اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Voltage doubler Curves

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Voltage doubler Curves

با سلام
    اول یه توضیح درباره عنوان تاپیک بدم:اسم فارسی که منظورمو برسونه پیدا نکردم :mrgreen:
    با عرض تبریک بمناسبت سال جدید و تسلیت بخاطر تمام شدن تعطیلات سال جدید......
    عرضم به حضورتون که یه چند روزیه تو کف چند برابر کننده های ولتاژم ،هموناییکه با خازن و دیود ساخنه میشن....
    هممون کمابیش طرز کار کلی این مدارات رو میدونیم و خیلی ها هم میدونن که طرز کارش به همین سادگی ها نیست،ینی اینطور نیست که با طی شدن دو سه تا سیکل از موجمون به ولتاژ مورد نظر برسیم ینی خیلی سیکل باید بگذره که به ولتاژ مورد نظر برسیم؛که البته چون فرکانس کم کم کم دیگه 50 هرتز هست خیلی سریع اون خیلی تعداد سیکل رد میشن و به ولتاژمون میرسیم.......چی میگم oo:

حالا اگه بیایم یه مدار دوبرابر کننده ولتاژ ببندیم و دوسر قطعات بکار برده شده و خروجی رو به دستگاه curve tracer وصل کنیم و بعد مدار رو به منبع وصل کنیم شکل موج خروجی چه شکلی خواهد بود؟

حالا اگه نرم افزاری هم باشه که بشه توش مدار رو کشید و شکل موج ولتاژ قطعات رو از لحظه شروع بهمون نشون بده خوبه،ینی بیاد کار curve tracer رو انجام بده

فکر میکنم التیوم همچین قسمتی داشته باشه،اومدم شکلو کشیدم و زدم بکشه که ارور داد،واقعیتش تا حالا با التیوم شبیه سازی نکردم،نمیدونم مشکلش چیه
    حالا اومدم اینجا و مشکل رو شرح دادم بلکه دوستان کمک کنن به یه جایی برسیم،فکر میکنم که موضوع خیلی تکراری ای نباشه،من که در این مورد چیزی پیدا نکردم......
    مسلما تحلیل کامل مدار نیاز به درک عمیقی از قطعات و مداره که من ندارم :cry2:
    باتشکر
    ................Fx7SAM................
لطفا صبر کنید...
X