اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لوازم مورد نیاز برای تعمیر لامپ کم مصرف

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لوازم مورد نیاز برای تعمیر لامپ کم مصرف

سلام خدمت دوستان گرامی .چند مورد لامپ کم مصرف برای تعمیر ب مغازه اوردند اما چون قطعات ولوازم تعمیرنداشتم نتوانستم کاری بکنم حال بفرمایید کلا چه ترانزیستور -خازن -دیود -مقاومت -دیاک وغیره برای تعمیرات لازم میشود ک تهیه کنم ممنون میشوم راهنمایی کنید.

پاسخ : لوازم مورد نیاز برای تعمیر لامپ کم مصرف

سلام
    دوست عزیز
    لامپ کم مصرف خودش تاپیک داره:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=18967.0
    قطعات مورد نیاز :
    دیود 4007 خازن 400 ولت واسه تغذیه از نوع مرغوب که ظرفیتشم بستگی به وات لامپ داره از 4.7 میکرو تا 47
    ترانزیستور 13001 تا 13007
    خازن پلی استر 680 ولت یا بیشتر از 2.2 نانو تا 10
    مقاومت 1 و 2 واتی از 0.22 اهم تا 10 اهم
    ولی در کل به نظر من تعمیر لامپ کم مصرف زیاد فایده نداره.چون معمولا فیلامان لامپ ضعیف میشه یا میسوزه که لامپ هم میسوزه.کم پیش میاد که در اثر نوسانات برق باشه.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

سلام.ما یک لامپ کم مصرف FPL تو خونه داریم.که چندبار نصب کردیم ولی هربار بلافاصله پس از روشن شدن یا بعد از چند روز یهو میسوزه! البته بالاستش میسوزه کسی میدونه علت چی میتونه باشه!؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط apex111 نمایش پست ها
        سلام خدمت دوستان گرامی .چند مورد لامپ کم مصرف برای تعمیر ب مغازه اوردند اما چون قطعات ولوازم تعمیرنداشتم نتوانستم کاری بکنم حال بفرمایید کلا چه ترانزیستور -خازن -دیود -مقاومت -دیاک وغیره برای تعمیرات لازم میشود ک تهیه کنم ممنون میشوم راهنمایی کنید.
        باسلام:
        تولید وتعمیر لامپ کم مصرف بعلت مشخص شدن سرطان زا بودن آن ها رو به انقراض می باشد .و جایگزین آن ها لامپ های ال ای دی می باشد. پس در هنگام تعمیر و شکسته شدن احتمالی شیشه فیلامان نهایت دقت را داشته باشید.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X