اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال.....ارتباط میکرو با تجهیزات صنعتی بر پایه شبکه مدباس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال.....ارتباط میکرو با تجهیزات صنعتی بر پایه شبکه مدباس

سلام به همه دوستان عزیز....
    کسی از بین دوستان تجربه ارتباط سریال RS-485 با پروتکل ارتباطی Modbus-RTU بین میکروکنترلرهای AVR یا PIC با تجهیزات صنعتی مثل PLC، HMI,... را دارد؟
    ممنون می شوم راهنمایی کنید....
    مثلا میخواهم دما توسط یک میکرو خوانده شده و با شبکه مدباس به یک HMI ارسال شود.
    اکثر شکستها نصيب کساني ميشود که نمي دانستند چقدر به موفقيت نزديک شده اند و دست از کار کشيدند!

پاسخ : سوال.....ارتباط میکرو با تجهیزات صنعتی بر پایه شبکه مدباس

من این کارو با PIC با استفاده از کتابخانه مدباس کامپایلر CCS انجام دادم. البته من ASCII استفاده کردم ولی RTUش هم هست.
    زیاد پیچیده نیست. شما یک متغیر تعریف میکنید و دما رو توش میریزید و وقتی مستر(مثلاً HMI) درخواست میده براش ارسال میکنید.

مشخصاً سوالتون چیه؟

دیدگاه

مهندس میخوام همان طور که گفتم دما خوانده شده به صورت 16 بیتی روی HMI دیده شود....مثال عملی میخواهم با پروتئوس
      بهتره بحث رو در تاپیک دنبال کنیم که دوستان دیگه هم اگر تونستن راهنمایی کنن.

والله من مثال با پروتیوس ندارم ولی کامپایلر CCS مثال هم داره. هرچند توصیه میکنم بیخیال پروتیوس بشید و عملی تست کنید.
      چیزی که باید اول مشخص کنید اینه که میکروتون قراره مستر باشه یا اسلیو. اکثر HMI ها مسترند پس باید میکرو اسلیو باشه.
      HMI درخواست میده، میکرو جواب میده.

دیدگاه

پاسخ : سوال.....ارتباط میکرو با تجهیزات صنعتی ب&#15

t
        اکثر شکستها نصيب کساني ميشود که نمي دانستند چقدر به موفقيت نزديک شده اند و دست از کار کشيدند!

دیدگاه

با سلام
          برادر عزیز سعی کن از اون شکلک سر کوبیدن به دیوار زیاد استفاده نکنی .. چون ذهن مخاطب رو هم اشفته و عصبی میکنی
          و همچنین سعی کن از دکمه تشکر استفاده کنی که مخاطبت متوجه توجه تو بشه

و هر گز جوری برخورد نکن که مخاطب حتما باید پاسخ شما رو بده .. هیچ تعهدی در کار نیست
          و جوینده یابنده ست .. با کمی سرچ و وقت گذاشتن میتونید اطلاعات لازم در سطح نت فراهم کنید
          اینجا فقط بدرد رفع مشکلات احتمالی که حین کار ایجاد میشه میخوره
          نه اموزش های کامل

موفق باشید ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X