اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هشدار قطع خط تلفن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هشدار قطع خط تلفن

سلام. دوستان من دنبال یه مدار میگردم که به خط تلفن وصل بشه و تشخیص بده که خط وصل هست یا نه. اینجوری که اگه خط وصل بود یه رله روشن باشه و اگه خط قطع شد رله خاموش بشه. برای روشن کردن رله از ولتاژ باطری استفاده میکنیم. فقط میخوام در صورت وصل بودن خط رله روشن باشه. ضمنا خط اشغال نشه و در هنگام زنگ خوردن هم مشکلی پیش نیاد
    وقتي كسي فقير مي شود خوبيهايش حقير مي شود و كسي كه زور و زر دارد عيبهايش هنر مي شود

پاسخ : هشدار قطع خط تلفن

سلام.
    دوست من برای همچین سیستمی شما میتونید از یک مدار چک کننده استفاده کنی.
    ببین ولتاژ خط در حالت عادی حدود 45-50 ولته.
    در صورتی که گوشی رو برداری میشه 3-9 ولت.
    و اگه کسی بهت زنگ بزنه میشه حدود 110 ولت ولی ac که خطرناکه.
    شما میتونی با یه مدار این مقادیرو اندازه بگیری در صورتی که این ولتاژ قطع بشه آلارم بده.

واسه اینکه ببینی خط سالمه شما بیا یه بار ولتاژ خط رو چک کن با مدار متلا میکرو کنترلری.
    خوب مقدار نشون میده 45. درسته. حالا بیا یه بار حدود 200 اهمی که بهتره از یه چوک که به چوک قرمز و ابی معروفند استفاده کن.
    نسبت این چوک ها 1 به 1 هست. امپدانسی حدود 120 تا 200 اهم دارن. در ین حالت خط شما اشغال میشه و آماده تماس گیری.
    مقدار رو اندازه بگیر که باید 8 ولت باشه. در صورت درست بودن رله رو روشن کن.
    میتونی هر چند مدت یه بار این روند رو با میکرو اسکن کنی. و مدارتو کنترل کنی و رله رو روشن خاموش کنی.
    مدت اشغالی در طول چک کردن کوتاهه پس مشکلی پیش نمیاد.

حالا اینو نمیدونم که ممکنه ولتاژ باشه ولی خط کار نکنه که میشه مشکل از مخابرات.در این حالت فقط مجبوری از پروتکل dtmf استفاده کنی که تماسی برقرار کنه و چک کنه خط سالمه یا نه.

واسه کمک بیشتر مدارتو شرح بده.
    موفق باشی.

دیدگاه

با درود به همه عزیزان
      آیا کسی هست این کیت هشدار رو بسازه هر مقدار هزینش باشه پرداخت میکنم

با توجه به گفته استارتر محترم فقط کیت هشدار بوق داشته باشه و به هیچ عنوان نویز و اشغال نکنه خط رو

دیدگاه

کسی نیست این کیت رو بسازه؟

دیدگاه

کسی نیست این کیت رو بسازه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtaba_rezaei نمایش پست ها
            سلام. دوستان من دنبال یه مدار میگردم که به خط تلفن وصل بشه و تشخیص بده که خط وصل هست یا نه. اینجوری که اگه خط وصل بود یه رله روشن باشه و اگه خط قطع شد رله خاموش بشه. برای روشن کردن رله از ولتاژ باطری استفاده میکنیم. فقط میخوام در صورت وصل بودن خط رله روشن باشه. ضمنا خط اشغال نشه و در هنگام زنگ خوردن هم مشکلی پیش نیاد
            سلام
            میخواین پارگی خط رو آشکار کنین ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++ نمایش پست ها
              سلام
              میخواین پارگی خط رو آشکار کنین ؟
              سلام.
              فکرکنم منظورش همینه.مشکل ما هم هست خط adsl دارم به هیچ تلفنی وصلش نکردم مستقیم به مودم شهر ما مخابراتش سیم کشی درست درمونی نداره یا باد سیم قطع میکنه یا باران میاد داخل پست میشه سولفات‌ میشه یه سیم قطع میشه اگه جفت سیم قطع می‌شد چراغ adsl خاموش می‌شد اما وقتی یه شاخه از سیم قطع میشه نت هست ولی ضعیفه برای همین باس یکی دوبار تلفن به پریز بزنم ببینم وصل هستن سیما حالا اگه مداری بود به پریز میزدیم (بدون اینکه نویز کنه)تا یه سیم قطع شد بیزر آلارم بده یا مثلاledقرمز روشن بشه
              همیشه در قلبم زنده ی استاد تحیری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pika3 نمایش پست ها
                سلام.
                فکرکنم منظورش همینه.مشکل ما هم هست خط adsl دارم به هیچ تلفنی وصلش نکردم مستقیم به مودم شهر ما مخابراتش سیم کشی درست درمونی نداره یا باد سیم قطع میکنه یا باران میاد داخل پست میشه سولفات‌ میشه یه سیم قطع میشه اگه جفت سیم قطع می‌شد چراغ adsl خاموش می‌شد اما وقتی یه شاخه از سیم قطع میشه نت هست ولی ضعیفه برای همین باس یکی دوبار تلفن به پریز بزنم ببینم وصل هستن سیما حالا اگه مداری بود به پریز میزدیم (بدون اینکه نویز کنه)تا یه سیم قطع شد بیزر آلارم بده یا مثلاledقرمز روشن بشه
                شما برای تست ولتمترت رو بزن به پریز تلفن اگر ولتاژ دی سی حدود ۵۰ ولت داشت یعنی موردی نداره .
                همین رو به هزار مدل میشه بدون تخصص و دانش خاص تبدیل به ابزار کرد ( با ولتمتر روی پنلی ، با بارگراف ال ای دی ، با ال ای دی و یکسوساز پل ، با مقایسه کننده و با لامپ سیگنال رشته ای و ... میشه انواع ولتمتر یا نمایشگر رنج ساخت )

این دو تا ماژول با یکم دستکاری میشن دو نمونه از مثالهای فوق :

اینم مستقیم بدون دستکاری و تغییرات وصل کنید به خط تلفن !

یا

جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۲۲:۳۴ ۱۴۰۲/۰۱/۰۶.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
                  شما برای تست ولتمترت رو بزن به پریز تلفن اگر ولتاژ دی سی حدود ۵۰ ولت داشت یعنی موردی نداره .
                  همین رو به هزار مدل میشه بدون تخصص و دانش خاص تبدیل به ابزار کرد ( با ولتمتر روی پنلی ، با بارگراف ال ای دی ، با ال ای دی و یکسوساز پل ، با مقایسه کننده و با لامپ سیگنال رشته ای و ... میشه انواع ولتمتر یا نمایشگر رنج ساخت )

این دو تا ماژول با یکم دستکاری میشن دو نمونه از مثالهای فوق :

اینم مستقیم بدون دستکاری و تغییرات وصل کنید به خط تلفن !

یا

https://parsehtaj.com/%D8%AA%D9%84%D...%D9%84-8204cid
                  سلام دوست عزیز
                  تلفن در خانه هست خط مجزا تلفن گرفتم adslروش رانژه شده یکسره به مودم وصله.اگه تلفن بزارم نویز گیر هم باس بزارم.ذکر کردم مخابرات درست درمونی نداره.تلفن بزارم نویزsnrمودم بالای استاندارد یا پایینتر از استاندارد میشه یا تا تلفن زنگ بخوره دو دقیقه adslچراغ خاموش میشه.حالا دستگاهی بدون نویز بود تا یکی از سیم‌ها قطع شد یا اعلان نوری کنه یا بیزر دار باشه آلارم بده در بهمن ماهی بعده بارون سه روز بعدش دیدم نویز بالا رفته سرعت افت کرده درخواست پشتیبانی دادم گقتن سیم مشکلی نداره مشکل از دم در به داخله حتما سیم تلفن همراه سیم درون لوله کف عبور دادی سیم تلفن نباس کنار سیم برق باشه گفتم خونه نو سازه از سیم تلفن لوله جداگانه کف رد کردن لوله برق با تلفن با لوله برق 20سانت فاصله داشتن حتی کابل انتن دیش هم لوله جداگانه رد شد.گفتن مشکل از خودتونه چون مطمئن بودم سیم کشی مشکل نداره آخه چندسال پیش بعد دو روزه وقتی برفا آب شدن داخل پست نفوذ کردن(پستهاشونم ضد آب نیست)با مولتیمتر چک کردم هیچ ولتاژی نداشت باز گذارش دادم گفتم اصن برق درسیم وجود نداره گفت تلفن داری گفتم آره گقت بزن پریز زدم شماره گرفت گفت بوق میخوره گفتم بوق میخوره ولی زنگ نمیخوره انقد در تخصصشون ضعیفن خدمات مخابرات تلفن رو آوردم دم در گفتم وصل کن زنگ بزن اینم مولتی متر چک کرد متوجه شد من درست میگم سیم خیابان و پست رو چک کرد قطعی رو رفع کرد 25روز بود قطع شده بود چون تلفن استفاده نمیکنم فکر میکردم افت سرعت شاید از تعمیرات داخل مخابراته.اگه دستگاهی بود بدون تداخل به پریز میزدیم تا سیم مشکل پیدا می‌کرد آلارم میزد.مولیمتر هم ایده خوبیه باید هفته ی یبار ولتاژگیری کنیم.اگه دستگاهی باشه همیشه به پریز باشه خیلی بهتره خونم از مخابرات 800متر فاصله داره

دیدگاه

درود
                    دوست عزیز اگه دستگاهی باشه نیاز نداره که ....
                    همون ولتمترهای روی پنلی که لینک دادم رو تغذیه اش رو باید باتری دار بکنی ( یا دو تا نیم قلمی معمولی یا یدونه سکه ای یا لیتیومی ظرفیت پایین که قابل شارژ هم میشه )

یک آستانه قطع در نظر میگیری ( مثلا اون نمایشگر بارگراف باتری اگر اومد زیر LED ۳ )
                    ولتاژ به این سطح که رسید تحریک آلارم فعال میشه ( آلارمش میتونه یه مولتی ویبراتور ساده باشه خروجی میتونه بازر یا فلاشر باشه )
                    بجای ولتمتر میشه دیود زنر با مقاومت لیمیتر سری و یدونه ال ای دی نمایشگر باشه از حد زنر اومد پایینتر تحریک محسوب میشه ...

اونایی که لینک دادم صرفا برای بررسی وضعیت خطه ، نیازی نیست هفته ای یا دوره ای چک بشه ... پیشفرض که خط قطع نیست ...هر زمان نت سرعتش پایین بیاد یا خط قطع بشه میشه نگاه کرد دید وضعیت خط فعاله یا خیر .

نیازی به هشدار و آلارم و این داستانها هم نداره ( نه تلفن تجهیز حساسیه نه ارتباط نت قضیه اورژانسی حساب میشه کسی بابت ایراد خط قرار باشه آلارم بگیره و حرکت ضربتی بزنه ! )

صرفا برای چک کردن بودن ولی کسی بخواد هر مداری رو بعد از قطع خط فعال کنه مطابق توضیح فرضی بالا میشه ( اون سیستم هشدار با باتری هم مدار آماده آلارم دزدگیر هست قیمتی نداره ، از اون بعد تحریک ولتمتر استفاده میشه )

در مورد نویز روی خط adsl دار تمام گوشی ها متصل به خط باید اسپلیتر داشته باشن ( یا یک اسپلیتر در ورودی کابل های تلفن به ساختمان وصل میشه ... مودم رو قبل اسپلیتر میبندن بقیه خط بعد از اسپلیتر میشه )

اسپلیتر قیمتی نداره تمام الکتریکی ها دارن ..‌. ضمن اینکه روی تمام مودم های adsl یدونه فابریکی رایگان داخل جعبه قرار داره ، نیازی به خط جداگانه و این داستانها نیست ( کلا هر کار ساده ای در ایران تبدیل میشه به پروژه ! همه چیز این مملکت مثل همه چیزشه ، حتی اگه بری بیرون ... پای صحبت ایرانی جماعت که میشینی مدعی هستن بالاترین ضریب هوشی دنیا رو ما داریم ، محور مغزهای متفکر دنیا روی شاخ ایرانیا میچرخه ... در زندگی عملی اشون دقیقا معلومه وضعشون چیه ، از متوسط IQ دنیا حتما پایینترن که این وضعیتشونه ... منتهی توهمات بین آدمهای این مدلی خیلی هم قویتر میشه ! اون وضع داخلیاشون بود ، از اینهمه ایرانی خارج از کشور ما دو تا حرکتی ، کاری ، اختراعی ، ابداعی ، بیزینسی ، کارخونه ای برندی چیزی ندیدیم ... ته دستاورد بین المللی اشون جی ال ویز بوده ۱۵ ساله دارن یه سرویس تبلیغ میکنن کارش اینه تلویزیونهای فارسی زبان رو از طریق نت بشینن اون کله دنیا ببینن ! یعنی اونی که شعورش در این حد پایینه و کودنه که کوبیده با هزار مصیبت رفته اون سر دنیا زبون اون خراب شده ای که روش آوار شده رو نتونسته یاد بگیره قراره بشینه فیلم و سریال و اخبار فارسی نگاه کنه ... فک فامیلشم سالی دوبار براش نون خشک و قره قوروت و ترشی و گردو و سوهان بفرستن که ساک ایرانیا موقع باز شدن توی گیت های گمرک کلا دیدنیه ، بجای ساک شعبه پرتابل عطاری و بقالی برادران دریانی و پشمک حاج عبدالله و حاج حسین سوهانی و پسران منهی زلفعلی باز میشه ...
                    نمیدونم مشخصا اون سر دنیا رفتن چه کاری انجام بدن ؟

جدیدا به علوم ارتباطات میان بر زدن موفق شدن تماس تلفنی اینترنتی رو ۲۰ سال بعد منقرض شدن تلفن اینترنتی اختراع کنن ... اینا مثلا وسط کالیفرنیا نشستن دارن تبلیغ کارت تلفن اینترنتی ! میکنن !!! بعد میگن کارت حذف شد ، یالغوز آباد دقیقه ای ۱۰ سنت ! الی آخر !
                    رفتن ۲۰۰ متری سیلیکون ولی تبلیغ تلفن اینترنتی میکنن ... اینقدر اعتماد بنفس کاذب و پررو ‌
                    یعنی من نمیدونم اینا خودشون چه جماعتی هستن و مخاطبشون کیه که متوسط ۳۰-۴۰ سال از زندگی عقبن ... با هر کدومم صحبت کنی خودش رو فرار مغزها از ساندویچی پرزنت میکنه که بگذریم )

از دست ایرانیها و مشکلاتشون با تلفن و کاسبی مرتبط با تلفن ( از هر نوعش ) تن مرحوم گراهام بل روزی ۸۵ میلیون فوت بر ثانیه توی گور داره میلرزه .

والله اگه میدونست تلفن دست ایرانیا به این سرنوشت دچار میشه میرفت واکسی میشد دور تلگراف و تلفن و این چیزا رو خط قرمز میکشید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
                      درود
                      دوست عزیز اگه دستگاهی باشه نیاز نداره که ....
                      همون ولتمترهای روی پنلی که لینک دادم رو تغذیه اش رو باید باتری دار بکنی ( یا دو تا نیم قلمی معمولی یا یدونه سکه ای یا لیتیومی ظرفیت پایین که قابل شارژ هم میشه )

یک آستانه قطع در نظر میگیری ( مثلا اون نمایشگر بارگراف باتری اگر اومد زیر LED ۳ )
                      ولتاژ به این سطح که رسید تحریک آلارم فعال میشه ( آلارمش میتونه یه مولتی ویبراتور ساده باشه خروجی میتونه بازر یا فلاشر باشه )
                      بجای ولتمتر میشه دیود زنر با مقاومت لیمیتر سری و یدونه ال ای دی نمایشگر باشه از حد زنر اومد پایینتر تحریک محسوب میشه ...

اونایی که لینک دادم صرفا برای بررسی وضعیت خطه ، نیازی نیست هفته ای یا دوره ای چک بشه ... پیشفرض که خط قطع نیست ...هر زمان نت سرعتش پایین بیاد یا خط قطع بشه میشه نگاه کرد دید وضعیت خط فعاله یا خیر .

نیازی به هشدار و آلارم و این داستانها هم نداره ( نه تلفن تجهیز حساسیه نه ارتباط نت قضیه اورژانسی حساب میشه کسی بابت ایراد خط قرار باشه آلارم بگیره و حرکت ضربتی بزنه ! )

صرفا برای چک کردن بودن ولی کسی بخواد هر مداری رو بعد از قطع خط فعال کنه مطابق توضیح فرضی بالا میشه ( اون سیستم هشدار با باتری هم مدار آماده آلارم دزدگیر هست قیمتی نداره ، از اون بعد تحریک ولتمتر استفاده میشه )

در مورد نویز روی خط adsl دار تمام گوشی ها متصل به خط باید اسپلیتر داشته باشن ( یا یک اسپلیتر در ورودی کابل های تلفن به ساختمان وصل میشه ... مودم رو قبل اسپلیتر میبندن بقیه خط بعد از اسپلیتر میشه )

اسپلیتر قیمتی نداره تمام الکتریکی ها دارن ..‌. ضمن اینکه روی تمام مودم های adsl یدونه فابریکی رایگان داخل جعبه قرار داره ، نیازی به خط جداگانه و این داستانها نیست ( کلا هر کار ساده ای در ایران تبدیل میشه به پروژه ! همه چیز این مملکت مثل همه چیزشه ، حتی اگه بری بیرون ... پای صحبت ایرانی جماعت که میشینی مدعی هستن بالاترین ضریب هوشی دنیا رو ما داریم ، محور مغزهای متفکر دنیا روی شاخ ایرانیا میچرخه ... در زندگی عملی اشون دقیقا معلومه وضعشون چیه ، از متوسط IQ دنیا حتما پایینترن که این وضعیتشونه ... منتهی توهمات بین آدمهای این مدلی خیلی هم قویتر میشه ! اون وضع داخلیاشون بود ، از اینهمه ایرانی خارج از کشور ما دو تا حرکتی ، کاری ، اختراعی ، ابداعی ، بیزینسی ، کارخونه ای برندی چیزی ندیدیم ... ته دستاورد بین المللی اشون جی ال ویز بوده ۱۵ ساله دارن یه سرویس تبلیغ میکنن کارش اینه تلویزیونهای فارسی زبان رو از طریق نت بشینن اون کله دنیا ببینن ! یعنی اونی که شعورش در این حد پایینه و کودنه که کوبیده با هزار مصیبت رفته اون سر دنیا زبون اون خراب شده ای که روش آوار شده رو نتونسته یاد بگیره قراره بشینه فیلم و سریال و اخبار فارسی نگاه کنه ... فک فامیلشم سالی دوبار براش نون خشک و قره قوروت و ترشی و گردو و سوهان بفرستن که ساک ایرانیا موقع باز شدن توی گیت های گمرک کلا دیدنیه ، بجای ساک شعبه پرتابل عطاری و بقالی برادران دریانی و پشمک حاج عبدالله و حاج حسین سوهانی و پسران منهی زلفعلی باز میشه ...
                      نمیدونم مشخصا اون سر دنیا رفتن چه کاری انجام بدن ؟

جدیدا به علوم ارتباطات میان بر زدن موفق شدن تماس تلفنی اینترنتی رو ۲۰ سال بعد منقرض شدن تلفن اینترنتی اختراع کنن ... اینا مثلا وسط کالیفرنیا نشستن دارن تبلیغ کارت تلفن اینترنتی ! میکنن !!! بعد میگن کارت حذف شد ، یالغوز آباد دقیقه ای ۱۰ سنت ! الی آخر !
                      رفتن ۲۰۰ متری سیلیکون ولی تبلیغ تلفن اینترنتی میکنن ... اینقدر اعتماد بنفس کاذب و پررو ‌
                      یعنی من نمیدونم اینا خودشون چه جماعتی هستن و مخاطبشون کیه که متوسط ۳۰-۴۰ سال از زندگی عقبن ... با هر کدومم صحبت کنی خودش رو فرار مغزها از ساندویچی پرزنت میکنه که بگذریم )

از دست ایرانیها و مشکلاتشون با تلفن و کاسبی مرتبط با تلفن ( از هر نوعش ) تن مرحوم گراهام بل روزی ۸۵ میلیون فوت بر ثانیه توی گور داره میلرزه .

والله اگه میدونست تلفن دست ایرانیا به این سرنوشت دچار میشه میرفت واکسی میشد دور تلگراف و تلفن و این چیزا رو خط قرمز میکشید .
                      سلام دوست عزیز...
                      والا از کم و کیف هوشم بی‌خبرم
                      این توضیحاتی دادم همش پیشنهاد پرسنل متخصص خدوم مخابرات بود سال 87بود نت adslبه شهرمون اومد از همون اوایل مشکل داشتم گفتن اسپلیتر به غیر مودم به ورودی تلفن هم بزار باز مشکل بطور نوسانی کمو بیش می‌شد گفتن اسپلیتر نو بخر حتما قبلیا ایراد دارن گفتم یکیش که فابریکه گفتن دلیل نیست که سالمه کاری کردن 5تا اسپلیتر خریداری کردم مشکل پا برجا بود چون شناور نویز بود و نبود گفتم مشکل از مخابراته گفتن نه.چون نه گفتن متخصص راحتره تا دنبال عیب باشه متخصص نهههه از اون متخصص صص مغز کل گفتن مودمت شاید مشکل داره گفت مارکش چیه گفتم دلینک گفتن این دلینک شاید تقلبی باشه تی لینک بخر مودم خوبیه همه تعریفش میکنن منم تی پی لینک خریداری کردم بازم مشکل نویز شناور بود بعد باورت نمیشه گفتن تلفن خانه ساخت کجاس گفتم چین دیگه.گفتن حتما تلفن رو خط اختلاط میندازه رفتم تلفن پاناسونیک گرفتم نویز شناور پابرجا بود دوباره گفتن تلفن بدون باطری و اداپتور بخر اینم خریدم مشکل پابرجا بود.گفتم اصن تلفن رو از مدار خارج میکنم فقط اسپلیتر با مودم وصل میکنم ببینین این کابل شیلد دار از لوله جداگانه رد شده لوله تلفن با لوله محتویات سیم برق 30سانت فاصله دارن و لوله جداگانه دارن و کابل خط هیچ جاش وصله نداره بازم مشکل نویز وجود داره یه روز کمتره یه روز بیشتز پارگی سیم بماند.5تا اسپلیتر دو مودم با سه تلفن هزینه رو دستم انداختن آخر هنوز نتوانسته ام قانعشون کنم هر مشکلی هست یا از پستها هست یا درون مخابرات.انقد احمق نبودم خودم انجام بدم به پیشنهاد متخصصصصصین مخابرات بوده.بله اگه روشی بود نت را در خانه آورد بغیر سیم تلفن استقبال میکردم نت های سیم کارتی هم بخاطر انتن دهی ضعیف نمیشه سراغش رفت فعلا باید جناب گراهمبل به این چیزا عادت کنن تا 200 ساله دیگه ایران از سیم تلفن برای ارسال دیتا استفاده کنه شایدم گاز هم بندازه روی سیم تلفن (:
                      اونور آبی ها نمیدونم فازشون چیه بقول شما سر تکنولوژی نشستن کارت نت و تلفن به داخل میفروشن یا رفتن کشف حجاب کردن میان شال و ساپورت به داخل میفرستن مثلا خودشون فیلم بدون محدودیت تماشا میکنن جی ال ویز رو تاسیس میکنن مردم داخل اشتراک بشن بااین نت داغون سریال ایرانی کیفیت پایین تا موقعی رسیور استفاده می‌کردم شبخیز و امیرقاسمی تبلیغش میذاشتن.نمیدونم ایرانی های داخل رو چی فرض کردن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X