اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه 0 تا 30 ولت 10 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه 0 تا 30 ولت 10 آمپر

سلام من ترانسی که دارم 35 ولت و 10 آمپره...اگه میشه یه مدار بدید که یه منبع تغذیه متغییر 0 تا 30 ولت 10 آمپر با محدود کننده جریان درست کنم..با تشکر

پاسخ : منبع تغذیه 0 تا 30 ولت 10 آمپر

سلام
    این مدار مورد نیاز شما علاوه بر اینکه در اینترنت ( سرچ گوگل) بسیار زیاده، در همین انجمن هم به وفور پیدا میشه . کمی جستجو کنید
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی امانی
      سلام
      این مدار مورد نیاز شما علاوه بر اینکه در اینترنت ( سرچ گوگل) بسیار زیاده، در همین انجمن هم به وفور پیدا میشه . کمی جستجو کنید
      سلام داداش من.
      راستش من تو اینترنت چیزی پیدا نکردم.. در اینجا هم چیزی پیدا نکردم...من دنبال یه منبع تغذیه سویچینگ 0 تا 30 ولت 10 آمپر هستم...ترانشو دارم.... ولی مدار ندارم...لطفا اگه میشه کمکم کنید.

دیدگاه

شما وقتی یک ترانس 30 ولت 10 آمپر دارید، یعنی تغذیه شما خطیست، حالا منظورتون از سویچینگ چیه؟
        از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosin2a
          سلام من ترانسی که دارم 35 ولت و 10 آمپره...اگه میشه یه مدار بدید که یه منبع تغذیه متغییر 0 تا 30 ولت 10 آمپر با محدود کننده جریان درست کنم..با تشکر
          دوست گرامی

ساخت چنین منبع تغذیه ای البته هزینه و زجمت زیادی خواهد داشت ولی پروژه زیر احتمالا سودمند خواهد بود

شماتیک :

http://www.sentex.ca/~mec1995/circ/ps3010/3010diag.gif

بخش اول توضیحات پروژه :

http://www.sentex.ca/~mec1995/circ/ps3010/ps3010a.html

بخش دوم توضیحات پروژه به همراه طرح فیبر مدار چاپی :

http://www.sentex.ca/~mec1995/circ/ps3010/ps3010b.html

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی امانی
            شما وقتی یک ترانس 30 ولت 10 آمپر دارید، یعنی تغذیه شما خطیست، حالا منظورتون از سویچینگ چیه؟
            درسته همون خطی میخوام

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط emitor
            دوست گرامی

ساخت چنین منبع تغذیه ای البته هزینه و زجمت زیادی خواهد داشت ولی پروژه زیر احتمالا سودمند خواهد بود

شماتیک :

http://www.sentex.ca/~mec1995/circ/ps3010/3010diag.gif

بخش اول توضیحات پروژه :

http://www.sentex.ca/~mec1995/circ/ps3010/ps3010a.html

بخش دوم توضیحات پروژه به همراه طرح فیبر مدار چاپی :

http://www.sentex.ca/~mec1995/circ/ps3010/ps3010b.html
            با تشکر برادر من
            من این مدار رو تو نت دیده بودم ولی من بهز زبان انگلیسی تسلط ندارم برای همین توضیحات مدار مخصوصا سلف های مدار رو متوجه نمیشوم...برای همین دنبالش نرفتم....حالا اگه امکانش هست براتون توصیحاتشو شما اگه به زبان انگلیسی تسلط دارید برام بگید

اضافه شده در تاریخ :
            سلام... کسی نیست کمکم کنی.. هل من ناصرا ینصرنی؟

اضافه شده در تاریخ :
            سلام...کسی کمکم نمیکنه...منم مجبورشدم خودم دست بکار بشم... من این مدار زیر رو تو اینترنت پیدا کردم و اون رو ساختم....http://electronics-diy.com/schematics/1185/30V-10A-Variable-Bench-Power-Supply-circuit.jpg
            این مدار هنگام تست با بار سوخت و دود شد رفت هوا....درواقع جریان کشید.. جریان بیش از حد... در صورتی که من یک لامپ 12 ولت 60 وات بهش وصل کردم... کسی مدار بهتری نداره

دیدگاه

دوست عزیز
              این گونه مدارهایی چیزی نیستند که شما دنبال شماتیک باشید، اگر به سویچینگ علاقه دارید، باید از پایه شروع کنید و در نهایت مدار مورد نظر و دلخواه خودتون رو طراحی کنید.
              در همین انجمن تاپیک هایی بسیار عالی در این زمینه وجود داره.

دیدگاه

سلام
                لینک زیر یک مدار سوییچینگ کامل و صددرصد عملیه که خودمم ساختمش ؛البته کنترل جریان نداره
                سلام به دوستان عزیز. از اونجایی که خیلی از دوستان به مبدل هایی با جریان بالاتر احتیاج پیدا میکنن و در نت هم فقط مدار با ورودی 12 ولت پیدا میشه. اومدم مدارو با کمی تغییرات سازگار با ولتاژ های بالاتر کردم تا ماسفت بتونه به درستی درایو بشه و گیت نسوزه. مدار رو ساختم و عملا به خوبی کار میکنه ولتاژ ورودی هم با دیود زنر و مقاومت و

مدار صفحه 4 تاپیک رو بسازین

لینک زیر هم یک مدار برای تغذیه خطی(غیر سوییچینگ) که این هم خودم ساختم و خیلی هم خوب کار میکنه؛تنها عیبش اینه که در خروجی های با ولتاژ پایین تلفات روی ترانزیستور زیاد میشه و خیلی داغ میشه
                برای تقویت جریان به ده آمپر باید از پل قویتری استفاده کنید،چند تا 3055 با هم موازی کنید،از 3055 بجای 2219 استفاده کنید و مقاومت شنت را یک سوم کنید(مثلا سه تا .47 را موازی کنید)

امیدوارم به دردتان بخورد :nerd:
                جدیدترین ویرایش توسط armin_gera; ۲۰:۴۷ ۱۳۹۵/۰۵/۰۱.
                ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                  سلام
                  لینک زیر یک مدار سوییچینگ کامل و صددرصد عملیه که خودمم ساختمش ؛البته کنترل جریان نداره
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=95872.0
                  مدار صفحه 4 تاپیک رو بسازین

لینک زیر هم یک مدار برای تغذیه خطی(غیر سوییچینگ) که این هم خودم ساختم و خیلی هم خوب کار میکنه؛تنها عیبش اینه که در خروجی های با ولتاژ پایین تلفات روی ترانزیستور زیاد میشه و خیلی داغ میشه
                  برای تقویت جریان به ده آمپر باید از پل قویتری استفاده کنید،چند تا 3055 با هم موازی کنید،از 3055 بجای 2219 استفاده کنید و مقاومت شنت را یک سوم کنید(مثلا سه تا .47 را موازی کنید)
                  http://ahmadsaman.loxblog.com/post/2...9%BE%D8%B1.htm
                  امیدوارم به دردتان بخورد :nerd:
                  داداش گل من از توجهت و پاسخت متشکرم.....
                  ولی من دنبال یه منبع تغذیه خطی هستم......آخه ترانس دارم......ترانس رو به پیشنهاد یکی از بچه های همین سایت دادم بپیچن....35 ولت 10 آمپر.....80 هزار تومن پول ترانس شده.....نمیشه بی مصرف بمونه و برم یه منبع تغذیه سوییچینگ ببندم.......تازه نه میتونم بفروشمش نه از ولتاژش استفاده کنم.....تنها راه استفاده از ترانسه.......
                  برای پیشنهادت درباره منبع تغذیه خطی باز متشکرم.....
                  من این منبع تغذیه 0 تا 30 ولت 3 آمپر رو یک سال پیش ساختم و ازش جواب نگرفتم.....
                  احتمالا مشکل از من بوده نه مدار.....چون این مدار رو زیاد دیدم که دوستان ساختن و ازش جواب گرفتن....
                  حقیقتش من زیاد از مباحث تعوری الکترونیک سر در نمیارم....چون من زیاد در زمینه الکترونیک مطالعه نکردم......بیشتر عملی کار کردم و مدار بستم.....این توضیحاتی که فرمودید رو زیاد متوجه نشدم.....که مثلا :
                  تنها عیبش اینه که در خروجی های با ولتاژ پایین تلفات روی ترانزیستور زیاد میشه و خیلی داغ میشه
                  رو میشه واضح تر توضیح بدید......
                  و
                  این که اگه بخوام این منبع تغذیه 3 آمپر رو به 10 آمپر تبدیل کنم :
                  میشه بیشتر توضیح بدید....
                  شرمندم به خدا که زیاد سوال میپرسم......شما استادی و ما شاگرد.....
                  راستی یه مدار پیدا کردم میخواستم ببینیدش و نظرتون رو دربارش بفرمایید....
                  http://cdn.persiangig.com/dl/h4RaS/n1Pp47OAqS/manual_k7200-PCBOOK.IR.pdf

دیدگاه

ببین اون مدار سوییچینگی که گفتم باید به یه ولتاژ پایین وصل شه که میتونه یه منبع سوییچینگ مثل پاور صنعتی باشه،میتونه باتری باشه ،میتونه هم ترانس باشه
                    اتفاقا من خودم هم این مدار رو به ترانس وصل میکنم :agree:
                    تنها عیب این مدار اینه که محدود کننده جریان نداره،اگه برات مهم نیست پیشنهاد من همینه،البته حداقل ولتاژ خروجیش هم 1.2 ولته و خروجیش صفر نمیشه
                    تازه کم خرج تر از اون مدار دیگریه هم هست،با یه قسقله هیت سینک هم کارت راه میفته اما مدار خطیه هم خرجش بیشتره هم یک کیلو هیتسینک میخاد هم عیب یابیش سختتره،در عوض محدود کننده داره و خروجیش صفر هم میشه
                    حالا انتخاب کن کدومو میخای تا ادامه بدیم
                    بازم میگم سوییچینگه باحالتره :nerd:
                    راستی....
                    شما استادی و ما شاگرد.....
                    استاد؟کو؟ :surprised: :-/ :-??

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                      ببین اون مدار سوییچینگی که گفتم باید به یه ولتاژ پایین وصل شه که میتونه یه منبع سوییچینگ مثل پاور صنعتی باشه،میتونه باتری باشه ،میتونه هم ترانس باشه
                      اتفاقا من خودم هم این مدار رو به ترانس وصل میکنم :agree:
                      تنها عیب این مدار اینه که محدود کننده جریان نداره،اگه برات مهم نیست پیشنهاد من همینه،البته حداقل ولتاژ خروجیش هم 1.2 ولته و خروجیش صفر نمیشه
                      تازه کم خرج تر از اون مدار دیگریه هم هست،با یه قسقله هیت سینک هم کارت راه میفته اما مدار خطیه هم خرجش بیشتره هم یک کیلو هیتسینک میخاد هم عیب یابیش سختتره،در عوض محدود کننده داره و خروجیش صفر هم میشه
                      حالا انتخاب کن کدومو میخای تا ادامه بدیم
                      بازم میگم سوییچینگه باحالتره :nerd:
                      راستی....استاد؟کو؟ :surprised: :-/ :-??
                      استاد جان من ..... :nerd: :nerd:
                      این قسقله یعنی چی؟
                      بعد میشه مدار خطیه رو بگی کدومه.....
                      بعد آره محدود کردن جریان هم میخوام.....میخوام تا آخر عمرم یک بار برای همیشه به منبع تغذیه کامل داشته باشم.....احتمال 80 درصد همون خطی رو ادامه بده ....استاد من :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosin2a
                        استاد جان من ..... :nerd: :nerd:
                        این قسقله یعنی چی؟
                        بعد میشه مدار خطیه رو بگی کدومه.....
                        بعد آره محدود کردن جریان هم میخوام.....میخوام تا آخر عمرم یک بار برای همیشه به منبع تغذیه کامل داشته باشم.....احتمال 80 درصد همون خطی رو ادامه بده ....استاد من :rolleyes:
                        امیدوارم از این استاد گفتن ها پشیمون نشی! :surprised:
                        قسقله همون فسقله هست که معنیش میشه هیتسینک کوچولو!
                        خطیه همون مدار دومیه هست دیگه
                        خب حالا که محدود کننده میخای یا باید صبر کنی که یه سوییچینگ با محدود کننده طراحی کنم
                        یا اینکه ترانست رو کمی تغییر بدی یا اینکه یکی بیاد کمک کنه ببینیم چطور میشه مدار خطیه رو تغییر بدیم که بشه بهش 35 ولت وصل کرد ،یا خودم فکر کنم ببینم میتونم کاریش کنم
                        .
                        .
                        .
                        .
                        .
                        یه فکری به ذهنم رسید :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:
                        منابع خطی از یک لحاظ هایی بهتر هستن ولی مشکلشون تلفات زیادشونه
                        حالا اگه بیایم سوییچینگ و خطی رو باهم قاطی کنیم چی میشه :applause:
                        یه چیز خفن میشه!
                        بیایم همون مدار سوییچینگ رو بذاریم سر راه مدار خطی طوریکه وقتی خروجی خطی رو کم میکنیم ورودی هم توسط سوییچینگ کم شه،طوریکه همیشه 3ولت ورودی خطی بیشتر از خروجیش باشه و ورودیش هیچوقت کمتر از 10 ولت نشه،چون کم کم اپ امپ های مدار خاموش میشن
                        نظر اساتید چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                          امیدوارم از این استاد گفتن ها پشیمون نشی! :surprised:
                          قسقله همون فسقله هست که معنیش میشه هیتسینک کوچولو!
                          خطیه همون مدار دومیه هست دیگه
                          خب حالا که محدود کننده میخای یا باید صبر کنی که یه سوییچینگ با محدود کننده طراحی کنم
                          یا اینکه ترانست رو کمی تغییر بدی یا اینکه یکی بیاد کمک کنه ببینیم چطور میشه مدار خطیه رو تغییر بدیم که بشه بهش 35 ولت وصل کرد ،یا خودم فکر کنم ببینم میتونم کاریش کنم
                          .
                          .
                          .
                          .
                          .
                          یه فکری به ذهنم رسید :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:
                          منابع خطی از یک لحاظ هایی بهتر هستن ولی مشکلشون تلفات زیادشونه
                          حالا اگه بیایم سوییچینگ و خطی رو باهم قاطی کنیم چی میشه :applause:
                          یه چیز خفن میشه!
                          بیایم همون مدار سوییچینگ رو بذاریم سر راه مدار خطی طوریکه وقتی خروجی خطی رو کم میکنیم ورودی هم توسط سوییچینگ کم شه،طوریکه همیشه 3ولت ورودی خطی بیشتر از خروجیش باشه و ورودیش هیچوقت کمتر از 10 ولت نشه،چون کم کم اپ امپ های مدار خاموش میشن
                          نظر اساتید چیه؟
                          تو این حالت که فرمودید از این ترانس 35 ولت استفاده میشه یا نه؟

دیدگاه

تو همه حالاتیکه میگم ترانس استفاده میشه

دیدگاه

آموزش ساخت یک منبع تغذیه 0 تا 30 ولت 3 آمپر تثبیت شده با خروجی کاملا خطی و با قابلیت محافظت در برابر اتصال کوتاه

ino ye negahi kon

saktamesh javab mide faghat transistorasho ba heat sink bozorg bezar jaye 2219 BD139 bezar
                              10 amper adade besiyaarrrr balaiye heatsinket fogholade bozorg mishe va in k to etesal kotah kheyliii garm khahad shod
                              moghavemat ajoritam bayad ohmesh kam she va watesh bala bashe in moghavemat mahdode jariyan etesal kotaho tain mikone
                              ya ali

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X