اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای طراحی و ساخت فلایبک کم توان با uc3845

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای طراحی و ساخت فلایبک کم توان با uc3845

سلام
    بنده طراحی یک منبع فلایبک با توان 84 وات را انجام داده ام و قصد دارم نتایج را در اینجا برای تبادل نظر با اساتید این امر که تعداد آنها بیشتر از انگشتان دست است (بدون ریا!!!) قرار دهم و نظرات سازنده آنها را در این زمینه جویا شوم. بنده قصد دارم بحث در جهت یادگیری افراد مبتدی در این موضوعات به صورتی انجام شود که به مرحله ساخت هم برسیم. حال از اساتید خواهشمندم راهنمایی ها و نظرات خودشان را بفرمایند.
    با آرزوی موفقیت...

پاسخ : کمک برای طراحی و ساخت فلایبک با توان 84 وات

با سلام
    این نوع منابع قبلا تحت عناوین زیادی در این تاپیک مطرح شده و نظرات مختلفی هم راجع به آنها ارائه شده و تقریبا بیشتر مسایل و مشکلات و روشهای حل آنها ارائه شده لذا اگر جستجو کنید به اندازه کافی مطلب راجع به آن خواهید یافت مثلا اینجا را ببینید :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=100955.0

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی برای طراحی و ساخت فلایبک کم توان با uc3845

دوست خوبم بنده نیز قبلا تاپیک معرفی شده و تاپیک های دیگری در این زمینه را در این انجمن و فروم های دیگر و نیز از کتاب ها و AN های فراوانی مطالعه کرده ام. اما در حال حاضر می خواهم در عمل جواب بگیرم و می دانم که آنچه تا حال یاد گرفته ام فقط بحث تئوری بوده و باید در عمل کاری انجام دهم. لذا بدون استفاده از نرم افزار و با استفاده از روابط و تجربیات اساتید این انجمن و دوستان دیگر برای توپولوژی فلایبک مورد نظر نتایجی را به دست آورده ام و در حال حاضر می خواهم به صورت عملی شروع به کار کنم. چون میدانم که آنچه من بلدم به اندازه خودم است و دیگران حتما تجربیاتی را برای من نوعی داشته باشند که مطمئنم مفید خواهد بود. می دانم که نباید ترسید ولی هدف اصلی به اشتراک گذاشتن تجربیات است که برای فراگیری آنها باید عمر گرانمایه را صرف نمود.

اضافه شده در تاریخ :
      فرض های انجام شده برای فلایبک 84 وات:
      Fsw=100KHz Eff=85% Vin=110~265VAC Vout=14v Iout=6Amp Dmax=50%

اضافه شده در تاریخ :
      نتایج بدست آمده از طراحی فلایبک 84 وات به صورت زیر است:
      برای ورودیIpk=2.93A Irms=1.2A
      برای خروجی>>> Ipk=24A Irms=9.8A
      Lpri=230uH Lg=2.3mm
      Ae هسته انتخاب شده 107mm2
      و هسته انتخاب شده که از هسته های شرکت samwha میباشد با شماره EE3026S بدست آمد.
      Npri=100 فرض شده و بر اساس آن و نسبت ترانس n=10 مقدار Nsec=10 و Naux=15 دور بدست آمد.
      قطر سیم اولیه 0.65mm که برای کاهش تلفات پوستی از 11 رشته سیم 0.2mm استفاده خواهد شد.
      قطر سیم ثانویه 1.8mm که برای کاهش تلفات پوستی از 9 رشته سیم 0.6mm استفاده خواهد شد.

اضافه شده در تاریخ :
      امیدوارم اساتید این حوزه که نمی خواهم نامی از آنها اینجا بیاورم چون قابل شمردن نیستند و تعداد آنها خیلی زیاد است وقت داشته باشند و دست به کار شده تا از تجربیات خود من و دیگر دوستان مبتدی را بهره مند کنند. به امید آن لحظه سکوت می کنم ولی امیدوارم هر چه سریعتر این سکوت من شکسته و بحث داغی داشته باشیم...

اضافه شده در تاریخ :
      وای اونقدر سکوت کردم و صفحه رو چک کردم که نفسم در نمیاد!
      هر چند که سرور داشت پدیت میشد نمیشه انتظار داشت ولی کم کم دارم به این نتیجه میرسم که به جای قرار دادن نتایج در اینجا و تبادل نظر برم و اون رو بسازم.
      ولی قبل از اون اومدم و از نرم افزار برادران روسی برای محاسبه استفاده کردم (هر چند که اعتقادی به استفاده از نرم افزار نداشتم!!!) ولی محاسبات اونها و بنده
      نتایج در خور مقایسه ای رو داد اما نمیدونم چرا برخی از چیزهایی که بدست آوردم تقریبا (دقیقا) نصف مقادیر محاسبه شده با نرم افزار شده که روی شکل مشخص کردم.
      باز هم اگه فرصتی کردین یه نگا بندازین و تجربیاتتون رو بفرمائید.
      اساتید یا علی...

اضافه شده در تاریخ :
      باز هم سلام
      انتظار داشتم دانشجوهای استاد کوهستانی و استاد جبرائیلی و سایر اساتید گرامی که الان برای خودشان استادی شده اند بیان و نظرات خودشون رو بگن و بنده و بعضی های دیگه از نظرات و تجربیاتشون استفاده کنیم. اما دریغ... :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

پاسخ : کمک برای طراحی و ساخت فلایبک با توان 84 وات

با سلام
        تا شروع بکار نکنید و در عمل به مشکلات برنخورید و اقدام به حل آنها ننمایید کار را یاد نخواهید گرفت حتی بهترین طراحی ها در عمل درست کار نخواهند کرد و مجبور خواهید شد مقادیر را قسمتهای مختلف آنقدر تغییر دهید تا سیستم در حالت بهینه کار کند ! به هر حال از یک جایی شروع کنید .

دیدگاه

هدف من این بود که طراحی انجام شده را در این بخش قرار دهم تا افراد با تجربه ای که قبلا کارهای برزگی در این زمینه انجام داده اند راهنمایی هایی بکنند تا این کار به یر انجام برسد. من هم میدانم که طراحی روی کاغذ شاید و یا حتما به نتیجه نمی رسد...

دیدگاه

چون دوستان زحمت نکشیدن تا همراهی کنن من این مدار رو طراحی کرده و ساختم ولی تا حالا کار نکرده هر چند که برخی از پارامترها رو عوض کردم. اساتید گرامی اگه همراهی و رفع اشکال می کنید بفرمائید تا از اول مراحل طراحی و مقادیر بدست آمده و نیز برد مدار چاپی و بقیه مسائل رو اینجا قرار بدم. این انجمن یه چیزیش که کمه محاسبات از ابتدا تا انتهای یک مدار سوئیچینگه که دیگه مرجع باشه و بقیه نیازی نباشه کلی مطالعه و دردسر بکشن. انگار هر کی باید چندین ماه وقت بذاره و خودش تمام نکات رو بلد بشه. افسوس...

دیدگاه

طرح فلایبک 90 وات را به آنجایی رساندم که ولتاژ خروجی را دیدم (با بار بسیار کوچک) ولی موقعی که از خروجی جریان کشیدم ولتاژ آن افت کرد. فکر می کنم دلیل آن طراحی نادرست شبکه فیدبک باشد لااقل دوستان باتجربه در این زمینه راهنمایی نمایند...

دیدگاه

خب دوست عزیز لااقل مدار را بذار که دوستان بتونن روش نظر بدند.
                الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

پاسخ : طراحی و ساخت فلایبک با uc3845

سلام خدمت اساتید گرامی و مخصوصا آقای شاهپوری. بنده بالاخره تونستم فایل شماتیک فلایبک کم توان با uc3845 رو در یک هاست آپلود کنم و لینکش اینه:
                  پرشین گیگ، ارائه دهنده انواع خدمات هاستینگ و میزبانی فایل و خرید سرور مجازی برای اولین بار در ایران به صورت ابری، با کیفیت عالی و قیمت مناسب

این مدار رو خودم به کمک برخی اساتید که شاید راضی نباشن اسمی ازشون برده بشه طراحی کرده و ساخته ام. در بخش فیدبک اون مشکل داشتم و این کار باعث میشد که ترانس صدا بده. الان با زحمت فراوان به خاطر بی تجربگی بالاخره تونستم مدار فیدبکش رو درست کنم اما مشکلی که داره اینه که با کشیدن جریان، خروجی به شدت افت می کنه و لامپ سری شده با ورودی هم کامل روشن میشه و نمیدونم مشکل از کجاست. امیدوارم اساتید از راهنمایی های خودشون دریغ نکنن...
                  جدیدترین ویرایش توسط FSS_ASA; ۱۵:۰۷ ۱۳۹۵/۰۴/۲۶.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X