اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ریزه کاری های چاپ تعداد بالای برد ؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ریزه کاری های چاپ تعداد بالای برد ؟؟

سلام
    این تصاویری که گذاشتم مربوط به بردیه که قراره تعداد کار کنم و چند تا راهنمایی میخواستم:
    1- سوراخ ها خیلی دقیق هستند که احتمال زیاد با CNC انجام شده اند. آیا اگر من بخوام برای شروع از دریل های سوزنی دستی استفاده کنم به مشکلی بر نمی خورم ؟؟ تا اونجایی که من کار کردم وقتی از سطح مسی سوراخ کردم اونور برد بیشتر سوراخ میشد وکثیف و تیز میشد البته با دریل شارژی دستی بود. اگه زیرش یه لایه چوب باشه بازم اونورش بیشتر سوراخ میشه؟

2- وقتی برد رو از مشتری گرفتم چند تا بهم چسبیده بود و باید میشکستیشون تا از هم جدا بشن. اینو چجوری و با چه ابزاری انجام میدن؟؟؟

3- با توجه به اینکه برد اصلا via نداره و نیازی نیست که سطح داخلی سوراخ ها را متالیزه کنیم، اگه به روی پد ها نگاه کنین مبینین که انگار یه لایه قلع روش کشیده شده؟درسته؟قلع هستش؟ اگه آره که من یه جا میخوندم که با روش وان قلع نمیشه پدها رو اینوری کرد چون باعث خرابی و چروکی ترکها میشه و البته سوراخ های کوچیک پدها هم پر میشه !!درسته؟ پس از چه روشی استفاده شده؟ hot air؟ اگه امکان داره در مورد این روش توضیح بدین.

4- آیا روش دیگه ای برای جلوگیری از اکسید شدن مس توی مدت زمان چاپ تا ارسال برای جایگزاری قطعات وجود داره که برای من که میخوام تازه شروع کنم معقول تر باشه؟

در واقع من میخوام تجهیزات رو برای شروع کار تولید تهیه کنم . کارش خیلی سخت نیست اما توی این سوالاتی که پرسیدم مشکل دارم
    Every one can do everything so why you do this awful thing.

پاسخ : ریزه کاری های چاپ تعداد بالای برد ؟؟

تصاویر باز نمیشوند
    در ضمن با تجهیزات خانگی تعداد کمی مشکل هست!!!
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ریزه کاری های چاپ تعداد بالای برد ؟؟

نوشته اصلی توسط moghani1376
      تصاویر باز نمیشوند
      در ضمن با تجهیزات خانگی تعداد کمی مشکل هست!!!
      لینک تصاویر بازسازی شد میتوانید دوباره مشاهده کنید.
      متاسفانه سایت های پلود رایگان این مصیبت ها رو داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mnwato
        سلام
        این تصاویری که گذاشتم مربوط به بردیه که قراره تعداد کار کنم و چند تا راهنمایی میخواستم:
        1- سوراخ ها خیلی دقیق هستند که احتمال زیاد با CNC انجام شده اند. آیا اگر من بخوام برای شروع از دریل های سوزنی دستی استفاده کنم به مشکلی بر نمی خورم ؟؟ تا اونجایی که من کار کردم وقتی از سطح مسی سوراخ کردم اونور برد بیشتر سوراخ میشد وکثیف و تیز میشد البته با دریل شارژی دستی بود. اگه زیرش یه لایه چوب باشه بازم اونورش بیشتر سوراخ میشه؟

2- وقتی برد رو از مشتری گرفتم چند تا بهم چسبیده بود و باید میشکستیشون تا از هم جدا بشن. اینو چجوری و با چه ابزاری انجام میدن؟؟؟

3- با توجه به اینکه برد اصلا via نداره و نیازی نیست که سطح داخلی سوراخ ها را متالیزه کنیم، اگه به روی پد ها نگاه کنین مبینین که انگار یه لایه قلع روش کشیده شده؟درسته؟قلع هستش؟ اگه آره که من یه جا میخوندم که با روش وان قلع نمیشه پدها رو اینوری کرد چون باعث خرابی و چروکی ترکها میشه و البته سوراخ های کوچیک پدها هم پر میشه !!درسته؟ پس از چه روشی استفاده شده؟ hot air؟ اگه امکان داره در مورد این روش توضیح بدین.

4- آیا روش دیگه ای برای جلوگیری از اکسید شدن مس توی مدت زمان چاپ تا ارسال برای جایگزاری قطعات وجود داره که برای من که میخوام تازه شروع کنم معقول تر باشه؟

در واقع من میخوام تجهیزات رو برای شروع کار تولید تهیه کنم . کارش خیلی سخت نیست اما توی این سوالاتی که پرسیدم مشکل دارم
        1- سرعت دریلت کمه
        2-از گیوتین های صنعتی کاغذ استفاده کن مثل کره میبره
        3-اینا آبکاری شده یه روش شیمیایی هست که با استفاده از اسید سولفوریک و نمک قلع و... انجام میشه
        4-دقیق متوجه نشدم.
        رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

1-اگر دیل شما درست به صورت عمودی سوراخ بکنه که مشکلی نیست
          2-به اون میگن Vcut

3-اون کار رو از طریق آبکاری انجام میدن که مطمئنا تو اینترنت خیلی چیز ها هست
          4-بله مثلا آبکاری طلا :mrgreen:
          بنده خودم چند وقتیه در گیر کار pcb هستم اگر برید سایتم میبینید
          همون کره ی زمین زیر عکس کاربری
          از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
          تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
          اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

3-اینا آبکاری شده یه روش شیمیایی هست که با استفاده از اسید سولفوریک و نمک قلع و... انجام میشه
            این روش رو میشه هزینه زیادی داره تجهیزات خاصی داره؟ از اونجایی که من قبلا سرچ کردم اما به دلیل متوع بودن روش ها گیج شدم میشه یه لینک معرفی کنین که به روش های این کار اشاره کرده باشه

4-دقیق متوجه نشدم.
            منظورم اینه به جای همین آبکاری که گفتین روش ساده تری هست که دوستمون گفتن آبکاری طلا oo:
            [/quote]

1- سرعت دریلت کمه
            چطور میتونم یه دریل مناسب با این کار انتخاب کنم؟ منظورم سرعتش که گفتینه؟ باید کنترلر طراحی کنم؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ریزه کاری های چاپ تعداد بالای برد ؟؟

3-اون کار رو از طریق آبکاری انجام میدن که مطمئنا تو اینترنت خیلی چیز ها هست
              بنده خودم چند وقتیه در گیر کار pcb هستم اگر برید سایتم میبینید
              قلع کاری به روش محلول همونه؟

روش زیر چه کاربردی داره؟
              https://www.youtube.com/watch?v=wOqkI-S-wdI

دیدگاه

دریل از بیرون بخرید گرونه اما بسازید ارزون تر هم هست
                اون هم موتور دور بالا بزارید
                والا روش آبکاری رو بلد نیستم
                تجهیزات که بله خیلی میخواد
                روش ساده تر همون وان قلع هست ولی نه اینکه دو ساعت اونجا نگه دارید خیلی سریع ازش رد کنید

دیدگاه

روش ساده تر همون وان قلع هست ولی نه اینکه دو ساعت اونجا نگه دارید خیلی سریع ازش رد کنید
                  والا اکثر جاهایی که من خوندم نوشته بودن چون وان قلع ترکها رو خراب میکنه دیگه استفاده نمیشه و از HASL استفاده میشه
                  خب اینحا سوراخ ها خیلی کوچیک هستند فک کنم وان قلع ببریمش کلا بسته بشه و موقع جای گذاری قطعات سخت بشه کار

روشی که شما توی سایتتون گذاشتین فک کنم اینه
                  https://www.youtube.com/watch?v=wOqkI-S-wdI
                  درسته؟؟
                  اون موقع این مایع چی هست؟ بعد برای مرحله ی بعد از جایگزاری قطعات که وان قلع باشه با اون دما مشکلی پیش نمیاره؟ خوب قلع رو جذب میکنه؟ اکسید نمیشه؟

این روش رو ببینید. برای این برد زمان بره اما برای بردی که من عکسش رو گذاشتم چون فقط پدها قراره اینجوری بشه فک نکنم خیلی زمان ببره
                  https://www.youtube.com/watch?v=rK30KjFyDag&nohtml5=False
                  نظرتون چیه در مورد دو روش بالا که لینک گذاشتم

دیدگاه

کسانی که تجربه کار با این روش رو دارند :
                    https://www.youtube.com/watch?v=te4iR892sYA
                    ماده ای که برای سیلور کردن یا محافظت از اکسید شدن مس استفاده میکنه چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mnwato
                      کسانی که تجربه کار با این روش رو دارند :
                      https://www.youtube.com/watch?v=te4iR892sYA
                      ماده ای که برای سیلور کردن یا محافظت از اکسید شدن مس استفاده میکنه چیه؟
                      خب از همین ماده استفاده کن که لینکشو خودت گذاشتی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط دیجت
                        خب از همین ماده استفاده کن که لینکشو خودت گذاشتی
                        توی این فیلمه که اصلا از یه چیز دیگه استفاده میکنه
                        اینی که عکسشو گذاشتی رو اسمشو نمیدونم اما توی فیلم ها که میدیدم اینو مسقیم استفاده نمیکنن تو روش آبکاری استفاده میشد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X