اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی موتور dc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی موتور dc

سلام
    با استفاده از یه ترانس سوئیچینگ 12 ولت 5 امپر می خواهم یه موتور dc پر قدرت رو روشن کنم اما به خاطر اینکه مقاومت موتور کمه برای چند ثانیه روشن میشه و بعد ترانس ولتاژ رو قطع میکنه (یعنی احساس اتصال کوتاه میکنه )
    به نظر شما راهی وجود داره که هم سرعت موتور کم نشه و هم بعنوان اتصال کوتاه شدن مدار قطع و وصل نشه

چون از این موتور بعنوان یک دریل استفاده میکنم

پاسخ : راه اندازی موتور dc

نوشته اصلی توسط elec_sadegh
    سلام
    با استفاده از یه ترانس سوئیچینگ 12 ولت 5 امپر می خواهم یه موتور dc پر قدرت رو روشن کنم اما به خاطر اینکه مقاومت موتور کمه برای چند ثانیه روشن میشه و بعد ترانس ولتاژ رو قطع میکنه (یعنی احساس اتصال کوتاه میکنه )
    به نظر شما راهی وجود داره که هم سرعت موتور کم نشه و هم بعنوان اتصال کوتاه شدن مدار قطع و وصل نشه

چون از این موتور بعنوان یک دریل استفاده میکنم
    باید از مدار سافت اسارت استفاده کنید. یا از یک مقاومت 6 اهم 25 وات بصورت سری با موتور و موازی با یک کلید معمولی استفاده کنید. چون مقاومت با موتور سری شده موتور باسرعت کم شروع به کار میکند و جریان کمی می کشد با راه افتادن موتور مقاومت داخلی ان کم می شود و سپس با وصل کلید موازی با ماقاومت موتور می تواند با حداکثر قدرت بچرخد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
      باید از مدار سافت اسارت استفاده کنید. یا از یک مقاومت 6 اهم 25 وات بصورت سری با موتور و موازی با یک کلید معمولی استفاده کنید. چون مقاومت با موتور سری شده موتور باسرعت کم شروع به کار میکند و جریان کمی می کشد با راه افتادن موتور مقاومت داخلی ان کم می شود و سپس با وصل کلید موازی با ماقاومت موتور می تواند با حداکثر قدرت بچرخد.
      برای راه اندازی این موتور با ترانس معمولی چه راهی را پیشنهاد می کنید
      من یک ترانس 24ولت دوبل دارم اما جریان دهی ترانس رو نمی دونم چقدر هست
      جریانی رو که بوسیله امپر متر نمایش می دهد حدود 5 امپر است اما قطعات (پل دیود ،خازن و خود ترانس گرم میشود)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elec_sadegh
        برای راه اندازی این موتور با ترانس معمولی چه راهی را پیشنهاد می کنید
        من یک ترانس 24ولت دوبل دارم اما جریان دهی ترانس رو نمی دونم چقدر هست
        جریانی رو که بوسیله امپر متر نمایش می دهد حدود 5 امپر است اما قطعات (پل دیود ،خازن و خود ترانس گرم میشود)
        با سلام :
        مواری را که باید اطلاع داشت تا بتوانید این موتور را بی درسر را بیندازید بقرار زیر است.
        1- ولتاژ کاری موتور شما چند ولت چند آمپر است یا وات؟
        2- ولتاژ و جریان خروجی ترانس شما باید دقیقا با موتور هماهنگ باشد.
        این 2 مورد را دقیقا اطلاع دهید تا تا مراحل بعدی را راهنمایی کنم
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام
          ولتاژ موتور 12ولت و 2.5 امپر جریان دهی ان است (در موقع خرید و تست توسط فروشنده با منبع تغذیه جریان 2.5امپر نشان داد )
          ولتاژ ترانس 24ولت دوبل هست وبه احتمال زیاد جریان ان 3 امپر است

از پاسخ های شما متشکرم

دیدگاه

با سلام
            ابتدا یک آمپرمتر سری با موتور در مدار قرار دهید و ببینید در چه جریانی ترانس قطع میکند ؟ شاید ترانس قادر به تامین جریان مناسب برای موتور نباشد . جسارتاً جناب استاد تحیری اضافه کردن مقاومت سری با موتور اگر ترانس قادر به تامین جریان نباشد کار را بدتر خواهد کرد .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X