اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعریف rules برای یک قطعه خاص

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعریف rules برای یک قطعه خاص

سلام دوستان

شاید سوالم تکراری باشه ... کلی گشتم ولی چیزی پیدا نکردم

من میخوام برای یه قطعه قوانین خاص تعریف کنم . مثلا اگر Clearance کل برد 0.3mm گرفتم برای یه ای سی smd چیز دیگه ای باشه مثلا 0.11mm

برای این کار باید چی کار کنم ؟؟

ممنون
    عامل کليدي تمام موفقيتها " عمل کردن" است

پاسخ : تعریف rules برای یک قطعه خاص

نوشته اصلی توسط alimohammad_sh
    سلام دوستان

شاید سوالم تکراری باشه ... کلی گشتم ولی چیزی پیدا نکردم

من میخوام برای یه قطعه قوانین خاص تعریف کنم . مثلا اگر Clearance کل برد 0.3mm گرفتم برای یه ای سی smd چیز دیگه ای باشه مثلا 0.11mm

برای این کار باید چی کار کنم ؟؟

ممنون
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=42660.0
    فقط کسانی که خیلی گریه کرده باشند ، خندیدن را بلدند

دیدگاه

سلام
      این رو دیدم به درد چند تا نت میخوره مثلا من اگر بخوام برای یه ای سی 100 پایه چنین کاری کنم کلی وقت گیر میشه و امکان اشتباه بالا میره ..

من میخوام برای یه قطعه تعریف کنم و تمام نت های اون ...

اگر کسی از دوستان تجربه دارن لطفا کمک کنن..

ممنون

دیدگاه

سلام
        چندین راه وجود داره، شما میتونید در شماتیک ،قطعه مورد نظر رو انتخاب کرده و با زدن Properties به پنجره Properties برید و در قسمت Parameters گزینه Add as Rule رو بزنید تا پنجره Parameters Properties باز شود و در این پنجره در قسمت Value و زدن باتن Edit Rule Value به تعریف قوانین بپردازید به عنوان مثال اگه بخواید به کامپوننت مورد نظر یک Clearance اختصاص بدهید با دابل کلیک روی Clearance Constraint میتوانید به تنظیمات بپردازید.
        بعد از انجام این عملیات Update پی سی بی فراموش نشه.
        [img width=281 height=100]http://cdn.persiangig.com/preview/acPBCNLNNr/images.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آرمان آروند
          سلام
          چندین راه وجود داره، شما میتونید در شماتیک ،قطعه مورد نظر رو انتخاب کرده و با زدن Properties به پنجره Properties برید و در قسمت Parameters گزینه Add as Rule رو بزنید تا پنجره Parameters Properties باز شود و در این پنجره در قسمت Value و زدن باتن Edit Rule Value به تعریف قوانین بپردازید به عنوان مثال اگه بخواید به کامپوننت مورد نظر یک Clearance اختصاص بدهید با دابل کلیک روی Clearance Constraint میتوانید به تنظیمات بپردازید.
          سلام

امتحان کردم خیلی خوب بود .

یه سوال دیگه هم دارم وقتی یه ای سی با Clearance پایین تعریف میکنید و Clearance کل برد بیشتر باشه موقعی که میخواین پایه های همون ای سی رو سیم کشی کنید تمام مسیر های ای سی با Clearance کل برد مقایسه میشه و error میده. برای این راهی وجود داره ؟؟؟

ممنون

دیدگاه

برای کل نت هایی که قرار به چیپ متصل بشن یک کلاس تعریف کنید و برای این نت کلاس یک Clearance به اندازه Clearance چیپ تعریف کنید.
            https://documentation.circuitmaker.com/display/CMAK/PCB_Dlg-ClearanceRule_Frame%28%28Clearance%29%29_CM
            https://techdocs.altium.com/display/ADOH/%28%28Improvements+to+Same-Net+Clearance+Rule%29%29_AD
            https://www.ece.ufl.edu/sites/default/files/pictures/Module%2012%20-%20Design%20Rules.pdf
            [img width=281 height=100]http://cdn.persiangig.com/preview/acPBCNLNNr/images.jpg[/img]

دیدگاه

سلام

ممنون بابت جوابتون

هنوز لینک ها رو نخوندم چه جوری باید کلاس و نت کلاس تعریف کرد ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آرمان آروند
                سلام
                من این روش رو با تغییر width و clearance انجام دادم ولی بعد از update تغییرات اعمال نمی شدن(التیوم ورژن 16)،روی چند تا پروژه دیگه هم تست کردم،نمی دونم کجای کار رو درست انجام نمی دم؟

دیدگاه

سلام دوستان
                  بعد از کلی گشتن اخر مشکلم حل شد. من نتیجه رو براتون میزارم شاید به درد بخوره . از کتاب اموزش جامع نرم افزار protel فصل 13

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alimohammad_sh
                    سلام دوستان
                    بعد از کلی گشتن اخر مشکلم حل شد. من نتیجه رو براتون میزارم شاید به درد بخوره . از کتاب اموزش جامع نرم افزار protel فصل 13

سلام
                    بابت پیگیریتون رو این موضوع تشکر می کنم،چون این موضوع برای من جالبه
                    1.trom-to اصلا نشنیدم(شاید اشتباه چاپی باشه)
                    2.تفاوتی که تو این روش تو کتاب گفته با روش ایجاد نت لیست از داخل محیط pcb چیه؟
                    برداشت من:
                    ما از داخل محیط pcb یه netlist جدید ایجاد می کنیم و بعد قوانین طراحی رو به این net اختصاص می دهیم یعنی قسمت های دلخواهی از مدار رو در قالب یه netlist واحد جمع اوری می کتیم و سپس از طریق قوانین و قسمت query این netlist رو پیدا می کنیم و از طریق کلاس های کاری (مثل انتخاب پدها،لایه ها و ...) به تغییرات netlist جدید می پردازیم
                    تو روش کتاب یک netclass ایجاد می کنیم،یعنی کلاس کاری جدید در کنار کلاس هایی مثل پدها،لایه ها،نت ها و ...
                    در کل می خوام بگم که ساخت کلاس جدید با netlist از نظر مفهومی فرق می کنه و شاید از این روش به عنوان یه ترفند بشه استفاده کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eleca
                      سلام
                      بابت پیگیریتون رو این موضوع تشکر می کنم،چون این موضوع برای من جالبه
                      1.trom-to اصلا نشنیدم(شاید اشتباه چاپی باشه)
                      2.تفاوتی که تو این روش تو کتاب گفته با روش ایجاد نت لیست از داخل محیط pcb چیه؟
                      برداشت من:
                      ما از داخل محیط pcb یه netlist جدید ایجاد می کنیم و بعد قوانین طراحی رو به این net اختصاص می دهیم یعنی قسمت های دلخواهی از مدار رو در قالب یه netlist واحد جمع اوری می کتیم و سپس از طریق قوانین و قسمت query این netlist رو پیدا می کنیم و از طریق کلاس های کاری (مثل انتخاب پدها،لایه ها و ...) به تغییرات netlist جدید می پردازیم
                      تو روش کتاب یک netclass ایجاد می کنیم،یعنی کلاس کاری جدید در کنار کلاس هایی مثل پدها،لایه ها،نت ها و ...
                      در کل می خوام بگم که ساخت کلاس جدید با netlist از نظر مفهومی فرق می کنه و شاید از این روش به عنوان یه ترفند بشه استفاده کرد
                      سلام منم خیلی درگیرش بودم اون روشی که شما فرمودید رو من انجام ندادم اگر میشه یه کم بیشتر توضیح بدید تا برام روشن تر بشه

ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X