اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نظر سنجی !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نظر سنجی !

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید محترم: برای ساخت یک محافظ برق لوازم خانگی کدام گزینه اصولی تر به نظر میرسد؟
    1- ولتاژ قطع زیر 180 و بالای 240 ولت باشد و ولتاژ وصل بالای 180 و زیر240 باشد.
    2- ولتاژ قطع زیر 175 و بالای 245 ولت ولی ولتاژ وصلش روی 180 و 240 باشد.
    لطفا با ذکر دلیل اعلام نظر فرمایید.با تشکر

پاسخ : نظر سنجی !

معمولا به اضافه و منهای 15 درصد ولتاژ کار یک وسیله برقی، بیشینه تولرانس قابل قبول است. در ضمن یک اختلاف 5 درصدی به عنوان هیسترزیس و یک زمان تاخیر هم بایستی لحاظ کرد تا مدار دچار قطع و وصلهای پشت سر هم نشود.

دیدگاه

اگه واسه تولید و فروش میخوای باید ببینی به کدوم منطقه میخوای بفرستی.چون بعضی جاها ولتاژشون پایینه و نزدیک به 180 میشه مثل خوزستان .در اینصورت محافظ همیشه قطعه و برگشت میشه.بعضی جا هم ممکنه ولتاژ رو 230و240 باشه که اونم همین داستانه....
      الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahpoori
        اگه واسه تولید و فروش میخوای باید ببینی به کدوم منطقه میخوای بفرستی.چون بعضی جاها ولتاژشون پایینه و نزدیک به 180 میشه مثل خوزستان .در اینصورت محافظ همیشه قطعه و برگشت میشه.بعضی جا هم ممکنه ولتاژ رو 230و240 باشه که اونم همین داستانه....
        با سلام : مرسی نظر جالبی بود . اگر ولتاژ خوزستان واقعا نزدیک 180 ولت باشه انهم توی تابستان ، دیگه نباید کولر گازی ها اصلا خنک کنند ! و احتمال سوختن موتور کولر و یخچال ها باید زیاد باشه چون ولتاژ 180 برای راه اندازی موتور کولرگازی واقعا ضعیفه . با تشکر

دیدگاه

من این را طبق تجربه ای که داشتم گفتم.محافظ هایی که میفرستادیم خوزستان اگه رو 180 تنظیم میشد بیشترش مرجوع میشد!البته این مال 8 سال پیشه.شاید حالا بهتر شده باشه.

دیدگاه

من این را طبق تجربه ای که داشتم گفتم.محافظ هایی که میفرستادیم خوزستان اگه رو 180 تنظیم میشد بیشترش مرجوع میشد!البته این مال 8 سال پیشه.شاید حالا بهتر شده باشه.
            ممنون مرسی دوست عزیز حالا که در این زمینه تجربه دارید و کار کرده اید ، یک مشکل دارم لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر
            یک ولت متر با اتمگا8 درست کرده ام . ولت متر و یک مولتی متر استاندارد(اهمتر) را به پریز برق میزنیم . ولت متر و مولتی متر هر دو 215 ولت را نشان میدهند ،بعدش وقتی یک مصرف کننده مثل سشوار به برق میزنیم ولت متری که با اتمگا8 درست شده ،211 ولت نشون میده ولی مولتی متر 214 ولت نشون میده. یعنی با وصل شدن سشوار به برق مولتی متر یک ولت کاهش ولتاژ را نشان میده ولی ولت متری که خودم درست کرده ام 4 ولت کاهش ولتاژ را نشان میده! اشکال کارم از کجاست و چطوری میتونم این مشکل را برطرف کنم. همچنین اگر از این ولت متر بخوام برای ساخت یک محافظ استفاده کنم باز هم با مشکل مواجه میشه. فرض کنید ولتاژ 183 ولته رله وصل میشه ولی به محض وصل شدن یک مصرف کننده ، ولتاژ 4 ولت افت می کنه و رله قطع میشه. البته به نظر خودم باید ولتاژ قطع حدود 5 ولت زیر 180 (ولتاژ وصل ) باشه ولی ایا راه دیگه ای هم داره ؟

دیدگاه

خب دقت ولتمتر با میکرو هیچوقت مثل مولتی متر نمیشه .چون سرعت پردازش و نمونه برداری و .... دخیل هست.
              مدارت واسه نمونه برداری ولتاژ میکرو چه جوریه؟تغذیه میکرو با چیه؟ مدارشو بذار تا ببینیم چشه.

دیدگاه

خب دقت ولتمتر با میکرو هیچوقت مثل مولتی متر نمیشه .چون سرعت پردازش و نمونه برداری و .... دخیل هست.
                مدارت واسه نمونه برداری ولتاژ میکرو چه جوریه؟تغذیه میکرو با چیه؟ مدارشو بذار تا ببینیم چشه.
                با تشکر :قبول دارم دقت ولتمتر با میکرو هیچوقت مثل مولتی متر نمیشه ولی چه راهی داره این افت ولتاژ را رفع کرد و یا کمترش کرد؟ تغذیه میکرو با رگلاتور7805 تامین شده و برای نمونه برداری از تقسیم مقاومتی استفاده کرده ام .با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X