اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه 10000 آمپر 12 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه 10000 آمپر 12 ولت

سلام
    می خواستم یک منبع سوئیچینگ 500 آمپر 0-12 ولت dc با بار متغییر و ورودی سه فاز و ریپل خروجی کمتر از 5 درصد طراحی کنم به نظر شما بهترین توپولوژی چیه؟
    در ضمن چون می خواستم چند تا از این منابع موازی شوند(برای جریان خروجی حدود 10000 آمپر) به نظرم بهتر رسید توسط یک پل تریستوری در ورودی ولتاژ را کم و زیاد کنم ( این قسمت را ساخته ام) و تمام منابع سوئیچینگ بدون فیدبک خروجی در ماکزیمم دیوتی سایکل کار کنند(دیوتی سایکل ثابت باشد) و پل تریستوری ورودی کار کنترل جریان یا ولتاژ خروجی را انجام دهد. نظر شما چیست؟
    آیا می توان ولتاژ ورودی منابع سوئیچینگ را از صفر تا ماکزیمم تغییر داد ؟ ( با توجه به اینکه تغذیه ثابت جدا گانه به مدار فرمان بدهیم)

پاسخ : منبع تغذیه 10000 آمپر 12 ولت

10 کیلو آمپر :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
    با چه کابلی میخوای این 10 کیلو رو انتقال بدی؟
    بیشترین جریان واسه awg چهار صفر هست که نزدیک 3 کیلو آمپره برای بیشتر از این مقدار هنوز کابل ساخته نشده.
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

با شینه مسی 30cm*5cm انتقال پیدا میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط morteza_5764
        سلام
        می خواستم یک منبع سوئیچینگ 500 آمپر 0-12 ولت dc با بار متغییر و ورودی سه فاز و ریپل خروجی کمتر از 5 درصد طراحی کنم به نظر شما بهترین توپولوژی چیه؟
        در ضمن چون می خواستم چند تا از این منابع موازی شوند(برای جریان خروجی حدود 10000 آمپر) به نظرم بهتر رسید توسط یک پل تریستوری در ورودی ولتاژ را کم و زیاد کنم ( این قسمت را ساخته ام) و تمام منابع سوئیچینگ بدون فیدبک خروجی در ماکزیمم دیوتی سایکل کار کنند(دیوتی سایکل ثابت باشد) و پل تریستوری ورودی کار کنترل جریان یا ولتاژ خروجی را انجام دهد. نظر شما چیست؟
        آیا می توان ولتاژ ورودی منابع سوئیچینگ را از صفر تا ماکزیمم تغییر داد ؟ ( با توجه به اینکه تغذیه ثابت جدا گانه به مدار فرمان بدهیم)
        با سلام :
        کاربرد این نوع منبع تغذیه در کجاست.؟
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط morteza_5764
          سلام
          بهترین تو پولوژی میشه گفت مبدل فولبریج با تکنیک شیفت فازه(ولی برای راحتی بیشتر میتونید فولبریج معمولی بسازید)... بصورت هاف بریج هم میشه ولی دیگه نمیتونید شیفت فاز رو براش اجرا کنید---برای متغیر کردن بهتره که خود فیدبک منبع تغذیه رو تغییر بدین--- وقتی شما میخوای چند تارو باهم موازی کنی مشکلی پیش نمیاد(به شرطی که محدود کننده جریان داشته باشی-- وقتی که محدود کننده جریان داشته باشی هر کدام از منابع در بار کامل سهم تقریبا یکسانی توان رو به بار انتقال میدهن--- و در بار های کم همه منابع توان یکسان تحویل نمیدهند و بعضی هم به دلیل یکسان نبودن ولتاژ خروجیشان غیر فعال میشوند که مشکلی نیست----اگر هم دیوتی سایکل همه منابع روی ماکزیمم باشن چه در بار کامل و چه در بار کم تقریبا از همه منابع توان یکسانی گرفته میشه که بازم مشکلی ندارد)
          ---
          چیزی که شما میگید شدنی هست--- بله میتونید دیوتی سایکل کنترلر رو تا آخر نگه دارید و ولتاژ ورودی رو کم و زیاد کنید ولی اینجوری ریپل ورودی هم به خروجی انتقال پیدا میکنه---در ضمن فکر نکنم پل تریستوری که میگید بتونه تحمل خازن های دی سی لینک رو بکنه و کنترل ولتاژ به این صورت به تریستور ها آسیب میزنه(در واقع باید از واریاک 3 فاز استفاده کنید یا ).... بهترین راه اینه طی 2 مرحله این کارو انجام بدین توسط مبدل باک ولتاژ ورودی منبع تغذیه اصلی رو تغییر بدین
          لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

ممنون از پاسختون
            بله تو این مدت تحقیقاتی که انجام دادم متوجه شدم بهترین توپولوژی شیفت فاز فول بریدج است.
            در رابطه با خروجی ممکن است که در ولتاژ پایین جریان کامل کشیده شود بنابراین اگر منابع کوچک درست موازی نشوند یا نمیتوانیم جریان کامل به خروجی بدهیم و یا باید منابع بیشتری را موازی کنیم که مستلزم هزینه است.

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
            در ضمن فکر نکنم پل تریستوری که میگید بتونه تحمل خازن های دی سی لینک رو بکنه و کنترل ولتاژ به این صورت به تریستور ها آسیب میزنه
            با حفاظت درست تریستور این خازن ها مشکل ساز نمیشود

اضافه شده در تاریخ :
            من تا جریان 15کیلو امپر 120 ولت(بدلیل توان بالا ورودی ترانس 20 کیلو ولت بود و خروجی 140 ولت) را هم با تریستور کنترل کردم واقعا سر موازی کردن دهن ادم سرویس میشه برای همین توی توان های پایین (که ولتاژ ورودی ترانس 400 ولت انتخاب میشه ) تریستور را در سمت اولیه ترانس قرار می دهم که مجبور به موازی کاری نشم

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط علی تحیری
            با سلام :
            کاربرد این نوع منبع تغذیه در کجاست.؟
            تو انواع صنایع مختلف کاربرد داره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X