اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آشنایی با الکترونیک و مدار های ساده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آشنایی با الکترونیک و مدار های ساده

با سلام خدمت دوستان عزیز

بنده رشتم الکترونیک نیست ولی خیلی علاقه به الکترونیک دارم؛ خیلی دوست دارم بدونم مثلا با ترانسیستور چکار میتونم بکنم و همینطور سلف و ... . همچنین میخوام یک فرستنده ی اف ام ساده بسازم. بنده مباحث تئوری تا حدودی بلدم و کتاب الکترونیک مخابرات رو هم خوندم ولی هنوز نمیدونم مثلا چطوری یک فرستنده ی اف ام بسازم ولی میدونم که باید اینطوری باشه : میکروفون -> اسیلاتور -> تقویت -> ترنسفورماتور)

از دوستان خواهش میکنم تا بنده را راهنمایی کنند آشنایی عملی با الکترونیک را از کجا شروع کنم. مثلا مدارات ساده مثال بزنند که در اون ها خازن ، مقاومت و این چیز ها به کار رفته شده باشه؛ و یا اینکه کتابی رو معرفی کنند.

با تشکر فراوان

پاسخ : آشنایی با الکترونیک و مدار های ساده

سلام
    تو این دوره و زمونه اینترنت بهترین منبع هستش. در این سایت میتونی مدارهای گوناگونی از ساده تا پیشرفته با توضیحات کافی پیدا کنی:
    www.vellemanusa.com
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

با سلام

دوست عزیز من به شما مطالعه کتابهای هنرستانی رشته الکترونیک را پیشنهاد میکنم که خیلی خیلی مفید هستند هم از نظر عملی و هم تئوری و یک نمونه لینک هم برایتان فرستاده بودم.

در مورد مدارات عملی بهترین کاری که انجام دادید عضویت در این انجمن است و اگر به مدت مثلا 6 ماه مطالب این انجمن را با علاقه دنبال کنید تا حدودی به مسائل برق و الکترونیک مسلط میشید.

برای آشنایی کاربردی با قطعات الکترونیکی مانند مقاومت خازن دیود ترانزیستور سلف و... بهترین منبع همین اینترنت هست که با جستجوی هر یک از این کلمات در گوگل هزاران صفحه مطلب مفید در اختیارتان قرار میدهد و سایت ویکی پدیا هم پیشرو هست البته اگر تسلط به انگلیسی داشته باشید که خیلی خیلی مفیدتر است چون مطالب انگلیسی خیلی دقیق تر و کامل تر است.
      (و باز هم توصیه میکنم که نکات مهم و اساسی الکترونیک در کتابهای هنرستانی جمع آوری شده است و مجبور به جستجوی وقت گیر مطالب در اینترنت نیستید)

برای ساخت عملی مدارات نیز در بازار پکیج هایی با نام "کیت" وجود دارد که هم توضیح مدار و هم طریقه مونتاژ را توضیح میدهد و در عین حال با مدارات ساده آموزش میدهد مانند کیت فرستنده fm یا کیت مدار آژیر پلیس و...

و در آخر رشته تحصیلی شما چی هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahriyarh
        و در آخر رشته تحصیلی شما چی هست؟
        با تشکر از شما و دوست عزیز دیگر؛ رشته ی بنده ریاضی هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X