اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حالت رزرو در تایمر کانتر 0

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حالت رزرو در تایمر کانتر 0

در مد PWM سریع حالت رزور برای پین OC0 یعنی چی ؟ چی کار می کنه نفهمیدم

پاسخ : حالت رزرو در تایمر کانتر 0

نوشته اصلی توسط علی آقایی فر
    در مد PWM سریع حالت رزور برای پین OC0 یعنی چی ؟ چی کار می کنه نفهمیدم
    منم نمیدونم یعنی چی ولی میدونم که پین OC0(پایه 4 تو mega16) خروجی تایمر 0 و وقتی که از این تایمر تو مدهای تولید پالس (CTC, fast, phese) بخوایم استفاده کنیم دیگه نمیتونیم از این پایه به عنوان ورودی خروجی استفاده کنیم. فکر کنم منظور از رزرو این باشه( امیدوارم اشتباه فکر نکرده باشم).

دیدگاه

یعنی برای چی رزور شده ؟ برای چه کار ی؟ برای یه کار داخلی ه؟

دیدگاه

سلام .....................

جناب "بادامی نجات" مطلبی که فرمودید درسته، اما معنای رزرو شده فکر نکنم به این موضوع اشاره کنه . اینی که شما فرمودین وصف پیکره بندی میکرو با استفاده از واحد تایمر/کانتر برای مد های مختلفه . ولی وضعیت رزروی که برای PWM و به طبع برای پایه ی OC تعریف میشه ، اینه که شما قادر باشید با استفاده از یک شرط خاص ، صرفا یک نوی بارگذاری ویژه رو در رجیستر OCR انجام بدید . یعنی چی؟ یه مثال بزنیم ، شما در حال اجرای برنامه هستید و به موردی نیاز دارید که در صورت برقراری اون، برنامه در خروجی پالسی رو داشته باشه که طول Duty Cycle اون به پهنای مشحصی اشاره کنه . این پهنای پالس صرفا باید با تنظیم رجیستر OCR و مقایسه ی اون با TCNT انجام بشه و از این جهته که میگن برای PWM حالت رزرو شده در نظر گرفته شده . دیگه تنظیم پهنای پالس با CodeWizard این حرفا نیست . خود طراحه که تعیین میکنه این پهنا از کجا خط بگیره و به چه شرایطی محدود بشه . طبیعیه وقتی که از این مد در چنین وضعیتی استفاده میشه ، میگن ، پایه ی OC به صورت رزرو شده در مد PWM تنظیم شده . موفق باشید .
        دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسام الدین
          سلام .....................

جناب "بادامی نجات" مطلبی که فرمودید درسته.....

درسته من این چیزایی که شما میگین رو قبول دارم.

ممنون از وضیح کاملی که دادین. دیگه فکر نکنم جای بحثی وجود داشته باشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X