اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای راه اندازی روشنایی خانه صحرایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای راه اندازی روشنایی خانه صحرایی

با سلام و خسته نباشید
    اول بگم از الکترونیک خیلی سطحی سرم میشه یعنی باید بگم تا حالا تجربه ای نداشتم (در حد صفرم)

من میخوام یه روشنایی برای اتاق صحرایی درست کنم که ویژگی های زیر رو داشته باشه

حداقل نور تولید شده به اندازه ی یک لامپ 100 تا 200 ولت رشته ای باشه
    از باتری شارژی استفاده کنم که بتونه 12-24 ساعت انرژی روشنایی رو تامین کنه.
    بتونم به اختیار میزان نور دهی رو کم و زیاد کنم (ترجیحا خاموش روشن کردن تعداد led ها بهتر هستش) که میزان مصرف انرژی رو کنترل کنم.

حالا با این حساب سوالم اینه

1- از چه led با چه تعداد استفاده کنم؟ (نظر خودم3 عدد led 3 وات هستش)
    2- از چه باتری استفاده کنم؟ (چند ولت باشه خوبه؟)
    3- درایور مورد نیاز خروجی چند ولت و چند آمپر بده؟

کمک برای آماده سازی:

1- این درایور رو از کجا میتونم تهیه کنم؟
    2- شارژر مناسب برای این باتری رو چگونه تهیه کنم؟

پاسخ : کمک برای راه اندازی روشنایی خانه صحرایی

سلام.برای روشنایی هم میتوانید ال ای دی استفاده کنید و هم لامپ کم مصرف وهم لامپ رشته ای 100وات چون شما مبدلی میخواهید ک 100 یا 200 وات باشد با هر سه تای موارد ذکر شده میتوانید ب نتیجه برسید فقط اگر از ال ای دیها از هر نوعش استفاده کنید بمراتب مصرفتان پایین میاید.معمولا در بیشتر مواقع مبدلها یا همان اینورتورها با باطری 12ولتی ماشین کار میکنند ک شما میتوانی هر نوع باطری 12ولتی را بکار ببرید ک بسته ب توان باطری مدت زمان استفاده از اینورتور فرق خواهد کرد.واما مبدل شما میتواند هم حاضری واماده باشد وهم مدارهای متعددی در انجمن هست ک میتوانید از روی نقشه ان بسازید .در فروشگاه انجمن در هر توانی بفروش میرسد. شارزر را هم باز میتوانید از روی نقشه هایی ک در انجمن هست بسازید.

دیدگاه

منبع تامین انرژی کجاست؟

برای هدف روشنایی، حتی الامکان با ولتاژ باتری مورد نظر لامپ ها رو راه بندازید و تلفات رو به واسطه ی مبدل و اینورتر بالا نبرید.
      نهایتآ با یک مبدل سویچینگ، 12تا24 مذکور را روی 12 فیکس کنید.

دیدگاه

سلام
        من هم یه نظر میدم شاید به درد بخوره...
        شما می تونی با یه باطری 12ولت و2تا ترانزیستور و یه ترانس12ولت دوبل ودوتا مقاومت 10وات یه اینورتر بسازی که یه لامپ کم مصرف رو راه اندازی می کنه...من خودم ساختم خوب بود...بازم ببینید دوستان چی میگن..
        اینم مداری که درموردش صحبت می کردم...

فقط مقاومت ها 100اهم 10وات باشن...(موقع بار حدودا 3 امپر جریان می کشه)
        موفق باشی
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

از راهنماییتون ممنونم هدف اصلی اینه که با یک نور خوب بیتونم بیشترین زمان ممکن که همون بالای 12 ساعت هست روشنایی داشته باشم پس دنبال روشی میگردم کمترین میزان هدر رفتن انرژی رو داشته باشه و ترجیحا باتری ماشین نباشه (امکان حمل آسانتری داشته باشه)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط payam_sts
            از راهنماییتون ممنونم هدف اصلی اینه که با یک نور خوب بیتونم بیشترین زمان ممکن که همون بالای 12 ساعت هست روشنایی داشته باشم پس دنبال روشی میگردم کمترین میزان هدر رفتن انرژی رو داشته باشه و ترجیحا باتری ماشین نباشه (امکان حمل آسانتری داشته باشه)
            پاور ال ای دی و باطری موتور......باید روش خوبی باشه...
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

اگه میتونید از تعداد زیادی الیدی معمولی با مارک معتبر استفاده کنید و اگه نتونستی از پاور الیدی..
              اما برای ذخیره انرژی حتما باید از باطری استفاده کنی..این باطریهای خشکی که در فروشگاه هستند برای کار شما مناسبترند..هم قیمتشون خوبه هم مقدار زیادی انرژی نگه میدارن..مثلا یک باطری 7 امپر ساعت 12 ولتی میتونه تقریبا 4 عدد پاور 3 وات رو حدود 10 ساعت روشن نگهداره..

دیدگاه

میتونید به عنوان ژنراتور از موتورهای الکلی کوچولو استفاده کنی
                یه پشتیبان خوب میشه برات
                هیچ وزنی هم ندارن
                یه مقدار الکل هم که قیمتی نداره
                از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                --------------------------------------------------------
                تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                --------------------------------------------------------
                اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X