اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال از دوستان مهندس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال از دوستان مهندس

سلام دوستان.

من اتفاقی این انجمن رو پیدا کردم و نمیدونم سوالی که دارم میپرسم مربوط هست یا نه . چون رشته ام برق نیست و خیلی سر در نمیارم :redface:
    ولی امیدوارم دوستانی که اطلاعاتی دارند کمکم کنند.

اما سوالم: میدونید که در جاهایی که داشتن گوشی موبایل ممنوع هست قبلش افراد رو با یک دستگاهی چک میکنن تا گوشی موبایل رو ردیابی بکنن.مثلا نمونه اش قبل وروود به جلسه یکسری از آزمون های مهم مثل کنکور یا ازون های استخدامی و ...

حالا میخوام بدونم این دستگاه ها چطور کار میکنن؟ نسبت به چی حساس هستند؟ یه سیم کارت یا امواج رادیویی؟ به باطری گوشی؟ یا... و اینکه از چه فاصله ای میتونن تشخیص بدن یا به عبارتی برد تشخیصشون چه قدر هست؟

ممنونم :-bd @};-

پاسخ : سوال از دوستان مهندس

خوش اومدی به انجمن
    فکر کنم به امواج با فرکانس بالا حساس اند
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moghani1376
      خوش اومدی به انجمن
      فکر کنم به امواج با فرکانس بالا حساس اند
      ممنونم. :smile:
      اینطور که میگی یعنی اگر سیم کارت از گوشی خارج بشه دیگه نمیتونه شناساییش بکنه؟

دیدگاه

با سلام
        بعضی از انواع آن به فلز هم حساسند .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arameshz
          ممنونم. :smile:
          اینطور که میگی یعنی اگر سیم کارت از گوشی خارج بشه دیگه نمیتونه شناساییش بکنه؟
          خیر گفتم که فرکانس بالا یعنی
          حتی اگر سیم کارت هم نداشته باشه باز هم تشخیص میده
          میدونید کلاک پردازنده موبایل چقدره؟؟؟حده اقل 1گیگا هرتز یعنی 1000000000 هرتز
          وهمچنین طبق گفته دوستمون به فلز هم حساس هستن
          از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
          تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
          اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X