اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه راه اندازی ماژول sim900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه راه اندازی ماژول sim900

سلام دوستان عزیز
    من میخوام ماژول سیم900 رو راه اندازی کنم و بتونم به کمک یه میکرو بهش دستور بدم و در مواقع نیاز اس ام اس بفرسته .من هیچ آشنایی با این ماژول ندارم و هر چی هم توی اینترنت سرچ کردم توضیحات گیج کننده میده.
    از دوستان کسی میتونه به زبون ساده برام توضیح بده که چطور میتونم این کاری که میخوام انجام بدم رو عملی کنم؟
    ارتباطش با میکرو از چه طریقیه و چه دستوراتی برای کد نویسی باید استفاده بشه ؟
    اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم

پاسخ : نحوه راه اندازی ماژول sim900

سلام. نمی خوام دلسرد و ناامید بشی اما باید بدونی SIM900 بر خلاف بسیاری از ماژول ها به راحتی رام نمی شه و کار باهاش کمی سخته. در ابتدا بهتره که از هدربردهای ماژول استفاده کنی (مثل محصول ECA). در ثانی حتما مقالات مربوط به SIM900 رو در تاپیک سیستم های مخابراتی مطالعه کن. در وب سایت پارات در کانال زیر یک ویدئوی آموزشی در خصوص کار با SIM900 وجود داره اون رو ببین. >>> aparat.com/jmoosavi
    در این ویدئو به راهنمایی و بررسی در خصوص راه اندازی اولیه Sim900 پرداخته شده است. ممکنه در ابتدا نتونی با میکروکنترلر به ماژول متصل بشی!
    برای تغذیه ماژول سعی کن حتما از تثبیت کننده LM2576-ADJ استفاده کنی و از سری کردن دیود استفاده نکنی.
    برای تبادل دیتا با ماژول حتما از تقسیم مقاومتی بر روی خطوط TX و RX استفاده کن.
    ماژول ممکنه در دفعات اول به درستی آنتن نده ولی در دفعات بعدی این مشکل خود به خود رفع خواهد شد.
    در مسیر ماژول حتما خازن با ظرفیت بالا قرار بده چون در بعضی شرایط تا 2 آمپر لحظه ای جریان خواهد کشید.

موفق باشی
    STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X