اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاه باتری شارژر-دشارژر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت دستگاه باتری شارژر-دشارژر

با سلام خدمت کلیه اساتید
    عرض کنم میخوام با میکرو avr دستگاهی بسازم که یه باتری 24 ولت 150 آمپر-ساعت به صورت اتوماتیک شارژ کنم و چون خیلی زیاد ازش استفاده نمیشه برای افزایش عمر باتری به طور متناوب در هفته دشارژ کنم.
    میخواستم ببینم چه جوری یه باتری با مشخصات فوق شارژ کنم(منظورم مقدار جریان شارژ-مدت زمان شارژ و...) و برای دشارژ از چه باری استفاده کنم؟
    باتری فوق از نوع seail lead acid(باتری خشک) که از دو ست این باتری برای استارت دیزل پمپ استفاده میشه
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    با تشکر

پاسخ : ساخت دستگاه باتری شارژر-دشارژر

نوشته اصلی توسط javad_movahediyan
    با سلام خدمت کلیه اساتید
    عرض کنم میخوام با میکرو avr دستگاهی بسازم که یه باتری 24 ولت 150 آمپر-ساعت به صورت اتوماتیک شارژ کنم و چون خیلی زیاد ازش استفاده نمیشه برای افزایش عمر باتری به طور متناوب در هفته دشارژ کنم.
    میخواستم ببینم چه جوری یه باتری با مشخصات فوق شارژ کنم(منظورم مقدار جریان شارژ-مدت زمان شارژ و...) و برای دشارژ از چه باری استفاده کنم؟
    باتری فوق از نوع seail lead acid(باتری خشک) که از دو ست این باتری برای استارت دیزل پمپ استفاده میشه
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    با تشکر
    شما باید از یک ترانس 220 ولت به 28 ولت 15 آمپر استفاده کنید. ( جریان 1/10 ظرفیت آمپر ساعت باتری).
    و برای دشارژ هم می توانید از لامپ های 24 ولت جلوی خودرو با توان 80 الی 100 وات به صورت تک یا چند تایی استفاده کنید. در صورت گیر نیاوردن لامپ 24 ولت وات بالا می توانید 2 عدد لامپ 12 ولت 100 وات لامپ جلوی خودرو به صورت تک یا چند تایی موازی استفاده کنید.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

ممنون از راهنماییت
      منظورم الگوریتم شارژ و دشارژ باتریه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad_movahediyan
        ممنون از راهنماییت
        منظورم الگوریتم شارژ و دشارژ باتریه؟
        با سلام
        من راهنمایی های لازم را انجام دادم بقیه کار ها با خودتان
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

با سلام
          منظورم اینه که یه باتری 24 ولت 150آمپر ساعت را چه طوری شارژ کنم که بیشترین عمر داشته باشه و چه جوری میشه فهمید که چه مقدار ظرفیت باتری کم شده؟ چون تا اونجایی که اطلاع دارم با کم شدن شارژ باتری ولتاژش کم نمیشه

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            هرباطری باتوجه به نوع ساخت وتکنولوژی اش نحوه ی شارژ ونمودار شارژ آن فرق می کند شما خیلی راحت می توانید مدل باتری را سرچ کنید وکاتالوگ باتری بگیرید توجه داشته باشید درکاتالوگ شرکت ها عموما روند شارژ برای یک سلول را نوشته است که شما می توانید ولتاژوجریان ضرب در تعداد سلول باتری کنید
            اگه باز سوالی بود درخدمتم
            Ali Reza Tarkesh Esfahani

Yahoo: amt_1390@yahoo.com

دیدگاه

سلام دوست عزیز
              هرباطری باتوجه به نوع ساخت وتکنولوژی اش نحوه ی شارژ ونمودار شارژ آن فرق می کند شما خیلی راحت می توانید مدل باتری را سرچ کنید وکاتالوگ باتری بگیرید توجه داشته باشید درکاتالوگ شرکت ها عموما روند شارژ برای یک سلول را نوشته است که شما می توانید ولتاژوجریان ضرب در تعداد سلول باتری کنید
              اگه باز سوالی بود درخدمتم
              ممنون دوست عزیز
              برای شارژ باتری خشک باید روش ولتاژثابت استفاده کرد؟
              از چه روشی میشه فهمید ظرفیت باطری کم شده و نیاز به شارژ مجدد داره
              و سوال دیگر اگر از باتری جریان به صورت pwm کشیده بشه مشکلی برای باتری نداره(منظورم عمر باتری)
              دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X