اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت شابلون خمیر قلع با دستگاه برش لیزر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت شابلون خمیر قلع با دستگاه برش لیزر

سلام دوستان

من میخوام به جای استفاده از شابلون استنسیل از طلق استفاده کنم . چون میخوام یه چیزی رو امتحان کنم ارزش ساخت شابلون نداره .

الان مشکلی که دارم مبخوام از top solder یه خروجی بگیرم که دستگاه بر لیزر بتونه اون رو برش بده برای این کار باید چی کار کنم ؟

به هر حال اگر هم بخوام شابلون بسازم این خروجی مهم هست .

لطغا کسانی که کار کردن راهنمایی کنند .

ممنون
    عامل کليدي تمام موفقيتها " عمل کردن" است

پاسخ : ساخت شابلون خمیر قلع با دستگاه برش لیزر

وقت بخیر

این کار و انجام دادم بدکی نبوده ولی بستگی به دقت اون لیزر کار داره و همچنین تعاریف سایز افست دور قطعه د لایه top paste داره یادمه که براش rule تعریف کردم که حجم خمیر منتقل شده مناسب باشه
    و اما مراحل ===> بعد خاتمه pcb ===>
    file ==> fabrication output ===> gerber file
    سپس در قسمتانتخاب خروجی انتخاب layer top paste و انجام تنظیمات لازم !! یک خروجی میده بنام CAMtastic.cam که قابل دیدن هست تو التیوم .
    سپس این فابل رو باز میکنی و ادامه میشه
    file ==> export ===> Dxf یک فایل میده که میتونی به لیزری بدی !! البت ممکنه بگه فایل کارول میخوام این چیه !!! میتونی توی کارول importe کنی و به فایل کارول ذخیره کنی

نکته مهم اینه که در طول مراحل حتما به scale و ابعاد توجه کنی که درست باشه !!

امیدوارم که خواسته شما همین بوده باشه و کمکتون کنه ........

دیدگاه

سلام

ممنون بابت جوابتون . من از التیوم ورژن 16 استفاده میکنم . منو اون یه کم فرق داره file ==> export ===> dxf ولی مشکلی که داره اینه که تمام لایه ها رو داخل خروجی میده .
      برای همین رفتم سراغ ورژن 15 . من مراحلی رو که گفتید انجام دادم . وقتی که میخوام file ==> export ===> Dxf v رو انجام بدم پیغام زیر رو رو میده .
      الان باید چی کار کنم ؟؟

دیدگاه

وقت بخیر

فکر نمیکنم ورژن مهم باشه !! ولی برای اینه همه لایه ها نباشند توی Tab انتخاب میکنی که کدم لایه رو میخوای !! چون داره گربر فایل میسازه !!
        و اما برای خطای شما !!! ظاهرا بعد ساخت dxf میخواستی بازش کنی !! خوب التیوم نمیتونه dxf باز کنه و خطا میده !!! بهتره فایل ساخته شده رو به کارول import کنی یا با cad ببینی ...

دیدگاه

سلام

درست میگفتید مشکلم حل شد . :wow:

ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X