اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیاده سازی پردازش گر چند هسته ای با FPGA

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیاده سازی پردازش گر چند هسته ای با FPGA

سلام دوستان خسته نباشید
    من دو سه ماهه FPGA رو شروع کردم (خیلی احساس عقب موندگی میکنم :angry: :sad میخوام یک cpu چند هسته ای (حد اقل 4) رو پیاده سازی کنم روی FPGA ، بعد اینقدر مطالب مختلف خوندم خیییلییی گیج شدم ، اصلا نمیدونم باید چیکار کنم
    vHDL تا حدودی بلدم ، ولی اون چیزایی که تو VHDL خوندم رو نمی تونم با اینایی که در مورد cpu میگن منطبق کنم :angry: :angry:
    یک مساله دیگه که این وسط خیلی گیجم کرده این hard-core و soft-core بود .
    یک سوال دیگه : من خوندم که شرکت xillinx سخت افزارش قویه altera نرم افزار ، آیا میشه با مثلا max-plus II روی xilinx ها برنامه سنتز کرد؟
    مرسی که راهنمایی میکنین :nerd: :nerd: :nerd:

پاسخ : پیاده سازی پردازش گر چند هسته ای با FPGA

یک سوال دیگه : من خوندم که شرکت xillinx سخت افزارش قویه altera نرم افزار ، آیا میشه با مثلا max-plus II روی xilinx ها برنامه سنتز کرد؟
    اگر برنامتون فقط Vhdl باشه یا verilog بعله میشه.
    ولی برای استفاده از امکانات تراشه های Xilinx نظیر ipcore ها و ... باید حتما از خود ise استفاده کنید.
    یک مساله دیگه که این وسط خیلی گیجم کرده این hard-core و soft-core بود .
    در fpga های جدید نظیر virtex 4 و ... اومدن یک cpu واقعی به صورت سخت افزاری توی fpga قرار دادن که شما میتونی با vivado (نرم افزار جدید xilnx) از اون cpu در کنار fpga استفاده کنی اسمشم به نظرم power pc processor هستش.قاعدتا استفاده ازین پروسسور طرفیت داخلی fpga رو اشغال نمیکنه.
    ولی در تراشه های ابتدایی نظیر spartan 3 و حتی 6 یک پروسسور به نام microblaze هستش که این به صورت سخت افزاری داخل Fpga موجود نیست و درصورت اینکه شما در پروژتون ازون استفاده کنیداین پروسسور توسط LUT های درون Fpga ساخته میشه و قابل استفاده میشه.به این میگن soft processor که قاعدتا خودش یک حجمی از Fpga رو اشغال میکنه.
    به نظرم شما اول شروع کنید به ساخت Cpu های کوچیکتر نظیر اون چیزی که توی کتاب مانو هستش.اونو که بسازید تا حدودی ساختمان کار دسستون میاد بعدش باید معماری cpu های چند هسته رو توی کتاب هایی نظیر پیترسون فرا بگیرید تا بتونید اون ها رو هم پیاده کنید.

دیدگاه

سلام دوستان من این مقاله رو برای طراحی پردازنده تک هسته ای پیدا کردم ، خیلیی کامل گفته و نیاز به دانش پیشین چندانی هم ندارین :nerd:
      http://opencores.org/usercontent,doc,1262702554

اگر میشه آموزش خوبی واسه microblaze کسی داره بزاره اینجا
      مرسی

دیدگاه

بچه ها اینم یک خلاصه از آموزش VHDL :
        http://www.eng.auburn.edu/department.../vhdl.html#top

اگر با زبان های برنامه نویسی آشنایی داشته باشین ، استراکچر این زبانو قشنگ میفهمین و میتونین برنامه ها رو راحت بخونید و بنویسید . :read:

دیدگاه

اگر میشه آموزش خوبی واسه microblaze کسی داره بزاره اینجا
          این وازه رو سرچ کن و pdf رو دانلود کن.
          user guide شرکت xilinx در مورد micro blaze و power pc . کامل کامل
          platform_studio_ug

دیدگاه

دوستان این یک پاورپوینت هست که روند کللی طراحی و پیاده سازی پردازنده های چند هسته ای رو گفته :
            http://www.slideshare.net/deepakpdks...l-presentation

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X