اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای خرید پرینتر مناسب کالک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای خرید پرینتر مناسب کالک

سلام..
    بنده قصد تهیه یک پرینتر رو دارم..هرچند یرد یا کاغذ زیادی چاپ نمیکنم اما حوصله رفتن به این پرینتری و اون پرینتری رو ندارم..هرچند که بعضی کاغذ ها رو نمیزنند..
    از شما دوستان راهنمایی میخواستم که چه پرینتری و چه مدلی بگیرم.کار سنگینی هم ازش نمیکشم اما کیفیتش مهمه چون بعضا ترکهای ریز با اون میزنم..
    نوع کاغذی چاپی هم تلق ترنس پرنت و کاغذ کالک و گاهی پشت کاغذ لیبل (برجسبدار) و گلاسه معمولی هست...
    در مورد دقتش هم راستش نمیدونم چه رزولوشنی خوبه ؟مثلا ایا با دقت 600*600 میشه یک ترک 9 mil رو زد؟ابا برای چاپ برد smd خوبه؟
    تشکر فراوان...

پاسخ : راهنمایی برای خرید پرینتر مناسب کالک

تاپیک خوبیه منم قصد خرید دارم.
    منم اخیرا رفته بودم فروشنده میگفت لیزری ها بالاتر از ۶۰۰ *۶۰۰ ندارند و میگفت قبلش بیا خط های ریزتو با پرینتر خودم برات پرینت میگیرم اگه نشد نخر.
    Every one can do everything so why you do this awful thing.

دیدگاه

سلام مجدد..
      دوستان که راهنمایی نفرمودند..اما اشکالی نیست :agree:دست بکار شدم و برای امتحان دقت پرینتر یک طرح با التیوم رسم کردم ..در زیر اپلودش کردم:
      http://s7.picofile.com/file/8246003142/printer_s_test.xps.html

یه توضیحی میدم:
      در صفحه چندتا شکل رسم شده..12 شکل اول هرکدوم شامل لوزی هایی است که عرض خط ها یا به اصطلاح ترکها در زیر شکل نوشته شده.فاصله بین خطها هم به اندازه عرض ترکهاست..بعد چند دایره با همین عرض بعد هم یک پد به همین قطر در وسط دایره وجود داره..مثلا شکل اولی عرض خطوط لوزی ها و دایره ها و همچنین پد وسطش 20 میل هست.به همین ترتیب شکلها 3 میل میشن که خیلی کوچیکه و فک نکنم چاپ بشن.
      خب از این شکلها میشه فهمید که پرینترتون تا چه اندازه ای ترکها رو رسم میکنه.بعد هم ممکنه بگید که با یک خط هم معلوم میشه که.دلیلش اینه که در هر شکل چندین لوزی و خط وجود داره تا اولا مطمئن شیم پرینتر همه خطها رو با اندازه دقیق رسم کرده..در ثانی متوجه میشیم که پرینتر فاصله اونها ( که به اندازه خود ترکهاست) رو رعایت کرده و خطها بهم نمیچسبند..دایره ها و پد ها رو هم خودتون تفسیر کنید..فقط بگم با نگاه کردن به دایره ها ببینید که کناره اونها دایره کامل است یا کمی شطرنجیه..

دیدگاه

سلام مجدد..
        دوستان که راهنمایی نفرمودند..اما اشکالی نیست :agree:دست بکار شدم و برای امتحان دقت پرینتر یک طرح با التیوم رسم کردم ..در زیر اپلودش کردم.امیدوارم بکارتون بیاد :agree::
        http://s7.picofile.com/file/8246003142/printer_s_test.xps.html

یه توضیحی میدم:
        در صفحه چندتا شکل رسم شده..12 شکل اول هرکدوم شامل لوزی هایی است که عرض خط ها یا به اصطلاح ترکها در زیر شکل نوشته شده.فاصله بین خطها هم به اندازه عرض ترکهاست..بعد چند دایره با همین عرض بعد هم یک پد به همین قطر در وسط دایره وجود داره..مثلا شکل اولی عرض خطوط لوزی ها و دایره ها و همچنین پد وسطش 20 میل هست.به همین ترتیب شکلها 3 میل میشن که خیلی کوچیکه و فک نکنم چاپ بشن.

خب از این شکلها میشه فهمید که پرینترتون تا چه اندازه ای ترکها رو رسم میکنه.بعد هم ممکنه بگید که با یک خط هم معلوم میشه که.دلیلش اینه که در هر شکل چندین لوزی و خط وجود داره تا اولا مطمئن شیم پرینتر همه خطها رو با اندازه دقیق رسم کرده..در ثانی متوجه میشیم که پرینتر فاصله اونها ( که به اندازه خود ترکهاست) رو رعایت کرده و خطها بهم نمیچسبند..دایره ها و پد ها رو هم خودتون تفسیر کنید..فقط بگم با نگاه کردن به دایره ها ببینید که کمان اونها دایره کامل است یا کمی شطرنجیه..

دیدگاه

اما شکل یکی مونده به اخر شامل چندین مربع تو در تو هست..عرض همه خطوط این مربع ها 35 میل هست و خطوط هر مربع با خطوط مربع داخلش فاصله ای داره که در زیر شکل به ترتیب نوشته شده..
          این شکل هم برای اینه که ببینیم پرینتر تا چه اندازه ای میتونه فاصله ها رو رعایت کنه..
          اما میرسیم به شکل اخری..عرض این دایره ها هم 35 میل هست و برای اینه که بفهمیم پرینتر کمان دایره ها رو شطرنجی نکشیده باشه..
          اگر تونستم با پرینتر های مختلف پرینت هم میگیرم ...
          امیدوارم بکاربیا باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
            اما شکل یکی مونده به اخر شامل چندین مربع تو در تو هست..عرض همه خطوط این مربع ها 35 میل هست و خطوط هر مربع با خطوط مربع داخلش فاصله ای داره که در زیر شکل به ترتیب نوشته شده..
            این شکل هم برای اینه که ببینیم پرینتر تا چه اندازه ای میتونه فاصله ها رو رعایت کنه..
            اما میرسیم به شکل اخری..عرض این دایره ها هم 35 میل هست و برای اینه که بفهمیم پرینتر کمان دایره ها رو شطرنجی نکشیده باشه..
            اگر تونستم با پرینتر های مختلف پرینت هم میگیرم ...
            امیدوارم بکاربیا باشه
            خیلی عالیه مرسی
            در مورد اینکه میگید کمان رو شطرنجی نکشه یکم توضیح بدید
            Every one can do everything so why you do this awful thing.

دیدگاه

سلام.من چیززیادی درمورد پرینترها نمیدانم ولی ازینکه یک نفر سوالی بپرسد و هیچکس ترتیب اثر ندهد چندان خوش ایند نیست.پرینتر من مدلش hp1102است و چند ساله دارم وخیلی هم خوب میزنه ولی اینکه دقتش تا چه حد است نمیدانم .قیمتش هم کاملا مناسب است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X