اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب قطعه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب قطعه

باسلام
    بنده یه قطعه ای رو می خوام ولی نمیدونم اسمش چیه یا اصلا هس!لطفا راهنماییم کنید
    قطعه اول:
    کلید خاموش و روشن پشت کیس کامپیوتر(همون که روش نوشته 0 و1)رو در نظر بگیرید بنده قطعه ای رو می خوام که روی این کلید سوار بشه و به وسیله میکرو اونو کنترل کنه(یعنی خاموش و روشنش کنه)؟
    قطعه دوم:
    این قطعه هم دقیقا مثل قبلیه یعنی این سری یه کلید فشاری رو در نظر بگیرید که اگه بره داخل یعنی روشن و اگه بیاد بیرون یعنی خاموش(مثل این دکمه روشن وخاموش تلویزیونای قدیمی).حالا باز بنده قطعه ای رو میخوام که روی این سوار بشه و کنترلش کنه.
    باتشکر فراوان

پاسخ : انتخاب قطعه

با سلام
    اگه میخوای کامپیوتر رو از راه دو کنترل کنی دو راه داری
    یا از رله استفاده کن و به صورت (لحظه ای باید کلید ها به هم وصل بشن)
    یا یک روش ابتکاری من این زیر نوشتم انجام بده
    تغزیه مدارت رو از پاور بگیر تا زمین مشترک داشته باشن بعد یک پالس نسبتا بلد به پایه های کلیدت بده تا کامپیوترت روشن بشه :nice:

دیدگاه

نه دادا
      کامپیوتر رو به عنوان مثال عرض کردم درواقع دنبال اون قطعه ای که توضیحش رو دادم هستم اینم بگم که نمیخوام وارد مدار داخلی اون سیستم(مثلا همین کامپیوتره) بشم

دیدگاه

تو قسمت کادر زرد مال روشن و خاموش شدن مادر بورده که (عکس خودم الان گرفتم ) :nice:
        ولتاژ دو سرش رو بگیر نسبت به زمین پاورت نبت به اون برنامه ات رو بنویس
        اینم عکس

دیدگاه

یکم بیشتر توضیح بده
          جغدر جریان از کلید قراره بگذره :smile:

دیدگاه

ببخشید شما هنوز منظورتون اینه که وارد مدار داخلی بشم؟ و از اونجا قطع و وصل کنم؟

دیدگاه

سلام شما به من بگو که چیو میخوای خاموش روشن کنی و قراره چغدر از کلید جریان عبور کنه :agree:

اضافه شده در تاریخ :
              حالا متوجه شدم شما میخوای به صورت مکانیکی کلیدو خاموش و روشن کنی
              این وسیله که میگی من یک زمانی میخواستم برای لامپ خونه ها درست کنم برای دزدا که مثلا کسی خونه هست درست کنم اما ولش کردم
              نه تا جایی که من میدونم نیست باید خودت بسازی

دیدگاه

بله بنده به صورت مکانیکی می خوام.
                برای قطعه دوم که گفتم می خواستم از سلنوئید استفاده کنم که دقیقا همون کاری که می خواستم رو میتونست انجام بده ولی مشکلش این بود که اولا خاصیت اهنربایی پیدا میکرد(که بهش فکر نکرده بودم) دوما خیلی زود داغ میکرد.

دیدگاه

سلام نمیدونم چرا سایت مشکل داره بگذریم
                  دوست عزیز شما باید یک احرم بسازید که من پیشنهاد نمیکنم چون نمیتونی ازش فیدبک بگیری و در صورت بد عمل کردن در مدارت باعث نویز یا خراب شدن کلیدت میکنه (درست اتصال برقرار نشه

دیدگاه

منظورتون کامل متوجه نشدم لطفا بیشتر توضیح بدید.

اضافه شده در تاریخ :
                    البته اینم بگم که بنده چون فکر میکردم به خاطر اطلاعات کمم که نمیدونستم همچین قطعه ای هس یا نه این تاپیک رو زدم.ولی مثل اینکه همچین قطعه ای وجود نداره ولذا بریم سراغ طراحیش:
                    ایده اولم اینه که برای قطعه دوم(کلید فشاری) از یه موتور استفاده کنم و به سر ملخک موتور یه میله چند سانتی وصل کنم که اینطوری هر موقع ملخک پایین بیاد(مثلا موتور راست گرد به اندازه تتا بچرخه) کلید به داخل فشرده میشه و برعکس

اضافه شده در تاریخ :
                    برای قطعه اول هم همینطور(که البته جالب نیس):یعنی این سری دوتا میله یکی به سر0 و اون یکی به سر1 کلید بچسبونم بعد اینارو هر کدومش رو به سر یکی از ملخکا وصل کنم حال باز با ساعتگرد و پادساعتگرد شدن چرخش موتور شاید بشه کنترلش کرد.نظرتون چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X