اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به تقویت یک سیگنال با فرکانس 1 کیلو هرتز و دامنه میلی ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به تقویت یک سیگنال با فرکانس 1 کیلو هرتز و دامنه میلی ولت

سلام مهندسین عزیز
    یک آی سی رو معرفی کنید که تغذیه اون حدود 5 ولت باشه وضریب 100 تقویت بتونه عمل کنه و توی ولتاژ ورودی در حد میلی ولت به صورت خطی تقویت کنه ...
    ممنون

پاسخ : نیاز به تقویت یک سیگنال با فرکانس 1 کیلو هرتز و دامنه میلی ولت

نوشته اصلی توسط breavheart
    سلام مهندسین عزیز
    یک آی سی رو معرفی کنید که تغذیه اون حدود 5 ولت باشه وضریب 100 تقویت بتونه عمل کنه و توی ولتاژ ورودی در حد میلی ولت به صورت خطی تقویت کنه ...
    ممنون
    سلام به نظر من میتونید از تقویت کننده عملیاتی استفاده کنید که درصد تقویتش قابل تنظیمه البته با تغذییه 5 ولت نمیدونم باشه یا نه
    این عبارت را جستجو کنید 5 volt op amp

دیدگاه

سلام
      چون دامنه ولتاژتون خیلی کمه و در تقویت 100 احتمال نویز گرفتن و بهم خوردن شکل موج وجود داره، پیشنهاد میکنم از AD620 استفاده کنید.
      از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط breavheart
        سلام مهندسین عزیز
        ممنون
        سلام ، برای رنج ولتاژ زیر 20 میلی ولت تجربه ی زیر را عرض میکنم:

بهترین راه طراحی یک تقویت کننده ی دو طبقه با استفاده از آیسی های دسته ی Instrument Amplifier هست.

در طبقه ی اول >> Ina163 از Texas Instruments که در دسته ی Low-noise amplifier قرار میگیره. (یک تقویت کننده ی ابزار دقیق)
        در طبقه ی دوم >> LT1028 از Linear با توضیح Ultra Low Noise Precision High Speed Op Amps هست . (یک پ امپ)

مدار بسیار ساده ای داره اما تمامی نکات طراحی از جمله تغذیه مناسب (بدون نویز و حتی باتری) ، خازن های صد نانو فاراد و 1-10 میکرو فاراد در نزدیکترین مکان به آیسی ، پلیگان و ... رعایت بشه. در صورت استفاده از میکروکنترلر نیز دومدار کاملا ایزوله باید باشن و حتی الامکان از آیسیهای ایزولاتور استفاده کنید.
        Reveng will surely come... Your hard time are ahead
        // - - - - - - - - - -
        برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
        // - - - - - - - - - -
        اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
        // - - - - - - - - - -

دیدگاه

بسیار ممنون اقای مهندس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری
            سلام ، برای رنج ولتاژ زیر 20 میلی ولت تجربه ی زیر را عرض میکنم:

بهترین راه طراحی یک تقویت کننده ی دو طبقه با استفاده از آیسی های دسته ی Instrument Amplifier هست.

در طبقه ی اول >> Ina163 از Texas Instruments که در دسته ی Low-noise amplifier قرار میگیره. (یک تقویت کننده ی ابزار دقیق)
            در طبقه ی دوم >> LT1028 از Linear با توضیح Ultra Low Noise Precision High Speed Op Amps هست . (یک پ امپ)

مدار بسیار ساده ای داره اما تمامی نکات طراحی از جمله تغذیه مناسب (بدون نویز و حتی باتری) ، خازن های صد نانو فاراد و 1-10 میکرو فاراد در نزدیکترین مکان به آیسی ، پلیگان و ... رعایت بشه. در صورت استفاده از میکروکنترلر نیز دومدار کاملا ایزوله باید باشن و حتی الامکان از آیسیهای ایزولاتور استفاده کنید.
            سلام جناب مهندس اگه امکان اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید به اشترک بزارید @};-
            اگر نیاز به فرکانس های RF داشته باشیم چه پیشنهادی برای LNA و نویز فیگر کمتر دارید؟؟
            رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

اتفاقا در فرکانسهای بالا من شدیدا با مشکل مواجه شدم ، فیلتر سالن اند کی پایین گذر روی 40 هرتز گذاشتم ، سیگنال های زیر 30 هرتز را خوب گرفتم ، اما رو فرکانسهای بالا موج رادیو + هارمونیهای 50 هرتز شدید میوفتاد (محیط ایزوله نبود).
              فیلتر میان نگذر برای 50 هرتز که گذاشتم همه چیز بهم ریخت.
              متاسفانه راه حلی هنوز پیدا نکردم. اگه چیزی پیدا کردید در اختیار من هم بذارید.
              Reveng will surely come... Your hard time are ahead
              // - - - - - - - - - -
              برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
              // - - - - - - - - - -
              اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X