اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در پروتل ، لطفا کمک کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در پروتل ، لطفا کمک کنید

سلام دو تا سوال داشتم :
    1- اولا اینکه فوت پرینتها رو تو پروتل چه جوری باید دونست که مثلا برای یه ترانس 220 ولت به 9 ولت چه فوت پرینتی انتخاب کرد . آیا منبع خاصی هست که این فوت پرینتها توش باشه اگه هست خواهشا لینکش رو بذارین.

2- من هر کاری میکنم نمیتونم میکروی 8051 مال اتمل رو بیارم خواستم بگم که اسم لایبراریش چی هست . چون شک دارم ممکن هست که پروتل من لایبراریهاش کامل نباشه. اگه میشه قطعه ای رو که در زیر مینویسم لایبراری اون رو بگین که کجاست و اگه لازم هست که دانلود کنم لطفا لینکش رو بگین.
    اما قطعه ای رو که گفتم اسم کاملش رو مینویسم :
    AT89C51
    یکی مال لایبراری اتمل به اسم 80c52 هست ولی پایه هاش با at89c51 فرق میکنه.
    دل می رود ز دستم صاحبدلان خدا را // دردا که راز پنهان خواهد شد آشکارا

پاسخ : مشکل در پروتل ، لطفا کمک کنید

در مورد فوت پرینت ترانس
    بهتره که خودت براش فوت پرینت بسازی چون بسته به اینکه خروجی ترانست چند آمپر باشه و هزار تا دلیل دیگه اندازه ترانس ها با هم یکی نست تازه پایه هاشم ممکنه مفتولی یا سیمی باشه ، خودت تعریف کنی بعدا راحتتری

دیدگاه

پاسخ : مشکل در پروتل ، لطفا کمک کنید

سلام
      دو حالت میشه در نظر گرفت
      1- شما اول توی شماتیک نقشه می کشی و اونو وارد PCB می کنی
      2- دستی داخل محیط PCB کار میکنید

نسبت به نرم افزارتون
      1- پروتل 99 کار میکنید
      2- پروتل DXP

حالا در کلیه حالت های برای اینکه راحت باشید بهتره طریقه ساختن کتابخونه ها رو یادبگیری که خیلی راحته یه چند تا قلق داره

اگه توی محیط PCB کار میکنی برای میکرو میتونی از فونت پرینت dip-40 استفاده بکنی

برای ترانس هم باز اگه دستی کار میکنی میتونی برای ساده گی کارت توی محیط PCB از پد گذاری با فاصله درست استفاده بکنی

ترانس مگه خروجی اش سیم نیست؟؟؟
      فقط لازمه پایه های بدنه ترانس رو در نظر بگیری و برای اون پد بذاری با سوراخی که بشه پیچ رو بهش بست
      اینم که کاری نداره

اگه میخاوی واسه میکروهای 8051 شماتیک بذاری همونطورئیکه گفتم باید یه کتابخونه جدید ایجاد بکنی و داخل اون واسه این میکرو قطعه درست بکنی
      یا اینکه داخل یکی از کتابخونه های خود پروتل اینکار رو بکنی که بهت اینو توصیه نمی کنم

موفق باشی :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X