اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کوچکترین منبع تغذیه5ولتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کوچکترین منبع تغذیه5ولتی

دوستان به یک منبع تغذیه 5 ولتی و100 میلی امپر با کوچکترین حجم ممکن و وبا پایداری قابل قبولی جهت راه اندازی یه دونه میکرو و یک عدد رله نیاز دارم.میخواستم نظرات سروران را در این مورد جویا بشم.پیشنهاد دوستان در این رابطه چی میتونه باشه؟
    و یک سوال:آیا میتونم از تغذیه خازنی مستقیم استفاده کنم؟

پاسخ : کوچکترین منبع تغذیه5ولتی

با درود
    شما با استفاده از یک شارژر گوشی معمولی (البته جنس اصلی ) با حداقل قیمت و کارایی خوب میتوانید استفاده بکنید و خیالت راحت باشد و تا 300 -400 میلی آمپر هم جواب میدهد !!!! :job: :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط leader
      دوستان به یک منبع تغذیه 5 ولتی و100 میلی امپر با کوچکترین حجم ممکن و وبا پایداری قابل قبولی جهت راه اندازی یه دونه میکرو و یک عدد رله نیاز دارم.میخواستم نظرات سروران را در این مورد جویا بشم.پیشنهاد دوستان در این رابطه چی میتونه باشه؟
      برای راه اندازی میکرو کنترلراز تغذیه خازنی هم میتونید استفاده کنید ...
      - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
      ارتباط با من : ir02x6
      طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

سپاس از لطف دوستان.در مورد شارژر موبایل بله درسته در حجمهای کوچک وجود دارند اما مشکل اصلی ام اینه که میخوام بردم کلا یه تیکه باشه و قضیه فقط یه دونه نیست.
        در مورد تغذیه خازنی هم میگن( بنده اطلاع موثقی ندارم) انقدر نویز برداره که واسه استفاده میکرو و ماژول اصلا مناسب نیست.بخصوص اگر کارکرد درست تغذیه واست بسیار مهم باشه.
        حالا سروران اگر براشون ممکنه یه راهی پیشنهاد بدن.

دیدگاه

با سلام
          منبع تغذیه خازنی برای خود میکرو قابل استفاده است اینجا را ببینید :
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=103230.0
          اما آیا بتوان با آن رله را هم راه اندازی کرد ؟ ممکن است امکان پذیر نباشد چون این نوع منابع تغذیه جریان زیادی ارائه نمیدهند ، بعلاوه بدلیل ایزوله نبودن از ولتاژ بالای برق شهر خطرناک هستند و ممکن است خدای ناکرده باعث مرگ کسی شود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط leader
            سپاس از لطف دوستان.در مورد شارژر موبایل بله درسته در حجمهای کوچک وجود دارند اما مشکل اصلی ام اینه که میخوام بردم کلا یه تیکه باشه و قضیه فقط یه دونه نیست.
            در مورد تغذیه خازنی هم میگن( بنده اطلاع موثقی ندارم) انقدر نویز برداره که واسه استفاده میکرو و ماژول اصلا مناسب نیست.بخصوص اگر کارکرد درست تغذیه واست بسیار مهم باشه.
            حالا سروران اگر براشون ممکنه یه راهی پیشنهاد بدن.
            با سلام :
            کاربر گرامی در اکثر شارژر های موبایل به خاطر کوچکی جحم، از منبع تغذیه سویچینگ استفاده می شود.
            علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
            نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

تشکر از دوستان.هیچ تماسی با این منبع و عوامل متصل به ان با توجه به کاربری ان وجود ندارد.
              حداکثر جریانی که برام لازمه 100maهست.
              یه دونه محافظ یخچالی که ازش از این نوع تغذیه استفاده شده بوده و حداقل یه پنج سالی کار کرده بوده رو باز کردم که توش رله 12 ولتی هم داشت اما حداکثر جریانی که در موقع رله لازم بود 36maبود.به عبارتی در موقع وصل یا قطع شدن رله جریانکشی از مدار قسمت تغذیه همان 36maبود.من که نفهمیدم قضیه از چه قراره!!
              توی مجله الکتور هم یه دونه 30ولت و1آمپر پیدا کروم اما دنگ و فنگش خیلی زیاده.بخصوص قطعاتش شاید پیدا نشه.
              اگر واسه دوستان ممکن هست یه لطفی بکنند و راهنمایی ام کنند.
              در مورد قضیه نویز خروجی وارد بر این نوع تغذیه ها هم اگر کسی اطلاعاتی داره دریغ نکنه.

دیدگاه

با حساب دم دستی تو تغذیه خازنی ( بدون ترانس و استفاده از پل دیود ) به ازای هر یک میکرو خازن 70 میلی آمپر جریان نصیبتون میشه بنابراین برای جریان 100 میلی امپر شما نیاز به یک خازن 1.5 یا 2 میکروفاراد 400 ولت به بالا دارید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
                  با سلام :
                  کاربر گرامی اکثر شارژر های موبایل از منبع تغذیه خازنی استفاده می کنند. ( بخاطر حجم کم)
                  تمامی شارژر های موبایل از تغذیه سوئیچینگ استفاده میکنند ، منابع تغذیه خازنی به دلیل ایزوله نبودن مدار معمولا برای ولتاژ و جریان های کم و داخل دستگاه و دور از دسترس کاربر قرار میگیرن ...
                  - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
                  ارتباط با من : ir02x6
                  طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

توی نت یه سری مدار مبتنی برآی سیlnk304 وجود داره.کسی میدونه معادل این icچی میتونه باشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
                      با سلام :
                      کاربر گرامی اکثر شارژر های موبایل از منبع تغذیه خازنی استفاده می کنند. ( بخاطر حجم کم)
                      بدلیل عدم وجود ایزولاسیون بین ورودی و خروجی هیچ وقت از منبع تغذیه خازنی تو شارژر موبایل استفاده نمیشه .

دیدگاه

[center][b]
                        نوشته اصلی توسط leader
                        دوست عزیز تو گوگل آیسی VIPER12 , VIPER22 رو سرچ بزن و دیتاشیت و Application Noteهاشو دانلود کن و مدارات موجود تو فایلها استفاده کن مطمئن باش که نتیجه میگیری. البته اگه تاحالا سوئیچینگ کار نکردی سعی کن یه خورده مطالبه داشته باشی بعد وارد عمل بشی. من خودم یه 5 ولت 2 آمپر در ابعاد 70 در 36 میلیمتر ساختم. تو عکس زیر هم مشخصه فقط هستش مونده که بپیچم.

http://s7.picofile.com/file/8250902876/VIPER22A_5V_2A.jpg

موفق باشید

دیدگاه

با سلام
                          استفاده از منابع سویچینگ بعلت ایجاد نویز زیاد جهت استفاده در تغذیه میکروکنترلرهای AVR که به نویز حساس هستند توصیه نمیشود مگر با ترفندهای بسیار که بتواند نویز را کاهش دهد که معمولا به دردسرش نمی ارزد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
                            با سلام
                            استفاده از منابع سویچینگ بعلت ایجاد نویز زیاد جهت استفاده در تغذیه میکروکنترلرهای AVR که به نویز حساس هستند توصیه نمیشود مگر با ترفندهای بسیار که بتواند نویز را کاهش دهد که معمولا به دردسرش نمی ارزد .
                            دوست عزیز الان تو کل دنیا از منابع سوئیچینگ برای تغذیه خیلی از میکروها استفاده میشه! مشکل اصلی دوستانی که با نویزهای نمیتونند مقابله کنند فقط و فقط تو طراحی PCB هست! متاسفانه خیلی از دوستان رو طراحی ، تحلیل، شبیه سازی و برنامه نویسی جداکثر انرژی رو صرف میکنند ولی وقتی نوبت به طراحی بورد میرسه بیخیال تحلیلها و قوانین ساده KCL و KVL میشن!!! :NO: :NO:

دیدگاه

بازم سلام به همه سروران.بالاخره تغذیه خازنی به نتیجه رسید.بدون بدون حرارت و با راه اندازی رله .اونم از نوع بچه میلون که با توجه به اهم کمش جریان زیادی واسه راه اندازیش لازمه .فقط یه سوال میخواستم ببینم بهترین نوع خازن واسه تغذیه خازنی چه نوع خازنی هست ؟هم از لحاظ جنس و هم از لحاظ مارک.
                              میگن مثلا خازن های MKTاز پلی استر بهترند اما تا حالا جز پلی استر توی این نوع منابع ندیدم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X