اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تست کریستال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تست کریستال

سلام
    چه طور می تونیم بفهمیم که یک کریستال سالمه یا نه؟
    (با وسایل ابتدایی)

پاسخ : تست کریستال

بذارش تو مدار تستش کن. تنها راهش به نظر من همینه

دیدگاه

سلام
      ساده ترین مداری که می شه ازش استفاده کرد اینه که دو سر کریستال رو به یک گیت Not وصل کنی . در این حالت بایبد نوسان کنه . منم همین مشکل مشابه رو دارم . برای همین روزهای قبل دانشگاه این چنین مدارهایی رو می بندم و فرداش می رم تو آزمایشگاه با اسیلوسکوپ نتیجه رو تست می کنم .
      آدمی از عالم خاکی نمی آید بدست

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی
      پردازش تصویر با FPGA از صفر تا انتها
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74299.0

دیدگاه

سلام از مدار زیر هم میتونید استفاده کنید...

majid_valentin بی پرواست.جسورانه می پرسد.رودروایسی ندارد.هر چه دلش خواست می گوید!!
        اهل مراعات نیست.
        معنی ساخت و پاخت را نمیداند.
        بزرگ و کوچک را نمیشناسد ..
        بی باکی را یواشکی آموخته. در تاریکی می نشیند و روشنایی را می پاید.
        پر انرژی و با نشاط است واز سانسور و فیلترینگ غمین است نیش دارند اما آزار ندارد!!!!

دیدگاه

سلام
          جناب مجید شما نتیجه این مدار رو به صورت شبیه سازی ملاحظه کردین ؟
          آدمی از عالم خاکی نمی آید بدست

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی
          پردازش تصویر با FPGA از صفر تا انتها
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74299.0

دیدگاه

سلام
            من با سرچ چند تا مطلب پیدا کردم که خوندنش رو توصیه میکنم

http://www.electronicrepairguide.com/how-to-test-crystal.html
            http://ezinearticles.com/?What-Is-A-Crystal?-And-How-To-Test-It&id=38005

دیدگاه

سلام. میشه یه نفر در مورد خودر کریستال یه توضیح بده که چی کار میکنه؟ از چی تشکیل شده؟ و چه طوری کار میکنه؟

در ضمن تو لینک زیر یه مدار تست کریستال معرفی شده :
              http://www.electronics-lab.com/proje...017/index.html
              خدايا
              من در كلبه ي فقيرانه ي خود چيزي دارم كه تو در عرش كبريايي خود نداري
              من چون تويي دارم و تو چون خودي نداري
              امام سجاد (ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پویا
                سلام
                جناب مجید شما نتیجه این مدار رو به صورت شبیه سازی ملاحظه کردین ؟
                عملی جواب گرفتم.

برای فرستنده آلتراسونیک.
                majid_valentin بی پرواست.جسورانه می پرسد.رودروایسی ندارد.هر چه دلش خواست می گوید!!
                اهل مراعات نیست.
                پر انرژی و با نشاط است واز سانسور و فیلترینگ غمین است نیش دارند اما آزار ندارد!!!!

دیدگاه

من پیشنهاد میدم توی همین تاپیک مراحل تست و اصول کار کریستال و حتی نحلیل ریاضی مداری که قرار

دادم رو پیگیری کنیم.
                  اهل مراعات نیست.

دیدگاه

دوستان من کجای این مدار اشتباه کردم؟
                    هر کار میکنم با اسکوپ "شکل موجی" نمیبینم :cry2:

باتری و زمین رو اینطوری گذاشتم مدار مستطیل شه :redface:
                    اینجور عادمای خلاقی هستیم ما :redface:
                    ما را نه غم دوزخ است ، نه حرص بهشت

دیدگاه

www.axtal.com/data/publ/ukw1979_e.pdf

اینو دانلود کن روش های طراحی مدار داخلی های حالت اسیلاتوری و چند سری مدار ساده ترانزیستوری داده که فکر می کنم بدردتون بخوره
                      همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

منم مشکل دارم با این مدارات
                        در واقع دنبال مداریم که بتونه مقداد دق فرکانسو نشون بده چون در عمل خیلی وقتا کریستالا کار میکنن اما مقدارشون با مقدار واقعیشون فرق داره
                        با اسکوپ هم ظارهن میشه اما نتونستم نتیجه بگیرم
                        با میکرو pwm هم حتی امتحان کردم که شاید بشه کریستالو بعنوان اسیلاتور خارجی برا میکرو تعریف کنم و خروجیشو تو پایه pwm ببینم و فرکانس ورودی رو محاسبه کنم
                        که اونم نتیجه نداد
                        کسی چیزی به ذهنش میرسه؟

دیدگاه

روش تست رو میشه با دو تا (7404) not انجام داد.http://www.datasheetarchive.com/dlma...DSA-168669.pdf
                          راه اندازی enc28j60 و enc424j600 برای RL-TCPnet

راه اندازیks0108 با emwin

راه اندازی lcd7 اینچ با داریور داخلی stm32f429

دیدگاه

با سلام
                            دنبال تستر کریستال می گشتم
                            چون با یک کریستال شش مگاهرتزی مواجه شدم که مورد شک هست...
                            دوستان مداراتی ارایه کرده اند و خواننده را به " شبیه ساز " دایورت کرده اند!!!
                            :O
                            مایه تعجب است! چون هنوز هم، آقایان در وهم و خیال، هستند! برای تست کریستال، باید در واقعیت اندیشید نه در شبیه ساز!
                            واقعیت و دنیای واقعی هم، محدود است.
                            برخی آقایان نمی دانند که ، گیت های منطقی، فرکانس کاری محدود دارند و بیش از یکی دو مگاهرتز را نمی توان با آن تست کرد
                            یا مقسم های فرکانس ...
                            مثلا آی سی های 4060 یا 4017، حداکثر تا 1.2 مگاهرتز و حتی کمتر از آن، کار می کنند...
                            واقعا، چه زمانی، مهندس ایرانی، از توهم و خیال، بیرون می آید، و دست به کار می شود؟؟
                            و دست به ابزار فیزیکی؟!

بنده انتظار داشتم با جستجوی تستر کریستال، به یک مدار ترانزیستوری، که توانایی تقویت فرکانس های بالا را دارد ، بر بخورم...

و برای مشاهده کامل جواب ها و بازخورد به جواب ها، مجبور شدم عضو شوم که این نیز از دیگر نقطه ضعف های ایرانی هاست...
                            خوراندن تبلیغ و گرفتن اطلاعات افراد، برای اینکه فرد نتیجه جستجویی ساده را ببیند...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ciciyan
                              با سلام
                              دنبال تستر کریستال می گشتم
                              چون با یک کریستال شش مگاهرتزی مواجه شدم که مورد شک هست...
                              دوستان مداراتی ارایه کرده اند و خواننده را به " شبیه ساز " دایورت کرده اند!!!
                              :O
                              مایه تعجب است! چون هنوز هم، آقایان در وهم و خیال، هستند! برای تست کریستال، باید در واقعیت اندیشید نه در شبیه ساز!
                              واقعیت و دنیای واقعی هم، محدود است.
                              برخی آقایان نمی دانند که ، گیت های منطقی، فرکانس کاری محدود دارند و بیش از یکی دو مگاهرتز را نمی توان با آن تست کرد
                              یا مقسم های فرکانس ...
                              مثلا آی سی های 4060 یا 4017، حداکثر تا 1.2 مگاهرتز و حتی کمتر از آن، کار می کنند...
                              واقعا، چه زمانی، مهندس ایرانی، از توهم و خیال، بیرون می آید، و دست به کار می شود؟؟
                              و دست به ابزار فیزیکی؟!

بنده انتظار داشتم با جستجوی تستر کریستال، به یک مدار ترانزیستوری، که توانایی تقویت فرکانس های بالا را دارد ، بر بخورم...

و برای مشاهده کامل جواب ها و بازخورد به جواب ها، مجبور شدم عضو شوم که این نیز از دیگر نقطه ضعف های ایرانی هاست...
                              خوراندن تبلیغ و گرفتن اطلاعات افراد، برای اینکه فرد نتیجه جستجویی ساده را ببیند...
                              ورود شما رو به انجمن تبریک میگم

حتما که نباید از ای سی گیت استفاده کرد

به راحتی میتوان با یک ترانزیستور ساده (c945,bc548,...) استفاده کرد و به راحتی یک گیت نات با فرکانس بالا در حد 100مگ ساخت

یک نصیحت هم از من به شما : اول یکم درباره نظرات فکر کنید و بعد نظر بدید و اینقدر تند نرید... من حین خوندن پست شما همین فکر استفاده از ترانزیستور به ذهنم رسید به همین راحتی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X