اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانزیستور قوی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانزیستور قوی

سلام به همه ی برو بچ با حال :applause:
    ببخشید که پا برهنه اومد تو انجمنتون :redface:
    من برای یه کاری از دو تا ترانزیسور 2n3055 استفاده کردم منظورم اینه که چون آمپر بالا قرار بود ازشون رد بشه این دو تا رو با هم موازی کردم اما بازم با این که رادیاتور دارند هنوزم خیلی داغ می کنند و امکان سوختنشون هست :angry:
    ازتون خواهش می کنم که منو راهنمایی کنید و بگید از چه نوع ترانزیستوری استفاده کنم :cry: فکر کنم آمپراژی که قرار ازشون رد بشه یه چیزی تو ما یه های 35 آمپر باشه.
    با تشکر :yes

پاسخ : ترانزیستور قوی

کاش بیشتر توضیح می دادید در مورد مدارتون!
    ببینید ممکنه اشکال از طراحی شما باشه! باید جوری طراحی کنید که کمترین power dissipation رو روی ترانزیستورتون داشته باشید!
    و در آخر بازهم بستگی به طراحی مادرتون داره اگه بتونید این دوتا رو دارلینگتون ببندید یا از یه دارلینگتون قدرت یا نهایتا 2 تا دارلینگتون استفاده کنید! فن هم میتونید به هیت سینک تون اضافه کنید!

دیدگاه

دوباره یه سلام گرم خدمت همتون
      خدمتتون عارضم که شکل موجی که دارم می فرستم مربعیه در ضمن ولتاژ امیتر 30 ولتی هست که ممکنه اگه کارمو راه ننداخت به 40 هم برسونمنش من مثبت رو مستقیم به یه سر سلف وصل کردم و ground را هم به امیتر دادم وقتی بیس تحریک می شه ( بیس رو با ولتاژ 12 تحریک می کنم) کلکتور زمین مدارو وصل می کنه به امیتر. در مورد فرکانسش درست نمی دوننم ولی موجی که با میکرو درست می کنم دامنش 7 میلی ثانیه است.
      خداحافظ بازم ممنونم :wow:

دیدگاه

پیشنهاد میکنم از 2N3773 مارک on استفاده کنی
        خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

TRANSISTOR NPN 300V 60A TO-3 - BUR51

TRANSISTOR NPN 300V 0.5A TO-92 - STPSA42

TRANSISTOR NPN 700V 8A TO-3 - BU208A

TRANSISTOR NPN 300V 0.5A SOT-23 - MMBTA42

TRANSISTOR NPN 40V 30A TO-3 - 2N3771

TRANSISTOR NPN 850V 15A TO-3 - 2N6547

TRANSISTOR NPN 60V 20A TO-3 - 2N3772

TRANSISTOR NPN 60V 15A TO-3 - 2N3055

TRANSISTOR NPN 300V 0.5A SOT-32 - MJE340

TRANSISTOR NPN 300V 1A TO-39 - 2N3440

TRANSISTOR NPN 400V 15A TO-3 - BU941

TRANSISTOR NPN HI CURR TO-3 - BUV20

TRANSISTOR NPN 16A 140V TO-3 - 2N3773

دلا یاران سه قسمند ار بدانی
          زبانی اند و نانی اند و جانی
          به نانی نان بده از در برانش
          محبت کن به یاران زبانی
          و لیکن یار جانی را به دست آر
          به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

از همتون خیلی خیلی ممنونم :wow:

دیدگاه

:smile: استفاده از ترانزیستورهای اثر میدانی و مراجعه به کتابهای ECA میتونه به شما کمک کنه . ضونا نقطه کار ترانزیستور شما باید دقیقا مشخص باشه

دیدگاه

:smile: استفاده از ترانزیستورهای اثر میدانی و مراجعه به کتابهای ECA میتونه به شما کمک کنه . ضمنا نقطه کار ترانزیستور شما باید دقیقا مشخص باشه

دیدگاه

باسلام. ترانزیستور 2N5885 :100V-25A-250W
                  اگر شما بصورت ایمپالس میخواهید به سلف انرژی بدید بعضی از ترانزیستورها مخصوص این نوع کاربرد ساخته شده اند
                  به نحوی که در هرپالسی چند هزار میلی ژول انرژی میتونند تلف کنند.در ضمن اگر پیک جریان لحظه ای شما خیلی زیاد
                  باشه مستقیما بسراغ IGBT برید که تحمل پیک جریان بالایی رو حتی در دماهای بالاتر از 155 درجه دارند.موفق باشید.
                  من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

دوستان عزیز
                    منم احتیاج به یه ترانزیستور bjt با ولتاژ 400 و توان حداقل 175 وات دارم اگه زحمت نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen74 نمایش پست ها
                      دوستان عزیز
                      منم احتیاج به یه ترانزیستور bjt با ولتاژ 400 و توان حداقل 175 وات دارم اگه زحمت نیست
                      bux48 ترانزیستور خوبیه. یا 2n6547. البته اگه بتونین اصلشو پیدا کنین.
                      کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

این ترانزیستورهای bjt با ولتاژ 400 برا اینکه ترانزیستور به حالت اشباع بره و کلکتور و امیتر اتصال کوتاه بشن چند ولت باید به بیس داده بشه؟

دیدگاه

bjt ها همه شوم با همون ولتاژ حدود 0.7 به اشباع میرن. اما اگه عدد دقیقش رو بخواین باید از دیتا شیتش ببینین.
                          کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen74 نمایش پست ها
                            این ترانزیستورهای bjt با ولتاژ 400 برا اینکه ترانزیستور به حالت اشباع بره و کلکتور و امیتر اتصال کوتاه بشن چند ولت باید به بیس داده بشه؟
                            سلام به شما
                            در خصوص bjt ها برخلاف ماسفت ها باید از معیار جریان برای کنترل مقاومت کلکتور امیتر استفاده کرد
                            بنابراین هر چه جریان بیس بیشتر ، مقاومت کلکتور امیتر کمتر خواهد بود .
                            این مسئله شدیدا به بتای ترانتزیستور بستگی داره که در خصوص ترانزیستور های قدرت معمولا بتا عدد کمی خواهد بود
                            آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

این نمونه تو فروشگاهو می خوام برا تولید سینوسی 311 ولت استفاده کنم برا بیسش حداکثر ولتاژ و جریان چقدر می خواد تا پیک سینوسی از dc خالص تولید کنم
                              خرید ترانزیستور E13009L پکیج TO-3P نوع NPN با قیمت و کیفیت مناسب. Manufacturer:Fairchild Semiconductor Product Category:Bipolar Transistors - BJT Configuration:Single Transistor Polarity:NPN Collector- Base Voltage V

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X