اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باز یا بسته بودن رید رله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باز یا بسته بودن رید رله

دوستانی کا رید رله کار کردن یا اطلاعات مطمعنی در مورد رید رله دارن ،
    شنیدم رید رله با هر قطب آهنربایی که تحریک بشه در همون وضعیت باقی میمونه،
    یعنی مثلا اگه تحریک شد و تیغه بسته شد ، تا همیشه بسته میمونه ، و یا تحریک شد و باز شد تا همیشه باز میمونه ، درسته آیا ؟
    یا هر توضیح دیگه ای که لطف میکنید .

با تشکر.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : باز یا بسته بودن رید رله

مثل پوش باتن هست
    یعنی اگه عامل تحریک قطع بشه به وضعیت قبلی برمیگرده به عبارت ساده عامل مغناطیس کنار بره ، تیفه رید رله باز میشه

دیدگاه

یکی از سنسورهای تسخیص طبقات آسانسور رو شکوندم ، دیدم توش رید رله داره ، و از دوستم پرسیدم چطوری این کار میکنه ، گفت تو هر وضعیتی که بره همونطور میمونه ،
      و ما برای تغییر وضعیتش از آهنربا ها استفاد ه میکنیم ، مثلا هر وقت روبه رو قطی N قرار گرفت تیغه باز میشه و میمونه ، و هروقت روبه و قطب S قرار گرفت بسته میشه و میمونه.

حالا شما خودتون تست کردین دقیقا مثلا پوش باتن هست ؟؟ یا نمونه های دیگه ای از همین رید رله وجود داره؟

ممنون./
      به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
      (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

یکی از سنسورهای تسخیص طبقات آسانسور رو شکوندم ، دیدم توش رید رله داره ، و از دوستم پرسیدم چطوری این کار میکنه ، گفت تو هر وضعیتی که بره همونطور میمونه ،
        و ما برای تغییر وضعیتش از آهنربا ها استفاد ه میکنیم ، مثلا هر وقت روبه رو قطی N قرار گرفت تیغه باز میشه و میمونه ، و هروقت روبه و قطب S قرار گرفت بسته میشه و میمونه.
        احتمالن در کنار رو از مداری استفاده کردند که مثل کلید شده.
        در حالت عادی اگر میدان باشه، وصله واگر میدان قطع بشه، رید رله هم قطع میشه
        از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam

حالا شما خودتون تست کردین دقیقا مثلا پوش باتن هست ؟؟ یا نمونه های دیگه ای از همین رید رله وجود داره؟

ممنون./
          این مدلی که میگین رو ندیدم
          حتی توی پروژه کاردانیم که آسانسور هوشمند بود از نوع معمولیش استفاده کردم که فقط زمانیکه آهنربا نزدیکش میکردی فعال میشد

دوسه باری هم که برای سرویس آسانسور رفتم،رید رله معمولی بود

دیدگاه

تا جایی که من دیدم و استفاده میکنم اینطور نیست. رید رله در کل دو مدل بیشتر نداره نرمال اپن که تو بازار بهش باز میگن و وقتی در مجاورت آهن ربا قرار بگیره ( هر قطبی) بسته میشه و وقتی دور بشه باز میشه. و حالت بسته که تقریبا تو بازار موجود نیست که با تحریک باز میشه. یه مدل دیگه هست که سه سیم هست ( سه پایه) که یک پایه بسه و دیگری باز هست و با تحریک برعکس میشه. یه مدل هم دیدم که دو پلاتینه بود. دیگه چیزی نمیدونم. و اساسا چون این قطعه روسی هست توقع هیچ دیتا شیت هم نداشته باش. از ۱ سانت تا ۷ سانتی رو دیدم. هرچی بزرگ*تر قوی تر. آهن ربایی هم که برای تحریکش لازمه باید تقریبا دو برابر سایز کپسول رله باشه تا بتونه از فاصله ۵ تا ۱۰ میلیمتری رله رو تحریک کنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X