اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال مقدار چند سنسور دما بصورت رشته از طریق پورت سریال میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال مقدار چند سنسور دما بصورت رشته از طریق پورت سریال میکرو

سلام دوستان
    من میخوام مقدار چندتا سنسور دما رو درون یه رشته بریزم اما نمیدونم با چه دستوری میشه مقدار دما رو به کاراکتر تبدیل کنم و اونو بریزم تو یه رشته؟؟

پاسخ : ارسال مقدار چند سنسور دما بصورت رشته از طریق پورت سریال میکرو

سلام :
    والا من الان دارم روی HMR و HMT کار میکنم که به بدبختی الان راه افتاده ، بعد کلی نویز و اینجور چیزا ، بعدش میخوام دمای سنسور DS18B20 رو + چند پارامتر دیگه باهاش بفرستم .
    شما میتونی بگی دما رو بخون و بریز مثلآ توی A و Printbin A ، بعدش اون طرف همون رو Inputbin A کنی و مثلآ بعدش LCD کنی . . .
    حالا نمیدونم با همین HMT و HMR کار میکنی ، یا روش شما چیز دیگه ای است . . .
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط valiant
      سلام دوستان
      من میخوام مقدار چندتا سنسور دما رو درون یه رشته بریزم اما نمیدونم با چه دستوری میشه مقدار دما رو به کاراکتر تبدیل کنم و اونو بریزم تو یه رشته؟؟
      زبان برنامه نویسیتون اگه سی باشه با دستور spritf ابتدا اعداد به رشته تبدیل میشن و سپس می تونید اونا رو ارسال کنید.
      چرا ناراحتی پاتریک!
      + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
      - از دیدنش ناراحت شدی؟
      + نه
      پس چی ناراحتت کرده
      + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      محصولات

دیدگاه

با سی مینویسم
        میشه اطلاعات چندتا سنسور تو یه رشته ریخت؟؟ لطفا راهنمایی کنید چطوری با دستور sprintf این کار و میشه انجام داد.
        فرمت اطلاعات float هستش با چه دستوری میشه این اطلاعات رو تبدیل به کاراکتر کرد؟

دیدگاه

کد:
          sprintf("%f %f ...",data1,data2,...);
          چرا ناراحتی پاتریک!
          + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
          - از دیدنش ناراحت شدی؟
          + نه
          پس چی ناراحتت کرده
          + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
          تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
          محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
            سلام :
            والا من الان دارم روی HMR و HMT کار میکنم که به بدبختی الان راه افتاده ، بعد کلی نویز و اینجور چیزا ، بعدش میخوام دمای سنسور DS18B20 رو + چند پارامتر دیگه باهاش بفرستم .
            شما میتونی بگی دما رو بخون و بریز مثلآ توی A و Printbin A ، بعدش اون طرف همون رو Inputbin A کنی و مثلآ بعدش LCD کنی . . .
            حالا نمیدونم با همین HMT و HMR کار میکنی ، یا روش شما چیز دیگه ای است . . .
            سلام من با دستورinputbin دریافت میکنم ولی فقط اولین رقمو دریافت میکنه
            اعدادو از1تا255ارسال میکنم ولی فقط رقم اول رو نشون میده روی ال سی دی مشکل کجاس
            { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X