اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل داشتن ولتاژ dc در خروجی آمپ پایونیر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل داشتن ولتاژ dc در خروجی آمپ پایونیر

باسلام یه آمپ پایونیر هست همه چیش درس کار میکنه آمپر و ... نرمال ولی تو قسمت خروجی ولتاژ دی سی داریم در حدود 4.5 ولت که وقتی باند و بش اتصال میدم میکشه پایین یا بالا و صدا هم نداریم تو خروجی.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ : مشکل داشتن ولتاژ dc در خروجی آمپ پایونیر

نوشته اصلی توسط fery1360
    باسلام یه آمپ پایونیر هست همه چیش درس کار میکنه آمپر و ... نرمال ولی تو قسمت خروجی ولتاژ دی سی داریم در حدود 4.5 ولت که وقتی باند و بش اتصال میدم میکشه پایین یا بالا و صدا هم نداریم تو خروجی.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام احتمالا ترانزیستور درایور سوخته باشه ولی بازم به نظر من همه ترانزیستورها را چک کن مقاومت کلکتور و یا امیتر ها را بررسی کن اتصال کوتاه نشده باشن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1
      سلام احتمالا ترانزیستور درایور سوخته باشه ولی بازم به نظر من همه ترانزیستورها را چک کن مقاومت کلکتور و یا امیتر ها را بررسی کن اتصال کوتاه نشده باشن
      باسلام
      ممنون ترانزیستور های خروجی سالمند هیچگونه اتصالی هم نداریم اولا بگم ولتاژ نسبت به گراند منفی هست فقط یچیزی که ذهنمو مشغول کرده اینه که قبلا ای امپ یجا دیگه تعمیر بوده ولی فقط خازن های خروجی مدار ماسفت تعویض شدن نکتش اینجاست که خروجی چهارتا خازن داره دوتاش تعویض شدن دوتا فابریکهارو که نگاه کردم مقدارشون 3300 میکرو 35 ولته ولی ولتاژی که داریم دوبل 56 ولت هست و کل ولتاژی که اندازه گرفتم 126 ولت شده و دوباره اون خازنهای تعویض شده سوخته :question: :redface:

دیدگاه

نقشه این مدارم گرفتم الان پیشم نیس(شرکتم)برم مغازه حتما پ میکنم فقط بگین چجوری پ کنم.ممنون.

دیدگاه

سلام
          شمااول یکی 2تاعکس ازامپ بزارقطعاتشم مشخص باشه بعدش راهنماییت میکنم.
          سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fery1360
            باسلام
            ممنون ترانزیستور های خروجی سالمند هیچگونه اتصالی هم نداریم اولا بگم ولتاژ نسبت به گراند منفی هست فقط یچیزی که ذهنمو مشغول کرده اینه که قبلا ای امپ یجا دیگه تعمیر بوده ولی فقط خازن های خروجی مدار ماسفت تعویض شدن نکتش اینجاست که خروجی چهارتا خازن داره دوتاش تعویض شدن دوتا فابریکهارو که نگاه کردم مقدارشون 3300 میکرو 35 ولته ولی ولتاژی که داریم دوبل 56 ولت هست و کل ولتاژی که اندازه گرفتم 126 ولت شده و دوباره اون خازنهای تعویض شده سوخته :question: :redface:
            سلام خوب تو نقشه مسیر اون خازن های کوپلاژ که سوخته را تمام قطعات را از نظر اتصال کوتاه بودن چک کن چون بیشتر تعمیکارها درست عیب یابی نمیکنن

دیدگاه

اینم نقشه
              لینک پلودبوی
              http://uploadboy.me/hc7sqabsuyoe/gmx702.pdf.html

دیدگاه

باسلام خدمت دوستان
                ممنون بابت پاسخهاتون
                مشکلم حل شد
                1=خازنها تعویض شدن اینبار ولتاژها شدن -56 و +2
                2=چوک قبل از خازنها امپدانسش بالا رفته بود و قطع و وصلی داشت تعویض شد ولتاژ شد -56 و+23
                3=دیود قبل از چوک رو تست کردم کار میکرد ولی افت ولتاژش زیاد بود تعویض کردم الان ولتاژ شده -30 و +30
                توی عکس هم مشخصه ممنون از دوستان.
                اینم لینک عکس
                http://uploadboy.me/p46ioat3acnj/702.jpg.html

دیدگاه

موفق باشید دوست من

دیدگاه

ممنون دوستان. :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fery1360 نمایش پست ها
                      ممنون دوستان. :applause:
                      سلام اساتید آمپی دارم که به ولتاژ ژنراتور متصل شده. حدود ۴۰۰تا۶۰۰ولتوقتی آوردند فقط صدای هوم شدید و وولتاژ در اوت پوت حدود ۲۳ولت. صدا ندارد . تمام قطعات نیمه هادی ها ج از مدار چک شده و سالمند. ناامید شدم . لطفٱ بدادم برسید ممنونم بزرگواران. رامین

دیدگاه

اگر در خروجی آمپلی فایر پایونیر خود با ولتاژ DC مواجه هستید و هنگام اتصال بلندگوها صدایی تولید نمی شود، نشان دهنده وجود مشکل احتمالی در مدار تقویت کننده است. در اینجا چند دلیل احتمالی برای این مشکل وجود دارد:

آفست DC: ولتاژ DC در خروجی می تواند ناشی از یک افست در مرحله خروجی تقویت کننده باشد. این ولتاژ افست می تواند از عبور صحیح سیگنال صوتی از مرحله خروجی و در نتیجه عدم پخش صدا جلوگیری کند. ولتاژ افست می تواند نتیجه یک قطعه معیوب مانند خازن یا ترانزیستور در مدار خروجی باشد.

ترانزیستورهای خروجی کوتاه: اگر ترانزیستورهای خروجی در تقویت کننده کوتاه باشند، می توانند ولتاژ DC قابل توجهی در خروجی ایجاد کنند. این می تواند به دلیل گرمای بیش از حد، جریان بیش از حد یا خرابی قطعات رخ دهد. ترانزیستورهای خروجی کوتاه می توانند از رسیدن سیگنال صوتی به بلندگوها جلوگیری کرده و باعث عدم پخش صدا شوند.

مدار حفاظت معیوب: آمپلی فایرها معمولا مدارهای حفاظتی برای محافظت در برابر آسیب احتمالی دارند. اگر مدار حفاظتی معیوب باشد یا به اشتباه راه اندازی شود، می تواند منجر به قطع یا قطع شدن خروجی تقویت کننده شود که منجر به عدم صدا می شود.

مشکلات منبع تغذیه: مشکلات منبع تغذیه، مانند خازن های معیوب یا تنظیم ولتاژ، می تواند منجر به ولتاژهای غیرعادی در خروجی شود. منبع تغذیه ناپایدار می تواند بر توانایی آمپلی فایر برای تولید صدا تأثیر بگذارد و منجر به رفتار غیرعادی شود.

برای تشخیص و رفع مشکل، توصیه می‌شود با یک تکنسین صوتی واجد شرایط مشورت کنید یا برای راهنمایی با پشتیبانی مشتری پایونیر تماس بگیرید. آنها می توانند راهنمایی های خاصی ارائه دهند و آزمایش های لازم را برای شناسایی مشکل اساسی و ارائه راه حل های مناسب انجام دهند. تلاش برای تعمیر یا اصلاح تجهیزات صوتی بدون تخصص لازم می تواند بالقوه خطرناک باشد و ممکن است به تقویت کننده آسیب بیشتری وارد کند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X