ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24
    2006/10/30
    ساري
    39
    1

[گفتگو و تبادل نظر] مقایسه کامپایلرهای CCS و MIKRO C

سلام دوستان
    بر اساس تجربه شما کسی که میخواهم کار با میکرو PIC را شروع کند بهتر است با کدام نرم افزار شروع کند که کاملتر و باگ کمتر است؟ با تشکر
    ویرایش توسط شاهرخ مستقیمی : 2016/08/09 در ساعت 09:48
    اکثر شکستها نصيب کساني ميشود که نمي دانستند چقدر به موفقيت نزديک شده اند و دست از کار کشيدند!
    2008/11/12
    3
    2

پاسخ : [گفتگو و تبادل نظر] مقایسه کامپایلرهای CCS و MIKRO C

سلام من با ccs کار کردم الان بدلیل مشکلاتی که داشتم با میکرو c کار میکنم . کتابخانه های میکرو c خیلی کاملتر از ccs هستش .برای بعض کارها مجبور میشی از mikro c استفاده کنی .پیشنهاد من mikro c هستش.
    ویرایش توسط شاهرخ مستقیمی : 2016/08/09 در ساعت 09:48
    2016/02/29
    6
    3

سلام
    کامپایلر Mikro C خوبه ولی میکرو هایPIC گرونه نسبت به ARM من در باره هرجفتش تحقیق کردم
    ویرایش توسط شاهرخ مستقیمی : 2016/11/22 در ساعت 11:20
    2014/10/31
    آذربايجان شرقي-تبريز
    1,082
    245

به نظر من خدا پدر ومادر AVR خودمون رو بیامرزه هم راحته هم ارزون
    ولی PIC رو بهتره
    Mikro C کار کنی چون کتابخانه و... بیشتری داره مثل کدویژن میمونه

ولی خب با هر چی که کار کنی همش وابسته به خودته که چه قدر تو کارت حرفه ای باشی
    ویرایش توسط شاهرخ مستقیمی : 2016/11/22 در ساعت 11:22
    2007/08/02
    1,330
    832

پاسخ : مقایسه کامپایلرهای CCS و MIKRO C

ccd اصلا استاندارد نیست . توی حالت عادی اصلا اسم رجیسترها و پین و پورت هارو بدی نمیشناسه . مثلا اگه نوشتی trisa=0;
    خطا میگیره و میگه اصلا این tris چی هست که باید با یک سری دستورحالی این کامپایلر کنی که آدرس این رجیستر کجاست و چی هست
    میکروسی یک کامپایلر خوب و هوشمند. یک ویژگی داره که توی کمتر کامپایلری دیدم نمونش 2000 خط بنویس کامپایل میکنه بعد توی تابع مین یه چند تا خط ول کن بعد یک while بی نهایت بزار و کامپایل کن . حجم کد کم میشه یعنی کامپایلر میفهمه که خط های زیر اصلا استفاده نمیشه .
    بعضی ها هم به اپن سورس نبودن و حجم کد گیر میدند که با توجه به اینکه کتابخانه های میکرو سی واقعا کامل هستند این حجم کد داریم.
    2010/12/18
    یزد
    663
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط mobin_m

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام دوستان
    بر اساس تجربه شما کسی که میخواهم کار با میکرو PIC را شروع کند بهتر است با کدام نرم افزار شروع کند که کاملتر و باگ کمتر است؟ با تشکر
    بنده خودم تازه درحال ورود به PIC هستم ولی از اونجایی که تحقیقات زیادی کردم میتونم نتیجه تحقیقاتم رو به شکل زیر دسته بندی کنم
    این تحقیقات نتیجه پرس و جو و سرچ های انگلیسی و فارسی هست

MikroC
    مزایا : کتابخونه خای بسیار زیاد کاربردی ای داره ، دسترسی مستقیم به رجیستر ها دارین محیط قشنگی داره و کتاب های فارسیش تو بازار موجود هست ( اگه خواستین معرفی کنم )
    عیب بزرگ : در برنامه های بزرگ عده زیادی رو فلج کرده به صورتی که برنامه در بخش های مختلف دچار ایراد های خارج از دسترس میشه مثلا بخش هایی از برنامه اجرا نمیشن و ... که دوستان داخل این انجمن و انجمن های خارجی همگی بهش اشاره کردن مثلا گفتن فلش میکرو بیشتر 50 درصد پر میشه اتفاقات عجیب میوفته که باگ برنامه هست !
    CCS:محیط زیبا ، کتابخونه های نسبتا مناسب ، دسترسی سخت تر به رجیستر ها ( با عبارت #byte #bit باید آدرس هر رجیستر رو از داخل دیتاشیت اسم گذاری کنین و بهش دسترسی مستقیم پیدا کنین ) ، کاربران زیاد و سبک .و ساده و دارای ی کدویزارد شبیه به کدویژن در avr که کار رو برای مبتدی ها راحت میکنه
    عیب : باگ هایی دیده شده که فلج کننده نبوده و با کمی کار کردن دور زده میشه ، از ورژ« های جدید PIC پشتیبانی نمیکنه سری های 32 بیت و ...

Mplab :
    Xc8 - Xc16 Xc32 Xc32++

بی نظیر و بدون عیب محصول خود شرکت میکروچیب برای تمامی PIC ها ، محیط بسیار عالی با امکانات خیلی زیاد در حد Atmel Studio برای AVR و ARM (atmel)که اون هم محصول اتمل بود واسه تراشه های خودش
    کاملا برای حرفه ای ها مناسب هست دسترسی آزاد به رجیستر ها و بخش های حافظه وجود داره
    عیب : آموزش فارسی نداره ،حداقل چیزی که من تا الان دیدم صد در صد از میکروسی قابل اعتماد تر و حرفه ای تر هست + پشتیبانی تمامی تراشه ها از dsp ها تا مدل های RF و...
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    486

من شروع به کارم با نرم افزار PIC Basic Pro بود. بعد از یه مدت رفتم سراغ MikroC. کامپایلر خوبی هست، به شرطی که کرک اون اذیتت نکنه! وگرنه قشنگ یه مراسم عزاداری واسه پروژه ت خواهی گرفت! کتابخونه های خوشگلی داره و یه جورایی کار کردن باهاش راحت هست و به زبان C استاندارد نزدیک هست. البته به شرطی که کرک اون اذیتت نکنه! چون تجربه های زیادی داشتم که کد نمونه ی خود کامپایلر Error میداد!!
    CCS بدک نیست. کتابخونه هاش باز هست و میتونی ببینی چی به چیه؟ لایسنسش قابل اطمینان هست. اما خب...اشکالاتی هم داره که باید انتخاب کنی بین MikroC یا CCS؟ دوتا از عمده اشکالاتش به نظر من این هست که اولا تفاوت های جزیی با زبان C داره. یه نمونه ش نشناختن دستور (while(1 هست!!! که به جاش باید بنویسی (while(true. اشکال دومی هم نشاختن رجیسترها هست که باید بر اساس آدرس خونه ی اون رجیستر که از دیتاشیت میشه پیداش کرد، باید اون رجیستر رو معرفی کنی به کامپایلر. من به جز این دوتا مورد، اشکال دیگه ای که به چشم بیاد ندیدم.
    اگر دوستان نظر و نجربه ی دیگری دارن، خوشحال میشم تا بیشتر در این مورد تبادل نظر داشته باشیم.
    ویرایش توسط شاهرخ مستقیمی : 2016/11/22 در ساعت 11:50

2008/11/08
    دزفول
    277
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی

وگرنه قشنگ یه مراسم عزاداری واسه پروژه ت خواهی گرفت!
    خیلی جالب بوداین تیکه
    با سلام
    بلاخره با زور و جبر شرکت میکروچیپ مجبور به مهاجرت از AVR به PIC شدم (احضاریه دادگاه فدرال فرستاده)
    کامپایلر MikroC رو برا کارم انتخاب کردم
    منتهی آموزش 0 تا 100 که مثلا برای CCS هست اما برا MikroC همچین تاپیکی نیست تو عناوین مهم
    هلپ نرم افزار خیلی خوبه و کمک میکنه کتابخونه ها خوبن و .... همه خوبن فقط کرک برنامه مثله یه مداح بالقوه میمونه که هر لحظه میتونه بالفعل بشه و مراسم عزاداری برپا کنه
    به همین جهت به مدیر محترم پیشنهاد میکنم یه تاپیک با این موضوع مثل CCS ایجاد بشه که پست اولش هم لینک دانلود نرم افزار با لینک دانلود کرک درست و حسابی وجود داشته باشه
    با تشکر
    2012/07/31
    شیراز
    272
    100

با سلام
    دوست عزیز من از کامپایلر های mikro یه مدت محدود استفاده کردم و بعدش به mplab مهاجرت کردم چند دلیل واسه کارم داشتم
    1: عدم پشتیبانی mikro از پروگرامر های معمول pic مثل pickit3,.... در حالی که شما در mplab بعد کامپایل کد با یه کلیک کدتون و رو میکرو آپلود میکنید
    2: ;کتابخانه بسته در mikro که امکان ادیت نداره
    3: کرک بودن mikro که خوراکش کرش کردنه در حالی که نسخه استاندار mplab رایگانه
    4:حجم کد خروجی زیادmikro در برابر mplab (در حالت استاندارد )
    5: برا کار با خانواده های مختلف pic (مانند 18 و24و32 )در mikro شما باید 3 نرم افزار جدا نصب کنی در حالی که در mplab شما فقط نیاز به نصب کامپایلر داری
    6: امکانات بی نظیر editor در mplab
    7 :خطا یابی سریع تر در mplab به کمک دیباگر
    8:فروم microchip حرفه ای تر و وسیع تره تا فروم /mikroc
    9: ساپورت C++ در mplab
    10:نمیدونم چرا ولی حین کار با mplab بیشتر به عمق میکرو فرو میری یه جورای مجبورت میکنه datasheet خون بشی درکت و از میکرو بالا میبره
    11:از همه مهمتر وجود نسخه linux نرم افزارmplab
    12: یکی بودن اسم ریجیستر ها در datasheet و در mplab
    13: و خیلی چیزای دیگه که درد انگشتام نمیزاره بنویسمشون

ولی در مقابل mikro هم یه سری امکانات داره که در نگاه اول دل آدمو میبره

پیشنهاد من به شما mplab هست
    در مورد آرم هم اینو همه جای این انجمن گفتم رو هیچ شرکت یا برندی تعصب نداشته باش امروز pic به کارت میاد picکار باش اونم حرفه ایش ،فردا 8051 به کار میاد برا اون کد بزن پس فردا ARM .....
    به نظر من همه میکرو ها اگه برا کاری درست انتخاب شن خوبن
    ولی PICچیز دیگس
    خخخخخ شوخی بود آخرش
    ویرایش توسط elfian : 2016/11/18 در ساعت 17:24
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    486

دوستان با عرض معذرت، ارسال های نا مربوط به عنوان تاپیک، حذف یا ویرایش میشه.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24