اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص جریان صفر در مدار!!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص جریان صفر در مدار!!!!

با سلام.
    یک مسیر هست که ولتاژ 4 تا 5 ولت روی اون هست و حداکثر جریانی هم که از اون میگذره تقریبا 2000 میلی آمپره.
    من یک مدار می خوام که وقتی جریان این مسیر صفر شد تشخیص بده و بعد از وقفه حداکثر 5 دقیقه ای یک مدار کنترلی دیگه رو فعال کنه.
    دوستان عزیز اگر امکانش هست راهنمایی کنین.
    ممنون.

پاسخ : تشخیص جریان صفر در مدار!!!!

سلام
    یک مقاومت 1 اهم 5 وات( 7 وات بهتر است) به شکل سری در مدار قرار بدید و ولتاژ دو سر اون را به کمک پ امپ یا میکرو بخونید، وقتی ولتاژ دو سر صفر بود، یعنی جریان هم صفر هستش
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی امانی
      سلام
      یک مقاومت 1 اهم 5 وات( 7 وات بهتر است) به شکل سری در مدار قرار بدید و ولتاژ دو سر اون را به کمک پ امپ یا میکرو بخونید، وقتی ولتاژ دو سر صفر بود، یعنی جریان هم صفر هستش
      مرتضی جان ممنون از راهنماییتون
      اما دو تا مشکل:
      1- با وجود جریان 2آمپری افت ولتاژ زیادی توی مسیر اتفاق میوفته. هدف اینه که کمترین مقدار افت ولتاژ و جریان توی مسیر اتفاق بیوفته.
      2- اگه از پ امپ استفاده کنیم وقتی در حالت جریان صفر ولتاژ خروجی پ امپ هم صفر میشه!! از این خروجی صفر چگونه میشه استفاده کرد!؟

دیدگاه

سلام. امیدوارم فایل زیر بهتون کمک کنه، اگه مفید بود روشی که انتخاب کردین رو توضیح بدین تا بقیه هم بتونن استفاده کنن.
        http://cds.linear.com/docs/en/application-note/an105fa.pdf
        لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
        لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
        با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
        اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
        يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

مرتضی جان ممنون از راهنماییتون
          اما دو تا مشکل:
          1- با وجود جریان 2آمپری افت ولتاژ زیادی توی مسیر اتفاق میوفته. هدف اینه که کمترین مقدار افت ولتاژ و جریان توی مسیر اتفاق بیوفته.
          عذرخواهی میکنم، حواسم به ولتاژ 4 تا 5 ولتی نبود و برای کاهش هزینه مقاومت یک اهم گفتم.
          برای اینکار از مقاومت 0.01 یا 0.02 اهم استفاده کنید و خروجی اون رو با AD620 تقویت کنید.

2- اگه از پ امپ استفاده کنیم وقتی در حالت جریان صفر ولتاژ خروجی پ امپ هم صفر میشه!! از این خروجی صفر چگونه میشه استفاده کرد!؟
          زمانی که ولتاژ صفر باشه یعنی مصرفی هم وجود نداره . اگر از میکرو استفاده می کنید، می تونید این مقدار رو از طریق ADC میکرو بخونید و زمانی که صفر شد، عملیات مورد نظر رو انجام بدید.
          از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط .AmiR.
            با سلام.
            یک مسیر هست که ولتاژ 4 تا 5 ولت روی اون هست و حداکثر جریانی هم که از اون میگذره تقریبا 2000 میلی آمپره.
            من یک مدار می خوام که وقتی جریان این مسیر صفر شد تشخیص بده و بعد از وقفه حداکثر 5 دقیقه ای یک مدار کنترلی دیگه رو فعال کنه.
            دوستان عزیز اگر امکانش هست راهنمایی کنین.
            ممنون.
            سلام
            من از آیسی جریان ACS712 برای تشخیص جریان دار شدن نول روی سه فاز استفاده کردم ، واقعا ارزششو داره :job: .
            Reveng will surely come... Your hard time are ahead
            // - - - - - - - - - -
            برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
            // - - - - - - - - - -
            اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
            // - - - - - - - - - -

دیدگاه

آیسی جریان ACS712 ب
              این هم پیشنهاد بسیار خوبیست، البته برای اندازه گیری جریان مصرفی اصلن پیشنهاد نمیکنم و برای کار شما بسیار خوبه، قیمت منطقی و ابعاد کوچکی دارد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X