اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در اندازه گیری جریان جاروبرقی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در اندازه گیری جریان جاروبرقی

با سلام
    من در یک پروژه که با atmega64 و یک آیسی انرژی متر انجام دادم ، به مشکلی برخوردم . برای اندازه گیری جریان از یک ct استفاده کردم و برای مصرف کننده های مختلف جریان رو از آیسی خوندم برای بارهای اهمی مثل لامپ و اطو و حتی وسایلی مثل پنکه از 10 میلی آمپر تا 7.5 آمپر تست کردن و با دقت خیلی خوبی مقدار جریان بدست اومد . ولی وقتی جاروبرقی رو وصل میکنم و با توانهای مختلف تست میگیرم ، مقدار جریانی که بدست میارم بین 30 تا 40 درصد بیشتر از جریان واقعی هست !
    آیا ممکنه جاروبرقی هارمونیکهایی رو توی برق درست کنه که اون هارمونیکها باعث افزایش جریان در ثانویه ct بشه و این اختلاف رو به وجود بیاره ؟
    به نظر شما مشکل از کجاست و چطور میشه حلش کرد ؟
    Don't hesitate to ask any question ..

پاسخ : مشکل در اندازه گیری جریان جاروبرقی

کسی نظری نداره ؟

دیدگاه

برق مصرفی جاروبرقی بسته به سرعت حرکت ارمیچر داره شما اگه جلوی لوله مکش هوا رو بگیرید سرعت ارمیچر بالا میره و مصرف میاد پایین
      برای همین جریان بسیار متغیری داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55
        برق مصرفی جاروبرقی بسته به سرعت حرکت ارمیچر داره شما اگه جلوی لوله مکش هوا رو بگیرید سرعت ارمیچر بالا میره و مصرف میاد پایین
        برای همین جریان بسیار متغیری داره
        :surprised: :surprised:

من با نظرartison موافق ترم

دیدگاه

من جای CT رو با یک شنت عوض کردم و بازهم همین مشکل رو دیدم
          احتمالا من یا توی مفاهیم پایه برق مشکل دارم یا اینکه باید در طراحی یک نکاتی رو در رابطه با وسایل موتوری رعایت کنم ...

دیدگاه

میتونی با قرار دادن یه مقاومت کم اهم ( مثلا 0.25 اهم وات بالا ) و یه اسکوپ شکل موج جریان رو ببینی و شاید دستگیرت بشه که مشکل از کجاست !! :read:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X