اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از رله با آمپر بالاتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از رله با آمپر بالاتر

سلام خدمت دوستان
    من زیاد از برق سر در نمیارم ولی الان دارم یه دستگاه میسازم که توش باید از یه رله ssr-25da استفاده بشه که ولتاژ 25 امپر داره ورودی dc رله به یک کنترلر حرارت(pid) متصله و ac رله به یه المنت یا همون هیتر 200w حالا سوال اینه که اگه از یه رله با امپر بالاتر مثل ssr-40da که 40 امپر هست استفاده کنم مشکلی پیش میاد؟
    ممنون به خاطر جواب هاتون
    و این که این کلی هست که تو تمام مدارها استفاده از آمپر بالاتر مثل همین رله و یا منبع تغذیه مشکلی نداشته باشه؟ یعنی این که این وسایل (منبع تغذیه و رله و...) ماکسیمم ولتاژی که تامین می کنند مثلا 25 تا هست و اگه مدار یا یه وسیله به ولتاژ کمتر هم احتیاج داشت مثلا 10A براش مشکی پیش نمیاد و این وسایل (منبع تغذیه و رله و...) قادر به تامین اون هستند. و در کل میشه از ولتاژ های بالاتر استفاده کرد؟

پاسخ : استفاده از رله با آمپر بالاتر

اگه بخوای به جای ssr25 یه ssr40 امپر بذاری مشکلی پیش نمیاد و بهترم هست
    مدل 40 امپر توانایی بیشتری در تحمل جریان داره و بهتره

هیتر 200 وات حدود 1 امپر جریان کشی داره البته با ولتاز 220
    همون 25 بسشه

دیدگاه

پاسخ : استفاده از رله با آمپر بالاتر

نوشته اصلی توسط jamjam69
      سلام خدمت دوستان
      من زیاد از برق سر در نمیارم ولی الان دارم یه دستگاه میسازم که توش باید از یه رله ssr-25da استفاده بشه که ولتاژ 25 امپر داره ورودی dc رله به یک کنترلر حرارت(pid) متصله و ac رله به یه المنت یا همون هیتر 200w حالا سوال اینه که اگه از یه رله با امپر بالاتر مثل ssr-40da که 40 امپر هست استفاده کنم مشکلی پیش میاد؟
      ممنون به خاطر جواب هاتون
      و این که این کلی هست که تو تمام مدارها استفاده از آمپر بالاتر مثل همین رله و یا منبع تغذیه مشکلی نداشته باشه؟ یعنی این که این وسایل (منبع تغذیه و رله و...) ماکسیمم ولتاژی که تامین می کنند مثلا 25 تا هست و اگه مدار یا یه وسیله به ولتاژ کمتر هم احتیاج داشت مثلا 10A براش مشکی پیش نمیاد و این وسایل (منبع تغذیه و رله و...) قادر به تامین اون هستند. و در کل میشه از ولتاژ های بالاتر استفاده کرد؟
      با سلام :
      شما می توانید از یک رله با توانایی عبور جریان بیش تر استفاده کنید، ولی هرگز نمی توانید، از یک رله با توانایی جریان کم تری استفاده کنید.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X