اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اردوینو یا دیگر بردهای اموزشی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اردوینو یا دیگر بردهای اموزشی

سلام.من تصمیم دارم در زمینه سیستم های امبدد انشالله به طور مستمر کار کنم و یاد بگیرم .برای شروع میخوام avr یاد بگیرم اما نمیدونم با اردوینو کار کنم یا بقیه بردهای اموزشی. از طرفی میگن اردوینو راحت تره از طرف دیگر نمی دونم تفاوت هایی که برنامه نویسی اردوینو با C++ داره در مراحل بعدی و کار با میکروهای پیچیده تر من رو دچار مشکلی میکنه یا نه؟ آیا کار نکردن با کامپایلرها و آشنا نشدن با ریزه کاریهاش در آینده میتونه باعث سر در گمی بشه یا نه؟ آیا کار کردن با اردوینو باعث میشه بیس کار خوب یاد نگیرم و در مراحل بعدی بیشتر معطل بشم؟

پاسخ : اردوینو یا دیگر بردهای اموزشی

سلام
    1) آردوینو
    2) Avr با اتمل استدیو
    3) ارم سری lpc
    3) همزمان طراحی pcb
    4) رسبری
    5) opencv برا پردازش تصویر
    6) c# برا مانیتورینگ پروژه ها
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : اردوینو یا دیگر بردهای اموزشی

نوشته اصلی توسط md3848
      سلام
      1) آردوینو
      2) Avr با اتمل استدیو
      3) ارم سری lpc
      3) همزمان طراحی pcb
      4) رسبری
      5) opencv برا پردازش تصویر
      6) c# برا مانیتورینگ پروژه ها
      سلام دوست عزیز، ی مقدار بیشتر توضیح میدید در مورد این قسمت هایی که فرمودین.
      مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amateur92
        سلام.من تصمیم دارم در زمینه سیستم های امبدد انشالله به طور مستمر کار کنم و یاد بگیرم .برای شروع میخوام avr یاد بگیرم اما نمیدونم با اردوینو کار کنم یا بقیه بردهای اموزشی. از طرفی میگن اردوینو راحت تره از طرف دیگر نمی دونم تفاوت هایی که برنامه نویسی اردوینو با C++ داره در مراحل بعدی و کار با میکروهای پیچیده تر من رو دچار مشکلی میکنه یا نه؟ آیا کار نکردن با کامپایلرها و آشنا نشدن با ریزه کاریهاش در آینده میتونه باعث سر در گمی بشه یا نه؟ آیا کار کردن با اردوینو باعث میشه بیس کار خوب یاد نگیرم و در مراحل بعدی بیشتر معطل بشم؟
        با سلام و درود
        درست است که یادگیری آردوینو به نسبت آسان تر است ولی نباید از توان عملیاتی آن غافل شد به عنوان مثال خلبان خودکار و پایدار ساز پرواز ArduPilot توسط آردوینو ساخته شده است و یا ماهواره مخابراتی ArduSat که به فضا پرتاب می شود توسط آردوینو ساخته شده است.

آردوینو یک طرح متن باز هست یعنی همه می توانند در آن تغییر ایجاد کننده و سخت افزار و کدهای آن به صورت رایگان در اینترنت موجود است و کار خودش رو از سال 2005 شروع کرده است.

آردوینو شامل یک بخش کد نویسی و یک بخش سخت افزاری هست.
        در بخش سخت افزاری در واقع به میکروکنترلر یک مدار اضافه شده که کار را راحتتر می کند مثلا در آردوینو UNO یک میکروکنترلر Atmega 328 قرار دارد و برای راحتی کار روی خود مدار کریستال و مبدل USB به Serial و Regulator و قطعاتی دیگر قرار دارد تا شما بدون نیاز به Programmer بتوانید کار خود را انجام دهید.
        مثلا لحیم کاری Atmega2560 مقداری زمان بر و مشکل است و Arduino Mega2560 کار کرده است که بدون نیاز به کد لحیم کاری و Programmer شما بتوانید به راحتی با ATmega2560 کار کنید. همچنین برخی آردوینو ها دارای میکروکنترلرهای ARM هستند که باعث می شود شما با نوشتن 1 کد بتوانید آن را هم در ATmega اجرا کنید و هم در ARM . دقت داشته باشید که برای کار با آردوینو حتما مجبور به داشتن یکی از Board های آن مثل Arduino UNO نیستید و حتی کدها را می توانید در Attiny و یا ATmeha8 هم اجرا کنید.
        آردوینو روی هر میکروکنترلری

در بخش کدنویسی آردوینو شما می توانید با زبان C یا ++C کد نویسی کنید البته دستوراتی که در آردوینو استفاده می شود آسان تر از برخی محیط های کدنویسی دیگر است. همچنین می توان با تلفن همراه برای آردوینو کد نوشت و کدها را از طریق تلفن به آردوینو فرستاد.

به دلیل متن باز بودن این پروژه کدها، کتابخانه ها، پروژه ها و... زیادی برای آردوینو ساخته شده است مثلا نرم افزارهایی مثل CodeVision به صورت غیر رایگان عرضه می شود پس افراد کمتری آن را خریداری می کنند در نتیجه کتابخانه و پروژه کمتری برای آن ساخته می شود ولی برای Arduino اینطور نیست. و همین نکته یکی از قابلیت های برجسته ی آردوینو است.

برخی منابع آموزشی:

blog.arduino.ir

dmf313.ir/electronics/arduino

faradars.org/courses/fvrd9311-an-introduction-arduino-programming-video-tutorial

آموزش و پروژه های آردوینو در دیجی اسپارک

دوره های ویدئویی آموزش آردوینو

caferobot.ir/academy

forum.arduino.ir/4/14/1386.html

saakhtani.ir/archive/category/how-to/how-to-electronics

p30download.com/fa/entry/51305

p30download.com/fa/entry/51916

http://booktolearn.com/?x=0&y=0&s=arduino

و...

دیدگاه

سلام دوستان
          آیا کسی می تونه برای راه اندازی استپ موتور توسط l298 و آردوینو به من کمک کنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amateur92
            اگه میخوای کار صنعتی بکنی برو سمت arm البته avr هم برا صنعت خوبه ولی بحث بین خوب و بهترین هست
            از نظر من کلا بیخیال برد اموزشی شو چون شما برد اماده در اختیار داری و فقط برنامه مینویسی اما اگه خودت یه دونه میکرو بخری با خیلی از ریزه کاری ها اشنا میشی و برای طراحی مدار راحت تری
            راجب اینکه کدوم راحت تره به نظر من avr با بسکام راحت تره چون منابع اموزشی زیادی براش هست و به نسبت زبان سی راحت تره و جوابگوی نیازهای همه هست
            حالا انتخاب با خودتون
            موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X