اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی انتن بر روی PCB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی انتن بر روی PCB

سلام دوستان

من دارم یه برد تست برای ای سی NRF24Z1 طراحی میکنم که فرکانس اون 2.4Ghz هست و میخوام مثل ماژولهای موجود انتن اون هم روی برد باشه

من نگاهی که به ماژول ها موجود انداختم جروجی انتن اون به زمین وصل شده و برام یه کم عجیبه البته من هیچ تجربه ای در زمینه مخابرات ندارم .

منم اومدم یه چنین کاری کردم . حالا میخوام ببینم درسته یا نه ؟؟؟ چرا قسمت انتن اون چاپ سبز نخورده ؟؟؟ به نظر میاد ابکاری شده

این تصویر هم مال من هست

عامل کليدي تمام موفقيتها " عمل کردن" است

پاسخ : طراحی انتن بر روی PCB

سلام

هیچ کسی جوابی نداد.

بعید میدونم کسی بلد نباشه . به هر حال فایل زیر مربوط به طراحی انتن روی pcb هست شاید یه نفر دیگه هم مثل ما مشکل پیدا کنه .

ممنون

http://upload7.ir/4be
    عامل کليدي تمام موفقيتها " عمل کردن" است

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      به آنتنی که روی PCB پیاده سازی میشه، آنتن مایکرواستریپ گفته میشه که انواع بسیار متنوعی دارن. مشخصات آنتنی که شما میخواید استفاده کنید (از قبیل ابعاد، پهنای باند، پهنای بیم، بهره و...) دقیقا به نوع کاربرد شما، و همچنین PCB مورد استفاده بستگی داره.
      معمولا آنتن با نرم افزارهای شبیه سازی سه بعدی الکترومغناطیس مانند CST* و HFSS طراحی میشه. در مقوله آنتنهای مایکرواستریپ میشه از نرم افزارهای ADS و AWR هم استفاده کرد. که در هر دو صورت یک پروسه طراحی و شبیه سازی بر اساس پارامترهای مورد نظر شما باید طی بشه.
      اگر هم طرح خاصی مورد نظر شماست که باز هم باید با نرم افزارهای مذکور شبیه سازی بشه.
      برای پیاده اس و ساخت هم، برای آنتنهای مایکرو استریپ از نرم افزارهای ADS یا Altium و همچنین Autocad* میشه استفاده کرد. ولی مهمترین بخش، طراحی و شبیه سازی هست.

شاد باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط RFplus نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز
        به آنتنی که روی PCB پیاده سازی میشه، آنتن مایکرواستریپ گفته میشه که انواع بسیار متنوعی دارن. مشخصات آنتنی که شما میخواید استفاده کنید (از قبیل ابعاد، پهنای باند، پهنای بیم، بهره و...) دقیقا به نوع کاربرد شما، و همچنین PCB مورد استفاده بستگی داره.
        معمولا آنتن با نرم افزارهای شبیه سازی سه بعدی الکترومغناطیس مانند CST* و HFSS طراحی میشه. در مقوله آنتنهای مایکرواستریپ میشه از نرم افزارهای ADS و AWR هم استفاده کرد. که در هر دو صورت یک پروسه طراحی و شبیه سازی بر اساس پارامترهای مورد نظر شما باید طی بشه.
        اگر هم طرح خاصی مورد نظر شماست که باز هم باید با نرم افزارهای مذکور شبیه سازی بشه.
        برای پیاده اس و ساخت هم، برای آنتنهای مایکرو استریپ از نرم افزارهای ADS یا Altium و همچنین Autocad* میشه استفاده کرد. ولی مهمترین بخش، طراحی و شبیه سازی هست.

شاد باشید
        سلام
        از نرم افزار
        Cadence Allegro
        استفاده کنید
        داخل التیوم هم
        Xsignals Multi chip wizard
        استفاده کنید
        سید محمد خدادادی
        الکترونیک هوشمند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eheca2014 نمایش پست ها
          سلام
          از نرم افزار
          Cadence Allegro
          استفاده کنید
          داخل التیوم هم
          Xsignals Multi chip wizard
          استفاده کنید
          نرم افزارهای Alegro و Altium برای طراحی برد مدار چاپی استفاده می شوند و به هیچ عنوان برای طراحی آنتن مناسب نیستند.
          اگرچه برای پیاده سازی (و نه طراحی!) آنتنهای مایکرواستریپ میشه از اونها استفاده کرد.

موفق باشید

دیدگاه

سلام
            وقت بخیر
            برای طراحی آنتن هایی مثل آنتن شیپوری که مسطح نیستند و با نرم افزار سی اس تی شبیه سازی شده، بر روی pcb ازچه نرم افزاری باید استفاده کرد؟ چون من قصد ساخت آنتن دارم و شرکت ها از من فایل pcb می خواهند.
            ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.
            جدیدترین ویرایش توسط Sarah10; ۱۲:۰۲ ۱۴۰۰/۰۱/۱۷.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X