اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پشه کش برقی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پشه کش برقی

سلام دوستااان
    کسی مدار پشه کش برقی نداره؟؟
    یه مدار پر قدرت برا یه سالن میخواام
    ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ : پشه کش برقی

با سلام، تو گوگل سرچ کنین زیاده حتما پیدا میکنین :nice:
    خداروشکر که الحمد الله وگرنه والا به خدا

دیدگاه

با سلام
      مدار توی نت زیاده ولی ایا کارآیی داشته باشد یا نه معلوم نیست آنهم برای سالن بعید میدانم کارآیی داشته باشد .

دیدگاه

سلام
        تو اینترنت زیاد گشتم ولی یه مدار خوب گیرم نیومده

دیدگاه

با سلام
          منظورتان از مدار خوب چیست ؟ تمام این مدارهای پشه کش از یک اسیلاتور تشکیل شده اند با فرکانس مشخص که مثلا پشه ها به آن حساسیت داشته و از آن فرار میکنند و یک بلتدگو که صدای تولید شده در این فرکانس را پخش میکند و معمولا این صدا در رنج فرکانسی شنوایی انسان (20 هرتز تا 20 کیلو هرتز) قرار ندارد تشکیل شده اند ، همین والسلام حالا مثلا اگر برای یک سالن بخواهید باید فرکانس تولید شده را در یک آمپلی فایر تقویت کرد و به یک بلنگوی بزرگ فرستاد تا پخش شود البته با توجه به رنج فرکانسی باید از بلندگوی توییتر استفده کنید.

دیدگاه

یه پشه کش برقی بخر مدارش رو کپی کن
            گاهی نمی شود که نمی شود
            گاهی قرعه نگفته به نام تو می شود
            گاهی گدای گدایی و چاره چیست
            گاهی تمام شهر گدای تو میشود
            ای بنده بدان در این عالم ___هرچه خدا خواست همان می شور

دیدگاه

سلام
              با تشکر از دوستان
              من منظورم مدار های ولتاژ هست که وقتی پشه بین دو میله فلزی قرار میگیره کل ولتاژ روش خالی میشه .عین مدارات شوکر

دیدگاه

سلام. دوستم دوتا عکس هست. یه مدار یه ترانس. اول ترانس و میگم. واسه اینکه پشه هارو با برق قتل عام کنی باید ولتاژ بالایی تولید کنی. واسه تولید ولتاژ بالا هم بهتره از هسته فریت ها استفاده کنی. چون هم کوچیکتر و بهینه تره نسبت به ترانس اهنی.
                تو عکس نوشته. سایز ee19/8/9 فرقی نداره. شما همون سایز ۸ استفاده کن. ورودی ۳ سر هست. خروجی دو سر. S1,s2 سر ورودی عادی. F2هم سر مشترک هست. F1 هم بیخیال.

S1,f2 سه دور سیم که سایز سیم هم نوشته شده. بپیچید.ساعت گرد.
                S2,f1 هم سه دور بپیچید. ولی در جهت مخالف. پاد ساعت گرد.
                بعد سیم پیچ ثانویه هم ۳۶۰ دور با سایز گفته شده بزنید. پیشنهاد میکنم با ۱۰۰ دور بیشتر هم یه خروجی دیگه بگیر. شاید به کار اومد.

مدار با ۳ولت کار میکنه. ( محل اتصال باتری) و قبل از باتری مدار تغذیه هست که میتونید به ترانس یا منبع سوییچینگ هم استفاده کنید.
                یه اسیلاتور داره که بجای اونم میتونید از یک میکرو و pwm استفاده کنید.
                با تغییر فرکانس از ۱کیلو تا ۱۰۰کیلو به جواب مورد نظر برسید.
                خروجی سیم پیچ فریت هم حتما یکسو و خازن قرار بدید. در این صورت ممکنه خودتونو هم بکشید.
                وجود خازن باعث میشه مدار به صورت دیس شارژ عمل کنه.
                کل مدار به فرکانس اسیلاتور و ترانس فریت شما بستگی داره. پیشنهاد میکنم اول با منبع تغذیه ازمایشگاهی از مدار جواب بگیرید بعد از تغذیه خود مدار استفاده کنید. (شامل خازن و دو مقاومت). خروجی ترانس و اندازه بگیرید باید ولتاژ ی بین ۶۰۰تا ۷۰۰ داشته باشه. اگه کمتر بود دور ثانویه رو بیشتر کنید.

فاصله شبکه سیمی که پشه ها بهش برخورد میکنن هم باید در حدی باشه که خازن خالی نکنه و جرقه نزنه. در عین حال اونقدر نزدیک باشه که پشه اتصال کوتاهش کنه.
                موفق باشی

دیدگاه

سلام
                  ممنون از دوست عزیز که بهم کمک کردید
                  دمتوون گرم. :bye

دیدگاه

با سلام

من تا حالا با چوک کار نکردم، میخواستم بدونم آیا میشه مثلا چوک قرمز رو مستقیم به برق شهر وصلش کرد تا ولتاژرو چندین برابر کنه؟

یا اینکه با مدارات چند برابر کننده ولتاژ ولتاژ شهر رو اول چند برابر کرد سپس با چوک مقدار ولتاژ اون را بسیار افزایش داد؟

با این کار میخوام با استفاده ار صفحه ی توری چند لایه ی پشه کش های برقیه قابل حمل و اتصالش به این مدار ، یه پشه کش قوی تر بسازم

به نظرتون امکان پذیره
                    لطفا مدارش رو اگر دارید قرار بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shiono نمایش پست ها
                      با سلام

من تا حالا با چوک کار نکردم، میخواستم بدونم آیا میشه مثلا چوک قرمز رو مستقیم به برق شهر وصلش کرد تا ولتاژرو چندین برابر کنه؟

یا اینکه با مدارات چند برابر کننده ولتاژ ولتاژ شهر رو اول چند برابر کرد سپس با چوک مقدار ولتاژ اون را بسیار افزایش داد؟

با این کار میخوام با استفاده ار صفحه ی توری چند لایه ی پشه کش های برقیه قابل حمل و اتصالش به این مدار ، یه پشه کش قوی تر بسازم

به نظرتون امکان پذیره
                      لطفا مدارش رو اگر دارید قرار بدید

با سلام :
                      با توجه به اطلاعات و تجربیات کم شما در مدار حشره کش برقی با خازن که بسیار خطر ناک می باشند، پیشنهاد می کنم از این کار خود داری کنید.
                      فقط یک مدار ساده بی خطر به شما پیشنهاد می کنم. اگر شما یک مقاوت 10 کیاو اهم 10 وات آجری را بطور مستقیم به برق 220 ولت وصل کنید و روی آن یک قرص حشره کش که معمولا در داروخانه ها فروخته می شود قرار دهید، گرمای حاصله از مقاومت آجری سبب بخار جزئی قرص و پخش شدن رایحه آن سبب دوری پشه می شود.
                      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

یعنی هیچکس هیچ اطلاعی نداره؟؟؟!!!!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                          با سلام :
                          با توجه به اطلاعات و تجربیات کم شما در مدار حشره کش برقی با خازن که بسیار خطر ناک می باشند، پیشنهاد می کنم از این کار خود داری کنید.
                          فقط یک مدار ساده بی خطر به شما پیشنهاد می کنم. اگر شما یک مقاوت 10 کیاو اهم 10 وات آجری را بطور مستقیم به برق 220 ولت وصل کنید و روی آن یک قرص حشره کش که معمولا در داروخانه ها فروخته می شود قرار دهید، گرمای حاصله از مقاومت آجری سبب بخار جزئی قرص و پخش شدن رایحه آن سبب دوری پشه می شود.
                          سلام
                          جناب تحیری خوب مدار پشه کش رو هم قرار بدید من تاحالا مدارشو ندیدم حالا نمی دونم مثل شوکره؟؟؟یا نه یه مدار دیگس؟؟؟چون شوکر رو هم مدارشو دیدم هم ساختمش حالا نمی دونم طرز کار پش کش برقی مثل شوکره یا نه فرق داره
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

اشتباه نشه دوستان ، من گفتم با چوک تا حالا کار نکردم ،ولی تجربم برای بستن مدارات مختلف کم نیست و تا حدودی با مدارات های ولتاژ آشنایی دارم
                            در ضمن نمیخوام خو یه مدار بسیار قوی مثل پشه کش های فضاهای بزرگ درست کنم که ولتاژهای بالای چند ده هزار ولت میدن، در حد پشه کش های خونگی و یه کم قوی تر باشه کافیه
                            مدار همین پشه کش های دستیه خونگی رو اگه داشته باشید خوب میشه واگه اگه بشه یه مقدار کمی توش تغییر داد که قوی تر بشه
                            اگه کسی مدارشو داره ممنون میشم ارسال کنه
                            مدارهای توی اینترنت خیلی متفاوتن
                            لطفا راهنمایی بفرمایید

دیدگاه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X