه رو به صورت تقریبی حساب کنه و در نتیجه میشه ی باکس حوب در اورد
                    منظورتون قسمت add new هستش که مشخصات رو بصورت دستی وارد میکنیم؟؟
                    DD Audio & SP Audio

دیدگاه

داداش مهندس ک نیستیم ولی کمک میتونم بکنم شما مدل ساب رو بگو ...
                      [/quote]
                      عزیز من ساب ندارم
                      خلاصه کار اینه میخوام 4تا باند هیئتی 12 اینچ 200 وات رو تو یه جعبه بزارم که صدای بلند وباکیفیتی داشته باشم اگه میتونی کمک کنی ممنون میشم
                      عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N

ظراحی کردی برا من؟
                        خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir h.
                          سلام

از پاسخ فرکانسی بلندگوت بنظر میرسه که فول رنج باشه.!

و همونجور که تو منوالی که قرار دادید نوشته توان مداومی که بدون دیستورشن صدا میشه بهش داد 20 وات هست که با این توان فک نکنم کار خاصی بشه کرد.یعنی فک نکم صداش اونجوری که انتظار داری راضیت بکنه.(از لحاظ حجم صدا و توانایی تولید فرکانسهای لو و..)

این چیزها رو نگفتم که نا امید بشی یا اینکه اصلا نشه با این بلندگو کاری کرد برای این گفتم شاید به نتیجه دلخواهت نرسی و شاید وقت بزاری و هزینه بکنی تا باکس بسازی ولی به نتیجه دلخواهت نرسی.

و اینکه برای مدل کردن ساب باید T.S Parameters رو داشته باشین ولی شما گفتین تنها چیزی که ازش پیدا کردین همون چیزیه که تو عکس بالا قرار دادید.البته من نمیدونم با کدوم نرم افزار میخواهید مدل کنید ولی احتمالا نرم افزار WinISD باید باشه.
                          الان یه باکس معمولی با پرت مربعی با اندازه های فرضی(بدون حساب) ساختم براش توی ماشینه حدود سی وات بهش دادم مشکلی براش پیش نیومد
                          و صداش هم نصبتا راضی میکنه منو میخواستم یه باکس خوب براش بسازم که بیشترین صدا و کیفیتو ازش بگیرم
                          خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط oss2
                            الان یه باکس معمولی با پرت مربعی با اندازه های فرضی(بدون حساب) ساختم براش توی ماشینه حدود سی وات بهش دادم مشکلی براش پیش نیومد
                            و صداش هم نصبتا راضی میکنه منو میخواستم یه باکس خوب براش بسازم که بیشترین صدا و کیفیتو ازش بگیرم
                            30 لیتر(حجم خالص) تیون 46 , برای پرت هم یه لوله به قطر 7 سانتی متر و طول 13 سانتی متر.(برای پرت مربعی عرض 1.5 سانت, ارتفاع 25 سانت, طول 12.6 سانت)

35 لیتر(حجم خالص)تیون 45 , برای پرت هم یه لوله به قطر 7 سانتی متر و طول 11 سانتی متر.(برای پرت مربعی عرض 1.5 سانت, ارتفاع 25 سانت, طول 10.7 سانت)

باکسی دومی تو فرکانسهای حدودا 27 تا 54 قوی تر از باکس اولی هست.

البته اینا حدودی هست چون t/s پارامتر خود ساب نیستش من یه ساب 8 اینچ دیگه(soundstream reference ss-8) رو بجاش مدل کردم که حدودی به دست بیاد.
                            DD Audio & SP Audio

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir h.
                              30 لیتر(حجم خالص) تیون 46 , برای پرت هم یه لوله به قطر 7 سانتی متر و طول 13 سانتی متر.(برای پرت مربعی عرض 1.5 سانت, ارتفاع 25 سانت, طول 12.6 سانت)

35 لیتر(حجم خالص)تیون 45 , برای پرت هم یه لوله به قطر 7 سانتی متر و طول 11 سانتی متر.(برای پرت مربعی عرض 1.5 سانت, ارتفاع 25 سانت, طول 10.7 سانت)

باکسی دومی تو فرکانسهای حدودا 27 تا 54 قوی تر از باکس اولی هست.

البته اینا حدودی هست چون t/s پارامتر خود ساب نیستش من یه ساب 8 اینچ دیگه(soundstream reference ss-8) رو بجاش مدل کردم که حدودی به دست بیاد.
                              هر جا دلم خواص میتونم پرت و ساب رو بزارم تو باکس؟ یا قانون خواصی داره؟
                              خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X