ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    2008/09/12
    16
    0

درخواست معرفی تراشه ی کوچک و کم مصرف برای اندازه گیری زمان به صورت دقیق

سلام
    من یک مدار دارم که بخشی از یک سیستم هست که نیاز به سینکرونیزیشن داره , یعنی باید با یک سرور سینک باشه , منظورم به طور دقیق تر اینه که هر دوی کلاینت (یعنی همون مدار من) و سرور (فرض کنید یک pc) نیاز دارن که زمان رو از یک مبدا یکسان (فرض کنید epoch) داشته باشن . من میخوام بدونم آیا تراشه ی خاصی برای اندازه گیری زمان به صورت دقیق و با خطای خیلی خیلی کم (مثلا سالی کمتر از 10 ثانیه خطا) وجود داره ؟
    در واقع چیزی که مد نظر منه یه چیزی شبیه ساعت های مچی کامپیوتری , اما خیلی خیلی دقیقه که از نظر توان مصرفی هم در حد همون ساعت مچی باشه و البته اندازه ش هم بایست خیلی کوچیک باشه , همینطور امکان استفاده ش در ای وی آر باشه , یعنی باید ای وی آر بتونه زمان رو از این تراشه دریافت کنه
    و البته این رو هم میخوام بدونم که اندازه گیری زمان توسط خود ای وی آر میتونه تا اون حد که گفتم دقیق باشه و اینکه آیا این کار اصلا معقول هست و اینکه اگر هست میزان توان مصرفی ای وی ار برای این کار به صرفه هست یا نه ؟ (توجه داشته باشید که منبع تغذیه یک باطری 3 ولتیه !)

پیشاپیش از راهنماییتون متشکرم
    2007/10/05
    1,643
    4

پاسخ : درخواست معرفی تراشه ی کوچک و کم مصرف برای اندازه گیری زمان به صورت دقیق

DS1307 اولين گزينه ايه كه به ذهن من ميرسه. كار باهاش سادست ( I2C ). با AVR راه اندازي ميشه. باتري بك پ 3 ولت داره. مصرفش در حد ميكرو آمپره و يه كريستال ساعت مي خواد كه به جاي اون هم ميشه از يه سري آيسي نوسان ساز استفاده كرد.
    من هم منتظرم نظرات بقيه دوستان رو بشنوم
    2007/06/28
    2,405
    17

پاسخ : درخواست معرفی تراشه ی کوچک و کم مصرف برای اندازه گیری زمان به صورت دقیق

سلام ....................

ببینید میتونید از PCF8583 هم استفاده کنید . هم مصرفش کمه هم میتونه در مد Sleep به راحتی زمان رو محاسبه و اعلام کنه . اینم پروتکل ارتباطیش I2C هست . میتونید تاریخ رو هم از اون استخراج کنید . فقط یه مشکل داره (فکرکنم) اونم اینه که باتری بک پ نداره . همین .

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

موفق باشید .
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3