ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24
    2013/04/06
    yazd
    1,079
    116

پاسخ : مقایسه کامپایلرهای CCS و MIKRO C

[QUOTE=mehran901;625246]بنده خودم تازه درحال ورود به PIC هستم ولی از اونجایی که تحقیقات زیادی کردم میتونم نتیجه تحقیقاتم رو به شکل زیر دسته بندی کنم

با عرض سلام وخسته نباشین
    شرمنده مزاحم شما شدم.اما با توجه به تجربیات و نوشته هایی که در زمینه های میکرو کنترلر داشتین .درصورت امکان راهنمایی یا مشاوره به اینجانب بیدن
    من خودم چند سال پیش از طریق خرید کتاب و مقاله شروع به یادگیری Avr با زبان بیسیک کردم و بعد از مدتی با تئجه به راهنمایی دوستان داخل نت و جاهای دیگر رفتم سراغ زبان سی و.... اما جدیدا متوجه شدم که میکرو کنترلرهای PIC از لحاظ عملکرد و نویز پذیری خیلی بهتر است.حالا در این زمینه اگر امکانش هست راهنمایی کنید
    1- به نظر شما با توجه به طراحی برای محیطهای صنعتی و حرفه ای بخوام کار کنم همان avr را ادامه بدم یا بیام سراغ pic
    2- اگر نظر شما هم pic هستش کدام کامپایلر را معرفی میکنید که هم حرفه ای باشه و هم باگ کمتر داشته باشه
    3- در این زمینه ایا سایت .کتاب یا مرجعی میشناسین که به صورت پایه و مبتدی شروع به کار کنم
    با تشکر
    2010/08/19
    کردستان
    1,926
    1,008

پاسخ : [گفتگو و تبادل نظر] مقایسه کامپایلرهای CCS و MIKRO C

لطفا اینجا رو مطالعه کن:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    2016/06/13
    118
    29

سلام
    دوستان کسی یه میکرو pic که spi اون 32بیتی باشه سراغ داره. میخوام 32 بیت دیتا رو یه باره بفرستم ولی هیچ میکرویی رو نمیشناسم.
    ترجیحا 40 پایه باشه و نوع DIP هم داشته باشه.
    2013/04/06
    yazd
    1,079
    116

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran901

بنده خودم تازه درحال ورود به PIC هستم ولی از اونجایی که تحقیقات زیادی کردم میتونم نتیجه تحقیقاتم رو به شکل زیر دسته بندی کنم
    این تحقیقات نتیجه پرس و جو و سرچ های انگلیسی و فارسی هست

MikroC
    مزایا : کتابخونه خای بسیار زیاد کاربردی ای داره ، دسترسی مستقیم به رجیستر ها دارین محیط قشنگی داره و کتاب های فارسیش تو بازار موجود هست ( اگه خواستین معرفی کنم )
    عیب بزرگ : در برنامه های بزرگ عده زیادی رو فلج کرده به صورتی که برنامه در بخش های مختلف دچار ایراد های خارج از دسترس میشه مثلا بخش هایی از برنامه اجرا نمیشن و ... که دوستان داخل این انجمن و انجمن های خارجی همگی بهش اشاره کردن مثلا گفتن فلش میکرو بیشتر 50 درصد پر میشه اتفاقات عجیب میوفته که باگ برنامه هست !
    CCS:محیط زیبا ، کتابخونه های نسبتا مناسب ، دسترسی سخت تر به رجیستر ها ( با عبارت #byte #bit باید آدرس هر رجیستر رو از داخل دیتاشیت اسم گذاری کنین و بهش دسترسی مستقیم پیدا کنین ) ، کاربران زیاد و سبک .و ساده و دارای ی کدویزارد شبیه به کدویژن در avr که کار رو برای مبتدی ها راحت میکنه
    عیب : باگ هایی دیده شده که فلج کننده نبوده و با کمی کار کردن دور زده میشه ، از ورژ« های جدید PIC پشتیبانی نمیکنه سری های 32 بیت و ...

Mplab :
    Xc8 - Xc16 Xc32 Xc32++

بی نظیر و بدون عیب محصول خود شرکت میکروچیب برای تمامی PIC ها ، محیط بسیار عالی با امکانات خیلی زیاد در حد Atmel Studio برای AVR و ARM (atmel)که اون هم محصول اتمل بود واسه تراشه های خودش
    کاملا برای حرفه ای ها مناسب هست دسترسی آزاد به رجیستر ها و بخش های حافظه وجود داره
    عیب : آموزش فارسی نداره ،حداقل چیزی که من تا الان دیدم صد در صد از میکروسی قابل اعتماد تر و حرفه ای تر هست + پشتیبانی تمامی تراشه ها از dsp ها تا مدل های RF و...
    با عرض سلام
    جناب مهندس من جدیدا از AVR به سمت PIC امدم.به نظر شما برای یادگیری به صورت خود اموزی و حرفه ای شدن کدام کامپایلری پیشنهاد میکنید (لطفا اگر در این زمینه کتاب کاملی هم میشناسین ممنون میشم بهم معرفی کنید)
    باتشکر
    2010/12/18
    یزد
    663
    78

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa6369

با عرض سلام
    جناب مهندس من جدیدا از AVR به سمت PIC امدم.به نظر شما برای یادگیری به صورت خود اموزی و حرفه ای شدن کدام کامپایلری پیشنهاد میکنید (لطفا اگر در این زمینه کتاب کاملی هم میشناسین ممنون میشم بهم معرفی کنید)
    باتشکر
    سلام و عرض ادب پیشنهاد من Mplab هست ولی اگه در avr قبلا به صورت رجیستری کار نمیکردین یکم برای شروع سخت خواهد بود در این صورت میتونین با کتاب آقای منوچهری CCS هست شروع کنید دید خوبی بهتون میده و سریع به شکل رجیستری در mplab وارد بشین موفق باشین
    2014/01/13
    136
    106

MikroC
    ..
    عیب بزرگ : در برنامه های بزرگ عده زیادی رو فلج کرده به صورتی که برنامه در بخش های مختلف دچار ایراد های خارج از دسترس میشه مثلا بخش هایی از برنامه اجرا نمیشن و ... که دوستان داخل این انجمن و انجمن های خارجی همگی بهش اشاره کردن مثلا گفتن فلش میکرو بیشتر 50 درصد پر میشه اتفاقات عجیب میوفته که باگ برنامه هست !
    ..
    البته ورژن های قبلی میکرو سی واقعا از این بابت اذیت میکرد
    بعضی وقتها پس از دیباگ بسیار متوجه میشدم ، یک خط از کد را اجرا نمی کند و باید آن خط تکرار شود تا اجرا شود
    ولی بعدا ممکن بود آن دو خط دوبار اجرا شوند و افتضاح به بار بیاد
    ولی گویا در آخرین نسخه ، اکثر مشکلات حل شده
    یعنی ورژن 6.6.3 و بالاتر

برنامه من الان 99 در صد فلش رو پر کرده
    با چهار اینتراپت فعال و برنامه ای مملو از پوینتر ، بدون هیچ مشکلی در 48 مگاهرتز اجرا میشود

نقل قول نوشته اصلی توسط elfian

..
    4:حجم کد خروجی زیادmikro در برابر mplab (در حالت استاندارد )
    ..

من متوجه شدم کدی که میکر سی برای ساختار های چند بعدی پوینتری (یا آرایه ای) تولید میکند ، بسیار حجیم است
    در این گونه مواقع متعیر هایی که بصورت پوینتری مورد استفاده شوند را در متغیر های محلی ذخیره میکنم (کش میکنم)
    و بعد از دسترسی و تغییر متغیر ، آن را در جای خودش قرار میدهم
    به عنوان مثال به جای کد زیر:

کد:
    if(menu[i].field[j].val>0) menu[i].field[j].val++;

از کد زیر استفاده میکنم

کد:
    Xmenu * m=&menu[i];
    Xfield * f=&m->field[j];
    int v=f->val;

if(v>0)  v++;

f->val=v;
    حجم کد بسیار کاهش پیدا میکند

اصولا باید کامپایلر همین کار را خودش انجام میداد
    2013/04/06
    yazd
    1,079
    116

سلام و عرض ادب پیشنهاد من Mplab هست ولی اگه در avr قبلا به صورت رجیستری کار نمیکردین یکم برای شروع سخت خواهد بود در این صورت میتونین با کتاب آقای منوچهری CCS هست شروع کنید دید خوبی بهتون میده و سریع به شکل رجیستری در mplab وارد بشین موفق باشین
    من در avr با رجیسترها کار میکردم.(اتمل استودیو) .درضمن میخوام از مبتدی به صورت خود اموز و بصورت حرفه ای کار کنم.پیشنهاد شما کدام کامپایلر و چه مرجع کتاب است .ممنون
    2010/12/18
    یزد
    663
    78

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa6369

من در avr با رجیسترها کار میکردم.(اتمل استودیو) .درضمن میخوام از مبتدی به صورت خود اموز و بصورت حرفه ای کار کنم.پیشنهاد شما کدام کامپایلر و چه مرجع کتاب است .ممنون
    گفتم که مهندس MPLAB
    2013/04/06
    yazd
    1,079
    116

گفتم که مهندس MPLAB
    متشکرم.خوب در این زمینه کتابی پیشنهاد میکنید؟؟
    2017/02/27
    5
    1

[QUOTE=mehran901;668468]سلام و عرض ادب پیشنهاد من Mplab هست ولی اگه در avr قبلا به صورت رجیستری کار نمیکردین یکم برای شروع سخت خواهد بود در این صورت میتونین با کتاب آقای منوچهری CCS هست شروع کنید دید خوبی بهتون میده و سریع به شکل رجیستری در mplab وارد بشین موفق باشین[/QUOTE
    سلام و عرض ادب
    مهندس ممکنه در مورد برنامه نویسی به شکل رجیستری کمی توضیح بدین
    من قبلا با کد ویژن و avr کار میکردم و خیلی مسلط نیستم
    با تشکر
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24