اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره max6675 و طرز استفاده از ISP با آن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درباره max6675 و طرز استفاده از ISP با آن

سلام . من میخام با max6675 یه دماسنج بسازم :applause:
    در رابطه با خود این ایسی توی دیتاشیت نوشته که از 16 بیتی که به عنوان دیتا ارسال میکنه ، اولین بیت d15 یه بیت مصنوعی و 12 بیت بعدی دما (که بیت با ارزش بیشتر هم دقیقا بعد اون بیت مصنوعی ارسال میشه ) و ما بقی بیت های بعد دما هم مربوط به متصل بودن سیم ترموکوبل و device id و 3-state هستش .
    هدف من از انتخاب این ایسی این هستش که هم طرز کار spi رو یادبگیرم و هم یه دماسنج برای دماهای بین 100 تا 1000 درجه بسازم.
    زبانی هم که میخام باهاش کار کنم بسکام هست .
    بعد از مطالعه راجب پروتکل فهمیدم که سخت افزارش چجوری کار میکنه و یه سری دستور هست که باهاش میشه ورودی رو خوند و یا نوشت :read: توضیحات دستورات و طرز کار هم این زیر از index خود بسکام گذاشتم :
    http://avrhelp.mcselec.com/using_the_spi_protocol.htm در اخر دستورات رو لینک کرده ... :nerd:

>>>>>>میخاستم ببینم اول اینکه این دستورات چجوری دقیقا دیتارو ارسال و دریافت میکنن (اگه میشه مثال بزنین) و اینکه اگه من 16 بیت از max6675 دریافت کردم چجوری اون قسمتی که عدد دما هست رو از بقیه جدا کنم ؟ :angry: <<<<<<

***راهی که به ذهنم رسید این بود که اول دیتارو تو یک متغیر 16 بیتی مثل world بریزم و بعد بیتهایی که غیر دما هستن رو با and صفر کنم(به صورت باینری که فرم 16 بیت بشه 0xxxxxxxxxxxx000) و در اخر عدد رو با تقسیم (تو این مورد تقسیم به 8 چون از بیت 3 به بعد تا یکی مونده به اخری مربوط به دماس )به عدد واقعی تبدیل کنم اما میخام ببینم راه دیگه ای هم هست که راحت تر باشه ؟ :eek:
لطفا صبر کنید...
X