اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی برای انتخاب موتور برای ج

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی برای انتخاب موتور برای ج

سلام دوستان من از مکانیک سررشته زیادی نداریم و الان برای انتخاب موتور به مشکل برخوردم
    1 - من باید چه موتوری انتخاب کنم که مثلا بتونه 10 کیلو وزن جابجا کنه
    کلا چطور می تونم وزن محاسبه کنم که مثلا "موتور گیربکس 12V 150RPM ZGA28" که در فروشگاه هم هست چقدر وزن می تونه جابه جا کنه و قدرتش چقدر هست ؟

مشخصات هم اینارو میدونم :
    با سرعت 7 یا 8 کیلومتر بر ساعت حرکت کنه (اگر کمتر هم شد مشکلی نیست)
    وزن کل ربات فرضا 10 کیلو هست
    دقت هم زیاد لازم نیست
    فاصله هم فرضا 800 متر هست

2 - چند جا هم اینو دیدم :
    حداکثر گشتاور
    1.7 kg.cm
    این عدد همون حداکثر وزن قابل جابه جایی توسط این موتور هست علامت سانتی متر کنار کیلوگرم چی هست ؟

پاسخ : درخواست راهنمایی برای انتخاب موتور برای ج

سلام
    همون طور که گفتی مثلا 1.7 کیلو گرم میتونه موتور جابه جا کنه اما تو فاصله 1 سانتی متری از مرکز شفتش T=F+d که d فاصله از مرکز شفت F هم نیرو که برابر mg است و T که گشتاور است
    اما اگه می خوای 7 ،8 کیلومتر برساعت سرعت داشته باشه یه باطری خفن با آمپر بالا و یک موتور خفن تر با دور بالا می خواد تازه موتوری که قدرت یعنی گشتاور بالایی هم داشته باشه چون تکون دادن 10 کیلو کار ساده ای نیست پسسسس باید از موتورهای براشلس استفاده کنی
    موتورهای گیربکس دار برای کاهش سرعت و افزایش قدرت است که این سرعت رو تامین نمیکنن
    یاحق

دیدگاه

نوشته اصلی توسط svb93
      سلام دوستان من از مکانیک سررشته زیادی نداریم و الان برای انتخاب موتور به مشکل برخوردم
      1 - من باید چه موتوری انتخاب کنم که مثلا بتونه 10 کیلو وزن جابجا کنه
      کلا چطور می تونم وزن محاسبه کنم که مثلا "موتور گیربکس 12V 150RPM ZGA28" که در فروشگاه هم هست چقدر وزن می تونه جابه جا کنه و قدرتش چقدر هست ؟

مشخصات هم اینارو میدونم :
      با سرعت 7 یا 8 کیلومتر بر ساعت حرکت کنه (اگر کمتر هم شد مشکلی نیست)
      وزن کل ربات فرضا 10 کیلو هست
      دقت هم زیاد لازم نیست
      فاصله هم فرضا 800 متر هست

2 - چند جا هم اینو دیدم :
      حداکثر گشتاور
      1.7 kg.cm
      این عدد همون حداکثر وزن قابل جابه جایی توسط این موتور هست علامت سانتی متر کنار کیلوگرم چی هست ؟
      با سلام و درود
      به نظر من بیشتر روی نحوه محاسبه تحقیق کنید و با مفاهیم فیزیکی ربات ها آشنا شوید. اینطوری در زمان کمتری به نتیجه دلخواه می رسید.

اگر ربات پرنده ای بسازید که مثلا به موتور U11 ساخت شرکت Tiger Motor که با نام T-MOTOR هم شناخته می شود تجهیز شده باشد می تواند 30 کیلوگرم را بلند کند زیرا هر یک از این موتور ها در حداکثر توان مجاز می توانند حدود 12 کیلوگرم نیروی پیشرانه تولید کنند. البته 30 کیلوگرم به شرطی است که ربات 4 موتوره باشد.

همچنین در بخش RECOMMEND SOLUTION می توانید وزن مورد نظر خود را وارد کنید تا پایگاه مجازی شرکت T-MOTOR به شما موتورهایی را پیشنهاد دهد مثلا با وارد کردن وزن 10 کیلوگرم و ربات نوع 4 موتوره این پیشنهاد ها داده شد: MN4120 KV465 و MN4120 KV400 و MN4120 KV400

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر
        با سلام و درود
        به نظر من بیشتر روی نحوه محاسبه تحقیق کنید و با مفاهیم فیزیکی ربات ها آشنا شوید. اینطوری در زمان کمتری به نتیجه دلخواه می رسید.

اگر ربات پرنده ای بسازید که مثلا به موتور U11 ساخت شرکت Tiger Motor که با نام T-MOTOR هم شناخته می شود تجهیز شده باشد می تواند 30 کیلوگرم را بلند کند زیرا هر یک از این موتور ها در حداکثر توان مجاز می توانند حدود 12 کیلوگرم نیروی پیشرانه تولید کنند. البته 30 کیلوگرم به شرطی است که ربات 4 موتوره باشد.

همچنین در بخش RECOMMEND SOLUTION می توانید وزن مورد نظر خود را وارد کنید تا پایگاه مجازی شرکت T-MOTOR به شما موتورهایی را پیشنهاد دهد مثلا با وارد کردن وزن 10 کیلوگرم و ربات نوع 4 موتوره این پیشنهاد ها داده شد: MN4120 KV465 و MN4120 KV400 و MN4120 KV400
        نه من ربات پرنده نمی خوام بسازم ربات معمولی که بعدا به مسیریاب تبدیلش می کنم
        فعلا ساخت بک ربات با قابلیت حمل این وزن و با سرعت 8 کیلومتر و یا بیشتر هست و هزینه هم هر چقدر کمتر بشه بهتره

سلام
        همون طور که گفتی مثلا 1.7 کیلو گرم میتونه موتور جابه جا کنه اما تو فاصله 1 سانتی متری از مرکز شفتش T=F+d که d فاصله از مرکز شفت F هم نیرو که برابر mg است و T که گشتاور است
        اما اگه می خوای 7 ،8 کیلومتر برساعت سرعت داشته باشه یه باطری خفن با آمپر بالا و یک موتور خفن تر با دور بالا می خواد تازه موتوری که قدرت یعنی گشتاور بالایی هم داشته باشه چون تکون دادن 10 کیلو کار ساده ای نیست پسسسس باید از موتورهای براشلس استفاده کنی
        موتورهای گیربکس دار برای کاهش سرعت و افزایش قدرت است که این سرعت رو تامین نمیکنن
        ببینید الان دوچرخه های برقی و یا ماشین شارژی ها بچه ها همین وزن می تونن تحمل کنن و فکر کنم سرعت هم بیشتر از سرعت مورد نیاز من باشه
        مثلا موتور همین نوع دوچرخه برقی ها از کجا می تونم تهیه کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X