اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار سویچینگ تنها با سیم فاز به صورت سری با لامپ ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار سویچینگ تنها با سیم فاز به صورت سری با لامپ ها

سلام

من نیاز مند یک مدارم که به صورت سری توی مدار لامپ یا لوستر قرار بگیره که به محض عمل سنسور حرکتی بتونم با سویچینگ تمام چراغا رو روشن کنم و مدار dc هم بدون ترانس باشه.

حتما تنها با سیم فاز به عنوان ورودی می خواهم.
    ممنونم

پاسخ : مدار سویچینگ تنها با سیم فاز به صورت سری با لامپ ها

سلام.
    دوست من یعنی میخوای تغذیه مدار فقط از همون سیم فاز باشه؟ یعنی به سیم نول دسترسی نداری؟

یکم واضح تر توضیح بده.
    مدار تشخیص حرکت و سویچ و تغذیه ترانسفرمرلس که اماده هست و مشکلی نیست. جریان سیم فازت نمیگیرم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadde25
      سلام.
      دوست من یعنی میخوای تغذیه مدار فقط از همون سیم فاز باشه؟ یعنی به سیم نول دسترسی نداری؟

یکم واضح تر توضیح بده.
      مدار تشخیص حرکت و سویچ و تغذیه ترانسفرمرلس که اماده هست و مشکلی نیست. جریان سیم فازت نمیگیرم.
      سلام ممنونم که پاسخ دادید.

من می خوام سویچینگم خیلی کوچیک باشه و دقیقا می خواهم به صورت سری در مدارم قرار بگیره چون دسترسی به سیم نول ندارم و باید سیم کشی کنم.

دیدگاه

دوست من ممکن نیست مدارت با یه المان سری باشه و بشه ولتاژ اون المان رو قطع کرد . چون در این حالت ولتاژ خودش هم قطع میشه. باید با لامپ موازی بشه.

ولی اگر یه مدار طراحی کنی که سری باشه و تغذیه ac حدود 5 ولت داشته باشه که در صورت تشخیص حرکت المانی رو در مدار به صورت سری وارد کنه که امپدانس بسیار بالاتر از لامپ داشته باشه.
        در این صورت جریان افت پیدا میکنه و بیشتر ولتاژ ورودی روی المان افت میکنه و چراغ توان لازم واسه روشن شدن پیدا نمیکنه.در این حالت لامپ قطع نمیشه ولی توان مصرفی پایین میاد و انگار که قطعه.
        ولی مدار برقرار است.
        اگه جریان dc بود راحت بود ولی اینکه میخوای یه المان dc و ac رو با یه جریان ac به صورت سری کنترل کنی، نمیگم غیر ممکنه ولی هیچ نظری ندارم.

سوالی داشتید بفرمایید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X