اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در یکی از پایه های میکرو.فوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در یکی از پایه های میکرو.فوری

سلام.یه مداری با 128 طراحی کردم کامل جواب گرفتم همه تست هارو گرفتم و مدار گذاشتم تو جعبه تا شنبه هفته بعد تحویل بدم.امروز برداشتمش تستش کنم متوجه شدم یکی از خروجی ها از کار افتاده وقتی کل پورت c رو یک میکنم این کار نمیکنه و ولتاز 0.17 رو روش دارم.با این پورت کیپد راه اندازی کرده بودم.pc1 هستش اگر امکان داره راهنمایی کنید ممنون می شم.
    حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

پاسخ : مشکل در یکی از پایه های میکرو.فوری

من یک تجربه مشابه دارم که طی اون یکی از پینهای وقفه میکروی ATmega 8 (ساخت جمهوری خلق چین)؛ به یکباره، بدون هیچ اتصالی به هیچ المان خارجی، دائما وقفه کاذب نشان می داد (ولتاژ آن 2.5 ولت شده بود) و مشکل با erase و بارگذاری مجدد برنامه هم حل نشد و تنها راه حل، از کار انداختن نرم افزاری آن وقفه برای همیشه بود.

به نظرم شما هم اگر وقت کمی دارید و راه چاره دیگری هم پیدا نکرده اید، بهتره سریعتر میکرو را عوض کنید و پروژه را تحویل بدین.

دیدگاه

سلام
      این مشکلات همیشه هست نمی دونم کیفیت میکرو ها خوب نیست و یا غیره

مهم اینه که من وقتی به این مشکل بر می خوردم هر چی تلاش می کردم نمی تونستم درستش کنم
      اخرش مجبور می شدم میکرو رو تعویض کنم

همونطور که گفتی ولتاژ پایه خراب حدود 0.2 ولت می شه با پروگرام مجدد هم درست نمیشه!
      برد جوجه کشی:
      مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
      این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
      برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روزبه صابری (iranprotel.com)
        سلام.یه مداری با 128 طراحی کردم کامل جواب گرفتم همه تست هارو گرفتم و مدار گذاشتم تو جعبه تا شنبه هفته بعد تحویل بدم.امروز برداشتمش تستش کنم متوجه شدم یکی از خروجی ها از کار افتاده وقتی کل پورت c رو یک میکنم این کار نمیکنه و ولتاز 0.17 رو روش دارم.با این پورت کیپد راه اندازی کرده بودم.pc1 هستش اگر امکان داره راهنمایی کنید ممنون می شم.
        مشکل pcb نداری؟
        .The best question deserves a better answer
        =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
        «پناه»می برم «به خدا»
        از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
        محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط •.´™ مَسِِــــح`.•
          مشکل pcb نداری؟
          نه مشکل pcb نیست چون کار میکرد مدارم.
          لطف خدا باعث شد یه پورت زاپاس ک نگه داشته بودم به دردم بخوره.
          یه مشکل کوچیکی دارم اینه که بعضی وقتا مثلا کلید چهار میزنم عدد 7 نمایش داده میشه.مطمئنم ک مشکل نرم افزار نیست و عیب سخت افزاری هستش.نمیدونم چی هستش.یکی عدد 4 و 7 و دیگریش عدد 5 و 8

دیدگاه

مابین خواندن کلید ها تاخیر مناسب گذاشتی؟یا مکانیزمی که صبر کنه تا دست ز روی کلید برداشته بشه و بعد از اون ادامه حلقه رو بده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rezash86
              مابین خواندن کلید ها تاخیر مناسب گذاشتی؟یا مکانیزمی که صبر کنه تا دست ز روی کلید برداشته بشه و بعد از اون ادامه حلقه رو بده؟
              تاخیر مناسب داره فقط اینایی ک گفتم اینطور میشن.مکانیزم اینکه تو کیپد تا حالت بعدی رخ نده بمونه رو نمیدونم.
              مثلا تو کلید تکی برنامه رو اینطور مینویسم
              if exam = 1 then
              waitms 15
              bitwait exam reset
              ولی واسه کیپد نمیدونم چطوره!!

دیدگاه

دقیقا شبیه به همون اعمال کن
                یعنی حلقه ی تغییر ولتاژ روی سطر و ستون ها استاپ بخوره تا زمانی که کلید به حالت اولیه بازگردد.
                به بیان دیگه بعد از هر کلید حلقه ای بزار که نقض همون کلید رو شرط عبور بدونه. ابنطوری ضریب اطمینانت صد در صد میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X