اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در RFID reader

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در RFID reader

http://s7.picofile.com/file/8237546392/RFID_PROJECT.rar.html
    من این کد رو از بخش پروژه های آماده برداشتم و روی میکرو ریختم اما کلا 10 تا صفر نشون میده

از سایت DMF313 هم یک کد دیگه برداشتم
    #include <mega16.h>
    #include <stdio.h>
    #include <delay.h>
    #include <lcd.h>
    #asm
    .equ __lcd_port=0x1B //PORTA
    #endasm

char str[]={'0','0','0',' 0','0','0','0', '0','0','0'};
    char card1[]={'0','0','0',' 1','3','5','4', '5','9','8'};
    char card2[]={'0','0','0',' 1','1','5','7', '1','8','6'};

void main(void)
    {
    UCSRA=0x00;
    UCSRB=0x10;
    UCSRC=0x86;
    UBRRH=0x00;
    UBRRL=51;

lcd_init(20);

while (1)
    {
    UCSRB=0x90;
    gets(str,10);
    UCSRB=0x00;

lcd_clear();
    lcd_puts(str);

if (str[9]==card1[9] && str[8]==card1[8] && str[7]==card1[7] && str[6]==card1[6] && str[5]==card1[5] && str[4]==card1[4] && str[3]==card1[3]){lcd_gotoxy(5,1);lcd_puts("CART 1"delay_ms(1000);}
    else if (str[9]==card2[9] && str[8]==card2[8] && str[7]==card2[7] && str[6]==card2[6] && str[5]==card2[5] && str[4]==card2[4] && str[3]==card2[3]){lcd_gotoxy(5,1);lcd_puts("CART 2"delay_ms(1000);}
    else {lcd_gotoxy(0,1);lcd_puts(" Not Card Defined!"}
    }
    }

این کد هم مشکل برای من مشکل داره دفعه ی اول که نزدیک میکنیم تگ رو چیزی نشون نمیده اما بعد از 2 یا 3 بار Not card defined میده البته توی سطر اول هم یه سری شکل و حروف عجیب و غریب میده (چه براش شماره کارت رو معرفی کنی چه نه اینحوریه)

اضافه شده در تاریخ :
    اساتید لطفا راهنمایی کنید چندین بار این کد ها رو ویرایش کردم اما هنوزم نتونستم
    Every one can do everything so why you do this awful thing.

پاسخ : مشکل در RFID reader

آیا از همون سخت افزار قرار داده شده استفاده کردید؟ پایه ها و استفاده اختصاصی از اونها مهم هستند . روی پایه متصل به آنتن پالس ایجاد میشه که از طریق میکرو خونده میشه .
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
    www.adaksell.com

دیدگاه

من از میکرو atmega16 استفاده میکنم اما کتابخونه ی mega16.h رو جایگزین کردم که مشکلی پیش نیاد
      مدار پایین صفحه شماتیک رو نبستم اما مسئله چیز دیگه هست من مدار فوق العاده ساده و کد ساده فقط برای خوندن کد تگ ها رو دیدم (همون برنامه ی توی سایت DMF313) اما نمیدونم چرا اون برنامه هم مشکل داره جالب اینجاس اونجا هم فیلم عملکرد همون مدار رو قرار داده
      همون کدی هست که توی پست بالا گذاشتم اگه امکان داره یه راهنمایی در موردش بکنید که خب کجای کد ممکنه ممکن ساز باشه یه چه تنظیمات خاصی موقع پراگرام کردن نیازه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mnwato
        من از میکرو atmega16 استفاده میکنم اما کتابخونه ی mega16.h رو جایگزین کردم که مشکلی پیش نیاد
        مدار پایین صفحه شماتیک رو نبستم اما مسئله چیز دیگه هست من مدار فوق العاده ساده و کد ساده فقط برای خوندن کد تگ ها رو دیدم (همون برنامه ی توی سایت DMF313) اما نمیدونم چرا اون برنامه هم مشکل داره جالب اینجاس اونجا هم فیلم عملکرد همون مدار رو قرار داده
        همون کدی هست که توی پست بالا گذاشتم اگه امکان داره یه راهنمایی در موردش بکنید که خب کجای کد ممکنه ممکن ساز باشه یه چه تنظیمات خاصی موقع پراگرام کردن نیازه؟
        اصلا بدون اون مدار قسمت پایین که امکان خوندن کارت وجود نداره . کل مدار باید بسته بشه تا درست کار بکنه . کدی که از کارت خونده میشه یه جورایی قبل از اون مدار بصورت سینوسی هست که اون مدار تبدیلش میکنه به کد منچستر .
        www.adaksell.com

دیدگاه

داخل سایت dmf313 از ماژول rf01d استفاده کرده و شما هم برای راه اندازی با برنامه اون سایت باید اون ماژول رو بخرید . من همون ماژول رو شکافتم و با استفاده از سخت افزار اون ماژول برنامه خودمو نوشتم . و باز هم این موضوع به معنی این نیست که شما این سخت افزار رو ببندید و از برنامه اون سایت استفاده کنید چون برنامه ای که بنده برای اون ماژول نوشتم دقیقا برنامه اون نیست بلکه فقط کارت رو میخونه و رو lcd نمایش میده .
          www.adaksell.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی رضازاده
            داخل سایت dmf313 از ماژول rf01d استفاده کرده و شما هم برای راه اندازی با برنامه اون سایت باید اون ماژول رو بخرید . من همون ماژول رو شکافتم و با استفاده از سخت افزار اون ماژول برنامه خودمو نوشتم . و باز هم این موضوع به معنی این نیست که شما این سخت افزار رو ببندید و از برنامه اون سایت استفاده کنید چون برنامه ای که بنده برای اون ماژول نوشتم دقیقا برنامه اون نیست بلکه فقط کارت رو میخونه و رو lcd نمایش میده .
            آها پس این برای ماژول 01 نیست.
            اما من با این کار میکنم و قبلا هم ازش کد ها رو روی lcd میخوندم اما نمیدونم چجور شد یه بار کد جابجا شد دیگه نمیخونه

میشه یه توضیح کلی در مورد الگوریتم برنامه نویسی با این ماژول (01) بدید

دیدگاه

دیتاشیت فارسی :
              https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=we b&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi LpPe4uovMAhUGFCwKHUlRDCUQFggfMAA&url=http%3A%2 F%2Fwww.jahankitshop.com%2Fgetattach.aspx%3Fid%3D1 476%26Type%3DProduct&usg=AFQjCNE3K8F1z09xif0Fm e8PsYzqibFUdg&sig2=TpK3vruMElbLO2Ohqa0p4Q& bvm=bv.119408272,d.bGg
              www.adaksell.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی رضازاده
                دیتاشیت فارسی :
                https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=we b&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi LpPe4uovMAhUGFCwKHUlRDCUQFggfMAA&url=http%3A%2 F%2Fwww.jahankitshop.com%2Fgetattach.aspx%3Fid%3D1 476%26Type%3DProduct&usg=AFQjCNE3K8F1z09xif0Fm e8PsYzqibFUdg&sig2=TpK3vruMElbLO2Ohqa0p4Q& bvm=bv.119408272,d.bGg
                اینو من دارم زبون اصلیشم دارم :biggrin:
                منتاها میخوام بدونم الگوریتم برنامه نویسی واسه مدلی که گذاشتم (بدون حافظه) چجوریه
                البته فقط در حدی که عدد کارت رو بفرسته روی lcd تا بعدا با رله رو هم جور کنیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X