اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انکودر نوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انکودر نوری

من می خواستم یک انکودر نوری برای موتور دی سی راه اندازی کنم بویسله برد اردینو ایا کسی اطلاعاتی در مورد مدار و نحوه راهانازی در سیمولینک متلب اطلاعاتی داره ؟

پاسخ : انکودر نوری

سلام
    خیلی خسته سوال پرسیدی
    من که فهمیدم چی می خوای اما کامل تر توضیح بده لطفا
    التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
      سلام
      خیلی خسته سوال پرسیدی
      من که فهمیدم چی می خوای اما کامل تر توضیح بده لطفا
      یک انکودر نوری گرفتم می خواستم با سیمولینک متلب بوسیله برد اردینو موتور رو کنترل کنم. ولی هرکاری میکنم نمیتونم خروجی رو از اینکودر بگیریم در این مورد کمک می خواستم. انکودری هم که استفاده میکنم مال شرکت hp هست و چهار پایه داره .و جهت چرخش موتور هم برام مهم نیس و فقط شمارش تعداد پالس برام اهمیت داره متشکر

دیدگاه

هر چند هنوز سوال تون کامل نشده اما انکودر ای که دارین اینکریمنتال هست اش 3 مدل می شه شمرد 1 برابر 2 برابر و3 برابر در ساده ترین حالت 1 برابر می تونین یکی از پالس ها رو (4 تا پایه 2 تاش تغذیه است 2 تا هم فاز های A و B ) رو به اینتراپت بدین و اینتراپت رو رو یکی از لبه ها بالا رونده یا پایین رونده تنظیم کنین و با توجه به اینکه فاز دیگه در سطح high یا low هست یک متغیر رو کم زیاد کنین این می شه جا به جایی شافت اگه سرعت رو می خواین باید یک تایمر روشن کنین و مقدار این متغیر جابهجایی رو در یک متغر دیگه مثلا به اسم سرعت ذخیره کنین و مقدار جا به جایی رو هم در انتهای این تایمر صفر کنین.....

برای اتصال به متلب هم می تونین از rs232 و مبدل مناسب استفاده کنین متلب پورت com رو به راحتی می شناسه و می شه باهاش کار کرد
        التماس دعا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X