اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بک مدار ساده میخوام!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بک مدار ساده میخوام!

سلام دوستان
    من یه ولتاژ متغیر بین 2.5 ولت تا 5 ولت دارم
    حالا میخوام وقتی به 3.5 ولت رسید یه رله رو وصل کنه!
    فقط نکته این که ولتاژ اولیه 2.5 ولته و به صورت 1 دهم ولت بالا میره تا به 5 برسه
    بنابرین میخوام دقیقاوقتی رسید بین 3.4 تا 3.6 یه رله رو وصل کنه

ممنونم

پاسخ : بک مدار ساده میخوام!

سلام
    توضیحتون کامل نیست!
    تغذیه مدار جدا از این ولتاژ متغیره؟ اگر بله که با یک مقایسه کننده میشه اینکار رو کرد.
    اگر خیر، کار کمی مشکل میشه، باید بگردید مقایسه کننده ای پیدا کنید که در این رنج ولتاژی کار کنه و برای ولتاژ رفرنس هم از زنر استفاده کنید
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

ممنون از پاسختون
      ببینید ولتاژ اصلی مدار از باتری ماشینه و 12 ولته این ولتاژ متغیر خروجی یک آی سی جریانه که در مسیر یه موتور مثل موتور برف پاکن قرار گرفته و در حالت عادی این آی سی 2.5 ولت خروجی داره و وقتی موتور من گیر میوفته خروجی این آی سی میشه 3.5 ولت!
      حالا من میخوام وقتی به 3.5 ولت رسید یه رله رو وصل کنه
      من با op amp ها کار نکردم ولی یه آی سی 741 دارم ! اگه مشکلمو اون حل میکنه؟

ممنونم از وقتی که میزارید :rolleyes:

دیدگاه

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA+%DA% A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87+%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8% B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA%DB%8C&SSORetu rnPage=Check&Rand=0

741 را در حالت مقایسه کننده ببندید و ولتاژ Vref رو روی 3.5 ولت تنظیم کنید.
        از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X