اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محافظ لوازم خانگی برای یک واحد ساختمان؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محافظ لوازم خانگی برای یک واحد ساختمان؟

با سلام
    من یک محافظ ساختم که خروجی رله را به بوبین کنتاکتور 50 آمپر دادم و تیغه کنتاکتور را بعد از اولین فیوز مینیاتوری قرار دادم یعنی بقیه فیوز ها بعد از تیغه کنتاکتور هستند آیا به لحاظ ایمنی مشکلی نداره؟ منظورم اینه که تیغه کنتکتور باعث نمیشه که در موقع اتصال کوتاه سرعت قطع فیوزها کم بشه؟

پاسخ : محافظ لوازم خانگی برای یک واحد ساختمان؟

با درود

سرعت قطع فیوز در صورت اتصال کوتاه شدن در صورت سالم بودن تیغه های کنتاکتور مشکلی ایجاد نمیکند!!!!!

ولی در مرحله اول شما اینقدر به محافظ ساخته شده خود اینقدر اطمینان دارید که بعداً مشکلی لیجاد نشود؟؟؟

دیدگاه

ممنون از توضیح شما من برای محافظ فیوز و وریستور گذاشتم و منبع تغذیه هم قابل اعتماد است حال اگر به نظر شما و دوستان موارد دیگری هست خوشحال میشوم از دیدگاه شما مطلع شوم

دیدگاه

سلام
        فیوز و وریستور معمولن برای حفاظت هستند، حالا شما یک محافظ برای محافظ طراحی کردید کمی عجیبه!
        ازون گذشته معمولن در واحد مسکونی ، وریستور کاربردی نداره!
        اگر واقعن علاقه مند به دریافت نظر دوستان هستید، پیشنهاد میکنم طرح خود را کامل مطرح نمایید . مصرف کننده چیست؟ کنتور برق ها حداکثر 35 آمپر هستند، چطور یار شما 50 آمپر است و ....
        از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و اساتید ببخشید بار اول خوب توضیح ندادم
          مدار الکترونیکی مورد نظر یک مقایسه گر است که در حالت عادی ولتاژ بین 180 تا 240 ولت رله وصل است خارج از این باز رله قطع میشود و خروجی رله به کنتاکتور داده شده که البته میتوان ssr رله هم استفاده کرد منظورم از 50 آمپر جریان تیغه کنتاکتور بود و نه جریان بار از فیوز و وریستور برای حفاظت مدار الکترونیکی استفاده شده که در صورت اضافه ولتاژ و یا اتصال کوتاه در برد الکترونیکی ایمن باشد چون برد دائما در حال نمونه برداری از ولتاژ است در صورت ولتاژ بالای 300 ولت وریستور عمل می کند در پایان هدف جلوگیری از استفاده از محافظ های متعدد برای وسایل مختلف منزل بوده و نهایتا ساخت جیزی ارزانتر از استابلیزر ها و بهتر از محافظ های مو جود در بازار

دیدگاه

به نظر مشکلی نمیاد . منتها این رو در نظر داشته باشید که اکثر کنترهای منازل 25 آمپر هستند و این محصول در بازار وجود داره که هم کیفیت خوبی داره هم ضمانت خوب و هم قیمت بسیار عالی :
            http://shivaamvaj.net/product/%D8%AD%D9%81%D8%A7%D8%B8%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AA%DA%A9-%D9%81%D8%A7%D8%B2/voltage-protector-relay-20-a?v=4f74d343f26b

آیا یا این شرایط میتونید رقابت کنید ؟
            از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نظر جنابعالی کاملا درست است طراحی این مدار کار خیلی سختی نیست و مشکل همین است که طوری طراحی شود که حداقل هزینه قطعات را داشته باشد به عنوان مثال بسیاری این مدار را با میکروکنترولر ساختند که قیمت را بالا می برد و ..... واز نظر خودم کنتاکتور برای این کار جالب نیست و گمان می کنم اگر ssr رله گذاشته شود و مدار پ امپ استفاده شود بهتر است البته خروجی باید در مقابل اتصال کوتاه ایمن باشد خوشحال میشوم نظر دوستان را در این مورد جویا شوم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X