ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2016/02/11
    39
    7

استفاده از بورد آردیونو uno به عنوان پروگرامر

سلام.
    وقتی در کامپایلر خود آردیونو کدی نوشته میشه و قصد بارگزاری در میکرو رو داریم در قسمت tools یک گزینه به نام programmer هست ک رو حالت AVRISP mkII هست.این جریان تو برنامه بسکام نیز موجوده.سوال اینجاست با توجه به هین ک بورد uno دارای ی میکروATmega16U2 دیگه ک به عنوان مبدل USB-to-serialبرنامه ریزی شده هست. آیا میشه میکرو atmeg32 رو روی بورد قرار داد و تو برنامه بسکام با گزینهprogrammer : AVRISP mkII برنامه ای ک تو بسکام هست رو روش ریخت؟

*****Uno با بردهای پیشین متفاوت است؛ زیرا در آن از تراشه FTDI USB-to-serial استفاده نشده است و به جای آن از یک Atmega16U2 (تا نسخه R2 از Atmega8U2) که به عنوان مبدل USB-to-serialبرنامه ریزی شده، استفاده گردیده است. ****
    2013/04/09
    1,177
    244

پاسخ : استفاده از بورد آردیونو uno به عنوان پروگرامر

نقل قول نوشته اصلی توسط abbasjavanmardi
    سلام.
    وقتی در کامپایلر خود آردیونو کدی نوشته میشه و قصد بارگزاری در میکرو رو داریم در قسمت tools یک گزینه به نام programmer هست ک رو حالت AVRISP mkII هست.این جریان تو برنامه بسکام نیز موجوده.سوال اینجاست با توجه به هین ک بورد uno دارای ی میکروATmega16U2 دیگه ک به عنوان مبدل USB-to-serialبرنامه ریزی شده هست. آیا میشه میکرو atmeg32 رو روی بورد قرار داد و تو برنامه بسکام با گزینهprogrammer : AVRISP mkII برنامه ای ک تو بسکام هست رو روش ریخت؟

*****Uno با بردهای پیشین متفاوت است؛ زیرا در آن از تراشه FTDI USB-to-serial استفاده نشده است و به جای آن از یک Atmega16U2 (تا نسخه R2 از Atmega8U2) که به عنوان مبدل USB-to-serialبرنامه ریزی شده، استفاده گردیده است. ****
    abbasjavanmardi عزیز در رابطه با سوال شما نمی دونم بشه یا نه ولی شما فایل هگز رو که در یه کامپایلر دیگه نوشته شده و به هگز تبدیل شده ، با این نرم افزار می تونید روی اردیونو پروگرام کنید

ولی حتما باید برنامه در کامپایلر های دیگه برای میکرو ی استفاده شده در اردیونو نوشته بشه

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

و برای اطلاعات تکمیلی هم از اینجا استفاده کنید

http://kmtronic.com/upload-hex-files-to-arduino.html

kmtronic.com/upload-hex-files-to-arduino.html
    برد جوجه کشی:

توجه:
    این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
    برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@
    2013/03/04
    199
    10

سلام.

خیر دوست عزیز نمیشه. چون میکروATmega16U2 که روی برد آردوینو هستش فقط به عنوان مبدل usb به سریال عمل میکنه و اتصالش یه atmeg32 فقط از طریق tx , rx میکرو هستش و فقط با اسافاده از بوت لودر آردوینو میتونه برنامه رو انتقال بده. شما اگه یه atmeg32 خالی بدون بوتلودر روش بزارید هم نمیشه به هیچ روشی روش برنامه ریخت.
    2016/02/11
    39
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط c384104
    خیر دوست عزیز نمیشه. چون میکروATmega16U2 که روی برد آردوینو هستش فقط به عنوان مبدل usb به سریال عمل میکنه و اتصالش یه atmeg32 فقط از طریق tx , rx میکرو هستش و فقط با اسافاده از بوت لودر آردوینو میتونه برنامه رو انتقال بده. شما اگه یه atmeg32 خالی بدون بوتلودر روش بزارید هم نمیشه به هیچ روشی روش برنامه ریخت.
    پس با این حساب جز تهیه پروگرامر چاره دیگه ای ندارم.درسته؟به نظرتون از چه پروگرامری استفاده کنم؟با تشکر
    2012/10/16
    Far Far Away
    111
    2

به لینک زیر یه نگاهی بنداز:
    http://www.instructables.com/id/Using-Atmega32-with-Arduino-IDE/
    2013/03/04
    199
    10

پس با این حساب جز تهیه پروگرامر چاره دیگه ای ندارم.درسته؟به نظرتون از چه پروگرامری استفاده کنم؟با تشکر
    اشتباه نشه شما میتونید از آردوینو به عنوان پروگرامر استفاده کنید ولی نه به اون سادگی که خودتون گفتید این لینک رو ببینید

2016/02/11
    39
    7

سلام دوست گرامی.تشکر از جوابتون
    من کل مطالب وآموزشهارو مطالعه کردم.
    خلاصش اینه ک میشه با پلود کردن اسکتچ arduino isp رو یک بورد آردیونو(uno)و تغیرات جزعی در delay باید میکرئ بورد رو خارج کنی بعد طبق شماتیک بورد هارو به هم وصل کنی و از ی خازن 10میکرو فاراد هم استفاده کنی.بعد بورد جدید یا میکرو مورد نظر (دومی)رو تو کامپایلر مشخص کنی و گزینه burn رو بزنی و بوتلودر نصب شه.

مشکل بنده اینجاست ک mohammad... عزیز زحمت کشیده ی برنامه با بسکام نوشته ک من قصد پلودش رو میکرو رو دارم.حالا نمیدونم باید از پروگرامر استفاده کنم یا با توجه به آموزشهای سایت آردویونو میشه برنامه رو از بسکام انتقال بدم.
    تشکر از جوابتون
    2012/10/16
    Far Far Away
    111
    2

فکر کنم بهترین راه، تست کردن این موضوع هست.
    من خودم این جور کارها رو نکردم، فقط چون به ذهنم چنین کاری رسیده بود اون لینک رو براتون گذاشتم.
    حدسم اینه که اگر بشه فایل هگز ساخته شده رو پروگرم کرد، پس مشکلی نخواهد بود. اما اگر این کار نشه باید کدش رو توی IDE خود آردوینو نوشت.
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8