اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای انتخاب یک میکروی مناسب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای انتخاب یک میکروی مناسب

با سلام یک پروژه دارم نیاز به موارد زیر داره
    1- اتصال n95 به همراه تاچ
    2- 16 تا خروجی
    3- 8 تا ورودی
    4- 6 تا adc لازم دارم
    5- 3 تا موتور پله ای رو می خوام کنترل کنم
    اول پروژه است زیاد دقیق بررسی نکردم اگه یک میکرو با توانایی بالاتر معرفی کنید ممنون میشم

اطلاعات زیادی در باره نحوه نام گزاری میکرو های arm ندارم ممنون می شم اگه در این باره هم یکم توضیح بدید؟؟؟
    cortex
    cortex-m
    cortex-r
    .....

پاسخ : راهنمایی برای انتخاب یک میکروی مناسب

به نظر من یک ای سی از سری Xmega جوابگوی شما هست حالا خودتون ببینید کدومش بهتر به دردتون میخوره
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

میکرو های xmega یه مقدار جدیده و کمتر مرجع اموزشی براش گیر میاد و من نمونه ی که به میکرو صفحه نمایش N96 متصل کنند ندیدم اگه از خانواده های arm یه مدل خواص معرفی کنید ممنون می شم

دیدگاه

سلام دوست عزیز

کلا سه تا شرکت هستند که میکروهایی بر پایه پردازنده arm تولید میکنند
        1_ST
        2_LPC
        3_ATMEL

ARM ها هسته های مختلفی دارند مثل CORTEX_M3 , CORTEX_M4 , ...

من بهترین میکرویی که برای کار شما مناسب باشه رو lpc1768 از شرکت LPC میدونم که تمام این چیزایی که لازم دارید رو داره
        و هیچ مشکلی نداره این میکرو با ماکزیمم فرکانس 100MHZ کار میکنه
        ضمنا منابع آموزشی زیادی هم داره و باید بگم خیلی ها با این میکرو دارن کار میکنن
        همینطور کتابش هم تو همین سایت هست 14 تومن هست میتونی بگیری ولی بهر حال یادگیریش خودش مسئله هست

البته میکرو stm32f103ret6 از شرکت ST هم هست که به نظر من از بالایی بهتره اما منابع آموزش فارسی یا نداره یا خیلی ضعیف و ناقص کار شده که این میکرو با ماکزیمم فرکانس کاری 72MHZ کار میکنه
        اگه با avr کار کردی میتونی بری سراغ میکروهای ARM اگه نه یادگیریش خیلی سخت هست
        مخصوصا که شما یه پروژه هم میخوای راه بندازی اونم این پروژه ای که شما میگید چیز کمی نیست
        من خودم چند هفته هست که هدر برد LPC1768 رو گرفتم 60 تومن ولی باهاش کار نکردم
        آدم یکم اولش درجا میزنه دیگه ... :biggrin:
        این دوتا میکرویی که بهتون معرفی کردم هستشون CORTEX_M3 هست که باید بگم اکثر این میکرو ARM هایی که الان تو سایتها هستند همین هسته رو دارن

موفق باشید

ضمنا مدل Xmega اصلا توصیه نمیشه

دیدگاه

سلام و تشکر از پاسخ مفید شما

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X