اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پریدن مینیاتوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پریدن مینیاتوری

با سلام خدمت اساتید محترم
    چند وقت پیش یکی از مینیاتوری های محل کار بر اثر عملکرد بیمتالی خودش می پرید .وقتی برقکار اومد دیدش از پایین (سمت مصرف کننده) به مینیاتوری بغلیش جامپر کرد .این به این معنیه که یه جورایی بار رو تقسیم کرده بینشون درسته ؟اما اینطوری تقریبا عملکرد حفاظتی بیمتالی مینیاتوری دچار مشکل نمیشه ؟ چون تا هر دوتاشون با هم نپرن مدار قطع نمیشه.در کل راهکارتون برای بریک کردن ناشی از اضافه بار چیه ؟ (میدونم که باید اتصالات دوشاخ برای لق نبودن و .. چک کنم منظورم توی جعبه برقه
    در کل مینیاتوری اگر در اثر اتصال کوتاه بپره و ما بزور روشنش کنیم اصلا روشن نمیشه یا یه لحظه روشن میشه و جرقه خطرناک می زنه ؟
    دوستان فرض کنید بین کلید اتوماتیک سر کونتور دیماند و یک مصرف کننده چندین مینیاتوری باشه و یه اتصال کوتاه رخ بده و هیچ کدوم از اونها (فرضا) در اثر این اتصال کوتاه بریک نکنن .و تنها اون کلید اتوماتیک بریک کنه آیا در این صورت هم باز هم مصرف کننده حفاظت میشه یا بعلت فاصله ها و گام های زیاد خودش هم آسیب میبینه ؟
    ممنونم
    هم نشين بي خرد مباش، كه كار زشت خود را زيبا جلوه داده، دوست دارد تو همانند او باشي. حضرت امام علی(ع)

هر گاه خدا بخواهد بنده اي را خوار كند، دانش را از او دور سازد. حضرت امام علی(ع)

پاسخ : پریدن مینیاتوری

سلام.مطلب فیوزها و نصب جعبه فیوز رو از سایت آموزش برق ساختمان بخون ، فک می کنم به جوابت برسی.
    آدرسش اینه
    برق ساختمان
    amoozesh-bargh.ir

دیدگاه

پاسخ : پریدن مینیاتوری

سلام
      من سوال شما رو از اول میگم ببینم درست فهمیدم یا نه

شما یک کلید مینیاتوری دارید که در اثر اضافه بار بیمتال باز میشه و مدار قطع میشه. حالا برقکار اومده و دوتا کلید مینیاتوری رو موازی کرده؟

به نظرم کار اشتباهی کرده چون موقع محاسبات سیم کشی، هر فیوز مینیاتوری متناسب با میزان مصرف و قطر سیم طراحی و تعیین میشه. حالا ممکنه در این شرایط بیمتال عمل نکنه ولی سیم ها داغ میشه و باعث حریق میشه. در صورت اتصال کوتاه هم هر دوتا کلید همزمان عمل میکنن و برق قطع میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X